5 hirmkallist stseeni, mis kunagi filmidesse ei jõudnudki5 hirmkallist stseeni, mis kunagi filmidesse ei jõudnudki
"Z maailmasõda", 2013Ekraanitõmmis

Filmidest lõigatakse kogu aeg stseene välja ning vahel ei jõua kinoversiooni isegi need, mida meile treilerites näidati. Iga lõike taga on tavaliselt selge ja kalkuleeritud otsus, kuid mõnikord tulevad ette juhused, õnnetused ja ettearvamatud asjaolud, mis tähendab, et filmi ei jõua stseenid, mis haarasid enda alla väga suure osa eelarvest. Teie ees on kustutatud stseenid, mis läksid väga kalliks maksma.

1. "Z maailmasõda" ("World War Z", 2013)

Brad Pitti "Z maailmasõda" (mille järje lavastab varsti David Fincher) oli väga keerulise produktsiooniga film: näiteks kirjutati stsenaarium keset filmimist ümber ning teatud stseenid tuli hiljem uuesti filmida. See pole aga midagi võrreldes lõpuga, mis tuli täiesti ümber filmida.

Algupärane lõpp ei leidnud aset laboris, kus Pitti kehastatud Gerry avastas vaktsiini sombide vastu, vaid hoopis Venemaal, kus mees liitus sombide vastu võitleva armeega. Hiljem avastas, et tema naine hakkas ellujäämise nimel prostituudiks ning jättis mehe teise pärast maha. Gerry asus teekonnale läbi Siberi, et jõuda tagasi naise laagri juurde ning panna tagasi kokku perekond, mille apokalüpsis lõhestas. See lõpp filmiti ja oli valmis, kuid filmistuudio Paramount leidis, et see oli liiga sünge ning lasid 25 miljoni dollari eest üles võtta palju helgem lõpp, mida nägime ka filmis, kus Gerry päästis põhimõtteliselt maailma ning sai kokku ka oma perekonnaga.

Seotud lood:

2. "Kleopatra" ("Cleopatra", 1963)

Elizabeth Taylori ja Richard Burtoni "Kleopatra" kujunes 1963. aastal üheks enimteenivaks filmiks, kuid ei jõudnud ikka kasumisse. Filmi eelarve tõusis esialgsest 2 miljonist 31 miljonini ning oleks peaaegu 20th Century Foxi pankrotti ajanud. Seda suuresti põhjusel, et väga keerulised ajastutruud võttepaigad ehitati Londonis valmis, kuid kogu meeskond pidi need samad võttepaigad uuesti ehitama Roomas, kui produktsioon oli sunnitud võttekohti vahetama.

Loe veel

Filmi painas justkui needus: korduvad võttepäevade edasilükkamised, peaaegu Elizabeth Taylori surmaga lõppenud haigus ning palju muud. Londonis filmitud stseenid filmi ei jõudnudki, mis omakorda tähendab, et tegu oli filmi jaoks väga kalliks maksma läinud kustutatud stseenidega. Filmi esialgne versioon oli 6 tundi pikk, kuid stuudio pigistas režissööri kätt, et kinodesse jõuaks 3 tunnine versioon. Hiljem jõudis DVD peale umbes 4 tunnine versioon, kuid see tähendab, et umbes 2 tundi pole avalikkuse ette kunagi jõudnud.

3. "X-Mehed: Tulevase möödaniku päevad" ("X-Men: Days of Future Past", 2014)

2014. aasta X-Meeste filmi treilerid näitasid, et seeriasse naaseb ka esialgses triloogias kaasa löönud Anna Paquini kehastatud Rogue, kuid filmi linastumisel selgus, et tema stseenid kinoversiooni ei jõudnud, sest režissöör Bryan Singeri arvates lõhkusid need ära filmi tempo ning viisid kestvusaja ka kahe ja poole tunni peale.

Anna Paquini stseenid läksid 200 miljoni dollari suurusega eelarve juures maksma üle 22 miljoni dollari, mille sisse on arvestatud näitleja 2.8 miljoni dollari suurune tasu ning kaks nädalat kestnud lisavõtted, mida ei arvestatud esialgsesse võtteperioodi sisse. Filmile tehti hiljem "The Rogue Cut", kus on ka kõik kustutatud stseenid sees. Need muudavad filmi ausalt öeldes isegi paremaks.

4. "The Man Who Killed Don Quixote", 2000
Terry Gilliami "The Man Who Killed Don Quixote" pole senini valmis: filmi hakati tegema esimest korda 1998. aastal, kuid alles käesoleva aasta märtsis hakkasid võtted päriselt peale. 2000. aastal esimest korda võttesse läinud Gilliami "The Man Who Killed Don Quixote" peaosades olid näiteks Johnny Depp ja Jean Rochefort, kuid film kunagi valmis ei saanudki, mistõttu kasutati väheseid filmitud ja kaadritaguseid stseene, et teha 2002. aastal valminud dokumentaalfilm "Lost in La Mancha", mis rääkiski Gilliami erakordsest ebaõnnest.

2000. aastal läks kogu meeskond Hispaaniasse filmima, kuid seal alles probleemid algasid: näiteks asus piirkonnas sõjaväebaas, mis tähendas, et heli saanud salvestada. Lisaks oli piirkonnas suur üleujutus, mis hävitas suurema osa tehnikast ning muutis filmi jaoks ideaalse maastiku täiesti teistsuguseks. Kõige tipuks pidi Quixote'i kehastanud Rochefort haiguse pärast võtetelt lahkuma. Probleemid kindlustusfirmaga ning teised rahalised raskused sundisid võtted lõpetama ning pea 17 aastat hiljem teeb Gilliam lõpuks filmi, mida ta 2000. aastal filmida üritas.

Praegu valmiva "The Man Who Killed Don Quixote" peaosades pole enam Depp ega Rochefort, vaid hoopis Jonathan Pryce, Adam Driver, Olga Kurylenko ja Stellan Skarsgård. Esialgne katse filmi teha läks maksma üle 21 miljoni dollari ning see teeb sellest ühe kõige kuulsama kustutatud stseenidega filmi, mis isegi kunagi valmis ei saanud.

5. "Superman tuleb tagasi" ("Superman Returns", 2006)

2006. aasta versioon Supermanist polnud päris see, mida rahvas ootas: peaosas oli suhteliselt tundmatu Brandon Routh, filmi tempo oli üllatavalt aeglane ning meenutas pigem rahulikku draamat kui suurejoonelist koomiksifilmi.

Filmi esialgne versioon algas 6 minuti pikkuse dialoogitu episoodiga Supermanist külastamas oma koduplaneeti Krypton. Stuudiole aga ei meeldinud nii rahulik, aeglane ja ülejäänud filmiga võrreldes täiesti teistsuguse emotsiooniga osa, mistõttu see kinoversiooni ei jõudnudki. Kustutatud episood ise läks maksma pea 10 miljonit dollarit ja kuigi seda saab nüüd näha filmi DVD ja Blu-ray versioonidel, paneb ikkagi pead kratsima idee, et midagi nii kallist ja tegelikult väga ilusat otsustati filmist välja jätta.

KOMMENTEERI!