10 filmi uusversioonid, mis on paremad kui originaalid"Ookeani 11 - kõrged panused" ("Ocean's Eleven")
"Ookeani 11 - kõrged panused" on 1969. aasta filmi uusversioon. Foto: Vida Press

Nüüd, kus "See" ("It") jõudis kinodesse, on aeg üle vaadata need üksikud uusversioonid, mis on paremad kui originaalid. "See" pole küll otseselt 1990. aasta miniseriaali uusversioon, vaid pigem Stephen Kingi romaani uus ekraniseering, kuigi uus "See" film laenab siiski algselt katsetusest nii mõnegi lavastusliku lahenduse, mistõttu saab seda ääri veeri nimetada uusversiooniks. Olgu, kuidas on, aga teie ees on 10 filmi uusversioonid, mis on paremad kui originaalid ja seda puhtalt kriitikute arvamusi koondava Rotten Tomatoesi (RT) koondhinnete alusel.

1. "Tõeline visadus" ("True Grit")

"Tõeline visadus (1969) - RT: 90%

"Tõeline visadus" (2010) - RT: 96%

Sünopsis: 14-aastase Mattie Rossi (Hailee Steinfeld) isa tapeti külmavereliselt argpüks Tom Chaney (Josh Brolin) poolt ning tüdruk soovib üle kõige, et süüdlane saaks õiglase karistuse. Selleks palkab ta appi kerge päästikusõrmega lakkamatult purjutava vana seadusesilma Rooster Cogburni (Jeff Bridges). Cogburni protestidest hoolimata asuvad nad koos teele, et Chaney üles leida. Mattie isa veri nõuab, et nad jälitaks kurjategijat ka ohtlikul indiaaniterritooriumil ning püüaks Chaney kinni enne, kui Texase korravalvur LeBoeuf (Matt Damon) ta ise kätte saab ning ühe teise mehe tapmise eest hoopis Texasesse viib.

Seotud lood:

Loe veel

2. "Džungliraamat" ("The Jungle Book")

"Džungliraamat" (1967) - RT: 86%

"Džungliraamat" (2016) - RT: 95%

Sünopsis: Rudyard Kiplingu ajatul ja samanimelisel kirjandusklassikal ning samuti 1967. aasta Disney filmistuudio animafilmil põhinev linateos, mis sobilik ja põnev vaatamine igas vanuses kinosõbrale ja mille peategelaseks on keset džunglit hundikarjas kasvanud inimlaps nimega Mowgli.

Elu näib ilus ja lilleline, aga see idüll lõpeb päeval, mil hirmuäratav tiiger Shere Khan (hääl Idris Elbalt), kes kannab oma kehal inimeselooma põhjustatud arme, lubab Mowgli elupäevad lõpetada. Olles sunnitud lahkuma ainsast kodust, mis tal eales on olnud, võtab Mowgli ette kaasahaarava retke, mille kestel on talle jõu ning nõuga toeks nii panter Bagheera (Ben Kingsley), kui ka vabameelne ning muretu karu Baloo (Bill Murray). Oma teekonnal puutub Mowgli kokku mitmete erinevate džungliasukatega, kellest mitte kõik ei ole tema suhtes parimate kavatsustega. Viimaste hulka kuulub teiste seas ka hüpnotiseeriva hääle ja pilguga püüton Kaa (Scarlett Johansson) ning lobeda jutuga orangutang Kuningas Louie (Christopher Walken), kes üritab iga hinna eest jõuda inimeste käsutuses oleva "punase lille" (ehk tule) saladuse jälile...

3. "Minu verine valentinipäev" ("My Bloody Valentine")

"Minu verine valentinipäev" (1981) - RT: 50%

"Minu verine valentinipäev" (2009) - RT: 57%

Sünopsis: Harmony väikelinn muutus igaveseks pärast seda, kui kogenematu kaevuri Tom Hannigeri (Jensen Ackles) põhjustatud õnnetuse tagajärjel kaotas viis kaevurit elu ning ainus ellujäänu, Harry Warden, langes koomasse. Aasta hiljem, valentinipäeval ärkas ta üles… ja mõrvas kirkaga 22 inimest, enne kui ta ise surmati.

Möödunud on 10 aastat ning Tom naaseb kodulinna, vaevatuna endiselt oma süükoormast. Lisaks sellele on mehe endine pruut Sarah (Jaime King) vahepeal abiellunud ta parima sõbra, sherif Axeliga (Kerr Smith). Ent linna on naasnud ka selle sünge minevik, kui öösel asub tegutsema kaevurimaski kandev kirkaga relvastatud mõrvar. Tom, Sarah ja Axel hakkavad peagi kahtlustama, et see on Harry Warden, kes on neile järele tulnud…

4. "Hullud" ("The Crazies")

"Hullud" (1976) - RT: 56%

"Hullud" (2010) - RT: 71%

Sünopsis: Väikeses Ameerika kesklääne linnakeses elav abielupaar peab asuma võitlusse ellujäämise nimel, kui nende sõpru ja perekonda tabab salapärane hullumeelsus. Põhjavees peituv toksiin muudab elanikud arututeks tapjateks, kuid ametivõimud jätavad haigusest puutumatud kindlat hukku ootama.

Unistuste elust maalilises väikelinnas saab tõeline õudus, kui elanike seas algab ühtäkki pidurdamatu vägivallapuhang ning kohutavast verepulmast kasvab üleüldine anarhia. Epideemia vaoshoidmiseks võtab sõjavägi appi relvad, et takistada keda tahes linna sisenemast või sealt väljumast. Vähesed terved elanikud jäetakse hukule määratud mõrtsukate ja saatuse meelevalda.

Šerif David Dutton (Timothy Olyphant), tema lapseootel naine Judy (Radha Mitchell); meditsiinikeskuse assistent Becca (Danielle Panabaker) ja Duttoni abišerif Russell (Joe Anderson) on kunagises idüllilises, ent nüüdseks tundmatuseni muutunud linnakeses lõksus. Endisi naabreid ja sõpru ei saa usaldada, ametivõimud on linna hüljanud ja kartma peab võimalikku haigestumist. Käputäis inimesi on sunnitud ühte hoidma, et luupainajalikust olukorrast eluga välja tulla.

5. "Mehaanik" ("The Mechanic")

"Mehaanik" (1972) - RT: 40%

"Mehaanik" (2011) - RT: 52%

Sünopsis: Arthur Bishop (Jason Statham) – on - "mehaanik" – professionaalne palgamõrtsukas, kellel on range koodeks ja kes teeb ideaalselt oma tööd. Tema tegevus nõuab ametialast täiust ja täielikku eraldatust. Ta on sellel alal parim. Kuid kui tema mentor ja lähedane sõber Garry (Donald Sutherland) hukkub, otsustab Arthur Bishop isiklikult leida üles need, kes selle hukkumise taga on.

Järgmise sihtmärgi valib ta ise – süüdlased peavad saama karistatud. Arthuri missioon raskeneb, kui tapetud Garry poeg Steve (Ben Foster) palub teda õpetada talle selgeks kõik mõrvari töö peensused. Ka tema tahab isa eest kätte maksta. Kuid Bishop, kes on alati tegutsenud üksi, ei saa Garry pojale selga keerata. Halastamatu palgamõrvar teeb saatusliku vea.

6. "See" ("It")

"See" (1990) - RT: 61%

"See" (2017) - RT: 88%

Sünopsis: Seitse noort Maine’s Derrys elavat heidikut kutsuvad end Luuserite klubiks. Igaüks neist on kohalike kiusajate sihtmärgiks saanud omal põhjusel… ja nad kõik on näinud oma suurimaid hirme ellu ärkamas kujumoondajana, kelle nimeks on See.

Derry on olnud selle olendi jahimaaks linna rajamisest peale. Ta ilmub iga 27 aasta tagant maa-alusest kanalisatsioonist päevavalgele, et toituda linna laste hirmudest. Luuserite klubi koondab jõud, et ületada omaendi hirmud ja peatada tapatalgud, mis algasid vihmasel päeval, kui väike poiss paberlaevukest otsides kanalisatsiooniauku… ja otse kloun Pennywise’i käte vahele kukub.

7. "Vabaliikumises" ("Footloose")

"Vabaliikumises" (1984) - RT: 53%

"Vabaliikumises" (2011) - RT: 69%

Sünopsis: Linnalaps Ren McCormack (Kenny Wormald) kolib Georgiasse Bomont' väikelinna, kus mõni aasta tagasi toimunud peojärgne õnnetus põhjustas mitme noore surma ning tõi kaasa tantsimise seadusega keelamise. Rokkmuusika- ja tantsulembeline Ren satub ruttu pahuksisse kohaliku konservatiivse reverendi Shaw Moore'iga (Dennis Quaid), kelle tütre Arieliga (Julianne Hough) tal ühtlasi side tekib.

8. "Ihukaitsja" ("Yojimbo") ja "Peotäis dollareid" ("A Fistful of Dollars")

"Ihukaitsja" (1961) - RT: 97%

"Peotäis dollareid" (1964) - RT: 98%

Sünopsis: Nimetu mees (Clint Eastwood) ratsutab linnakesse, mis kannatab kahe osapoole omavahelise sõja tõttu. Ta ei põgene, vaid näeb hoopis võimalust Baxterite ja Rojode vihavaenust omale kasumit lõigata ja asubki selle nimel tegutsema...

9. "Ookeani 11 - kõrged panused" ("Ocean's Eleven")

"Ookeani 11" (1969) - RT: 48%

"Ookeani 11" (2001) - RT: 82%

Sünopsis: Danny Ocean (George Clooney) on vilunud suli, kellel tekib vanglast vabanedes hullumeelne idee röövida ühe õhtuga paljaks kolm Las Vegase kasiinot.

10. "Mees, kes teadis liiga palju" ("The Man Who Knew Too Much")

"Mees, kes teadis liiga palju" (1935) - RT: 86%

"Mees, kes teadis liiga palju" (1956) - RT: 91%

Sünopsis: Arst McKenna (James Stewart) puhkab koos oma naise (Doris Day) ja pojaga Marokos. Seal tutvuvad nad prantslase Bernardiga. Päev hiljem tapetakse prantslane, kuid enne surma jõuab ta McKennale atentaadikatsest teatada ja nime Ambrose Chapel öelda. Peagi röövib paarike, kes nende poja ees hoolitsema pidi, viimase ja hoiatab McKennasid, et need politseisse ei pöörduks. Tagasi koju jõudnud, uurib McKenna asja omal käel edasi ja külastab härra Chapeli, kuid see ei oska vihast arsti kuidagi aidata. Ja siis tuleb McKennal ideele, et Abrose Chapel ei pruugigi olla inimese vaid mõne koha nimi.

Vaata lisaks:
10 üllatavalt head 2017. aasta filmi.
10 näitlejat, kes teenisid filmirollide eest rekordilised summad.

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas