5 kohutavat arvutiefekti suure-eelarvelistes filmides

 (3)

5 kohutavat arvutiefekti suure-eelarvelistes filmides
"Muumia tagasitulek"Ekraanitõmmis

Mida suuremaks muutuvad filmide eelarved, seda ilusamaks, reaalsemaks ja uskumatumaks muutuvad ka arvutite abil loodud keskkonnad, tegelased ja märul ise. Suure eelarve olemasolu justkui eeldaks, et raha läheb õigesse kohta. Vahel jääb aga mulje, et keegi jättis ikkagi oma töö tegemata ning stuudio arvas, et rahvas ei pane tähele. Raske on mitte märgata midagi nii koledat. Siin on viis suurfilmi, mis peaksid oma efektide pärast häbenema.

1. 2001. aasta film "Muumia tagasitulek" ("The Mummy Returns") on järg 1999. aasta "Muumiale". Filmi eelarve oli 98 miljonit ning see teenis tagasi uskumatud 433 miljonit. Režissöör Stephen Sommers, peanäitlejad Brendan Fraser, Rachel Weisz ning muumiat kehastanud Arnold Voosloo olid kuulsuse tipus ja kuigi filmi ei olnud kriitikutele meeltmööda, saavutas see kõigele vaatamata siiski edu. Ilusat pilti rikkus üks suur must plekk. Kuidas sai toona toona väga suure-eelarveliseks projektiks loetud filmis olla nii viletsad efektid? Film ise oli suurepäraste efektidega, aga üks koletis täiesti lõpus nägi välja nagu oleks see pärit olnud väga vanast videomängust. Vahel võib raha otsa saada ja efektid poolikuks jääda, aga siis leitakse ikka mingi uus lahendus, et kinno ei jõuaks poolik film.

Seotud lood:

2. "Matrix 2: Reloaded" ("The Matrix Reloaded") eelarve oli ligi 150 miljonit. Film leiab küll suures osas aset virtuaalreaalsuses, kuid see ei põhjenda, miks näeb Neo selles võitlusstseenis välja nagu ilmselge nukk.

Loe veel

3. "Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek" ("The Lord of the Rings: The Return of the King") pidi triloogia viimase osana ületama kõik varasemad ja seda film just tegigi. Viimane osa teenis rekordilised 11 Oscarit (filmiajaloos on seda veel teinud ainult kaks filmi - "Ben-Hur" ja "Titanic"). 94 miljonilise eelarve juures teeniti tagasi lausa üle miljardi. Filmis oli rekordiline kogus arvutiga loodud efekte ning need nägid enamjaolt suurepärased välja, mistõttu oli 11 võidetud Osari seas ka kuldmehike parimate arvutiefektide eest. Filmis on aga üks stseen, mis mitte kuidagi ei tööta. Kui kõik muu näeb hea välja, siis see rikub pildi kohe ära. Pean silmas stseeni, kus Legolas võtab maha oma seni suurima saaklooma, aga see näeb pehmelt öeldes veider välja.

4. John Carpenteri 1996. aasta "Escape from L.A. on kultusfilm nii Kurt Russeli, Carpenteri kui ka tulevikunägemuse pärast, kuid eelkõige seepärast, et tegemist on järjega 1981. aasta filmile "Escape from New York". Järje jaoks loodi 50 miljonilise eelarve abil aga kultuslik stseen, kus peategelased surfavad keset linna hiiglasliku laine peal. 50 miljoniga oleks võinud siiski natuke rohkem vaeva näha.

5. Guillermo del Toro "Blade II" on harukordselt hea meelelahutus. "Hellboy", "Paani labürindi" ja "Vaikse ookeani võitluse" režissöör teab väga hästi, mis vaatajatele meeldib. Seeria teine osa nägi väga stiilne ja efektne välja. Stuudio andis filmi jaoks kopsaka 54 miljonit, kuid ometi otsustati sisse panna see videomängulik, täiesti ebausutav ja lihtsalt veider stseen.

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas