10 erootilist põnevikku, mida vaadata "Viiekümne tumedama varjundi" asemelMSDEYWI EC023
"Silmad pärani kinni"Foto: Vida Press

Kui ligi 26 000 huvilist möödunud nädalavahetusel kinno meelitanud "Viiskümmend tumedamat varjundit" huvi ei paku, siis õnneks leiab filmiajaloost palju paremaid erootilisi põnevikke. Alljärgnevalt on loetletud 10 vanemat ja uuemat filmi, mis panustavad peale rahvast kinno meelitavate seksistseenidele ka sisule, tegelastele ning ootamatutele pööretele.

1. "Kihu" ("Body Heat",1981)

Jurist Ned Racine (William Hurt) kohtub abielunaise Matty Walkeriga (Turner) ning alguse saab kuum suhe, kuid peagi soovib naine tappa oma rikka abikaasa ning veenab Nedi seda tegema.

2. "Ürginstinkt" ("Basic Instinct",1992)

San Francisco ööklubiomanik Johnny Boz leitakse tapetuna. Juhtumit määratakse uurima detektiiv Nick Curran (Michael Douglas) ning peamiseks kahtlusaluseks on manipuleeriv kirjanik Catherine Tramell (Sharon Stone). Peagi avastatakse, et Bozi mõrv on täpselt samasugune, nagu kirjeldatud ühes Catherine'i novellis.

Loe veel

Seotud lood:

3. "Silmad pärani kinni" ("Eyes Wide Shut",1999)

Dr. Bill Harfordi (Tom Cruise) igapäevarutiin lüüakse rajalt välja, kui ühe peo ajal kaks modelli talle külge löövad. Järgmisel päeval paljastab mehe naine (Nicole Kidman), et tal on olnud seksuaalfantaasiaid võõra mehe suhtes, keda ta mõni aeg tagasi kohtas. Dr. Harfordi jaoks saavad säärased fantaasiad kinnisideeks: seksuaalne kokkupuutmine prostituutide, teiste meeste naiste ning isegi surnud patsiendi tütrega muutuvad lõpuks nii julgeks, et löövad mõra ka Harfordi ja tema naise suhtesse.

4. "Truudusetu" ("Unfaithful",2002)

Connie (Diane Lane) elab oma abikaasaga Edwardiga (Richard Gere) rahulikku elu New Yorgis. Neil on kaheksa-aastane poeg, koer ja majapidajanna. Ühel päeval satub Connie ellu salapärane Paul (Olivier Martinez) . Connie armub Pauli armunud ning saab nende suhtest seda, mida abielu Edwardiga enam ei paku.

5. "Nobenäpp" ("The Handmaiden", 2016)

1930ndate Korea, Jaapani okupatsioon. Rikas jaapani pärijanna Hideko, kes elab üksildast elu suures maamajas koos oma võimuka onuga, palkab endale uue teenijanna Sookee. Kuid teenijannal on saladus: ta on tegelikult taskuvaras ja tegutseb hoopiski petise käsul. Petis plaanib end esitleda jaapani ülikuna, et rikas emand võrgutada ja temaga koos põgeneda, seejärel aga temalt varandus röövida ja naine hullumajja kinni panna. Tundub, et kõik läheb nagu plaanitult, kuni Sookee ja Hideko vahel tekivad ootamatud tunded…

Briti kirjaniku Sarah Watersi rahvusvahelisel bestselleril “Fingersmith” põhinev film valiti 2016. aasta Cannes'i filmifestivali põhiprogrammi. Park Chan-wook on Lõuna-Korea meisterlik režissöör, kes on eriti tuntud filmidest “Joint Security Area” (2000), “Oldboy” (2003) ja “Stoker” (2013).

Loe ka arvustust.

Loe lisaks:
Aus "Tumedamate varjundite" ARVUSTUS: seksi näeb pärast 20 minutit.
Viiskümmend tumedamat varjundit" - raamatute fännibaas seesugust ila ootabki.

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas