10 parimat videomängudel põhinevat filmiAngelina Jolie (as Lara Croft)
"Lara Croft: Tomb Raider"Foto: Vida Press

Videmängudel põhinevate filmide põhjal oleks väga lihtne kokku panna halvimate filmide nimekirja, sest häid on vähe. Nimekirja koostades võtsin arvesse need, mis on tehtud videomängude põhjal, mida olen ise ka elus mänginud. Kindlasti pean mainima filme, mis nimekirja ei mahtunud: "Lara Croft: Tomb Raider", "Hitman", "Resident Evil: Apokalüpsis", "Doom" ja "Street Fighter II: The Animated Movie". Milline film ei sobi siia nimekirja? Mis film peaks siin kindlasti olema?

10. "Pärsia prints: Ajaliiv" ("Prince of Persia: The Sands of Time", 2010)

Noore poisina oli "Prince of Persia" üks parimaid mänge, mida olin kunagi mänginud. Graafika ja liikumine oli toona reaalsem kui elu ning mäng neelas rohkem tunde kui julgen tunnistada. Uute konsoolipõlvkondadega tuli terve seeria uuendatud seikluseid, mis kohe kuidagi ei suutnud omada originaalse mängu taset. Film ise on täiesti talutav ning pean ütlema, et Jake Gyllenhaal saabi Dastani rollis väga usutavalt hakkama. Selge on see, et film paisutab asju üle ning loob meelelahutuse eesmärgil teemasid, mis mängust puudu, kuid tulemus on täiesti mõnus õhtu televiisori ees.

9. "Silent Hill, 2006

Seotud lood:

Lapsepõlvest on meeles erinevaid õudusteemalisi mänge, kuid üks seeria - "Silent Hill", omab seda veidrat Jaapani arusaamist õudusest. Sedalaadset lähenemist imetleti enne kinolinasid läbi mängupuldi, kuid kahjuks ei jõudnud mängu lugu ekraanile päris tõetruult. Film algab mängule väga truult, kuid kusagil veerand või natukene rohkema tunniga läheb oma teed. Film ei ole õuduselt isegi mitte samas arvestuses kui originaalne videomäng, kuid kui arvestada filmi täiesti uue kogemusena, siis on see täiesti keskmine müsteerium, mis suudab silmi ekraanil hoida. Põnev, kuid mitte eriliselt õudne film - mis peaks olema "Silent Hilli" süda ja rõõm.

Loe veel

8. "Mortal Kombat", 1995

Olen ise äärmiselt tõsine kaklusmängude austaja ning "Mortal Kombat" oli välja tulles revolutsiooniline mäng. Enneolematu liikumine, graafika ning tõeliselt verine madin kandsid selle väga kiiresti ajalukku. Tänaseks üle viieteistkümne mängu tootnud saagal on ette näidata mitu filmi ja seriaali, kuid ainult ühte tasub neist mainida. 1995. aastal Paul W. S. Andersoni poolt ekraanile toodud märul oli tõeline kassahitt ning isegi tänapäeval täiesti vaadatav film, milles on kõike seda, mis tegi mängust kaasahaarava teose. Kahjuks ei ole filmis oodatud koguses verd, kuid see ei morjenda eriliselt.

7. "Second Skin", 2008

Tegemist on dokumentaalfilmiga, mis räägib kolmest MMO mängust: "World of Warcraft", "Second Life" ja "Everquest". Film keskendub paarile, kes kohtusid võrgus mängu mängides, sõltlasele, kelle elu rikkus MMO ja grupile mänguritele, kes veedavad enamus oma elust võrgus mängides. See film räägib äärmustest, mis kaasnevad sõltuvusega ning milleks ollakse valmis, et olla teistest parem kusagil maailmas, mida ei ole olemas. Kohati valusalt kurb ning teisalt väga optimistlik lugu avab vaataja silmad maailmale, millest tavainimesel pole aimugi. Tunnistan, et film natukene šokeeris mind, kuigi olen terve elu samuti mänge mänginud, sest ei arvanud, et sellised inimesed on reaalselt kusagil olemas. Väga unikaalne dokumentaal, mida soovitan igale lapsevanemale, kelle laps ei saa arvutimängudest kohe kuidagi eemale.

6. "Final Fantasy - Nähtamatud vaimud" ("Final Fantasy: The Spirits Within", 2001)

Olles üles "kasvanud Final Fantasy" imelistel lugudel, ei suutnud seda filmi ära oodata. Pettumus oli suur kui ilmes, et sellel lool ei ole mitte mingit tegemist eelnevalt olemas olnud ja armastatud mänguga. Tegemist on hoopis täiesti eraldiseisva looga, millest kunagi ei ole mängu tehtud (kuigi võiks). Sellele vaatamata, ei eita film enda päritolu ning tegelikult see ei ole üldsegi mitte halb. Lugu, mida see animeeritud teos jutustab, on täiesti nauditav ning igas mõttes korraliku filmi vääriline. Kahjuks kaotas see palju sellega, et oli natukene omast ajast ees, mistõttu kadus filmiajalukku suurte kahjumitega ning halbade hinnangutega.

Loe lisaks:
Kiired ja vihased: 10 parimat filmi sportlikust võidusõidust.
10 fakti, mida sa Antonio Banderase filmi "Desperado" kohta varem ei teadnud.
Midagi õpetlikku: 10 filmi koolivägivallast ja selle mõjust.

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas