Mis juhtus? 8 näitlejat, kellega ei taha režissöörid enam koostööd tehaMis juhtus? 8 näitlejat, kellega ei taha režissöörid enam koostööd teha
Bruce WillisForum Cinemas AS

Mõned näitlejad võivad vaatajatele jätta oma rollides väga hea mulje, kuid näiteks võtetel käituvad nad hoopis teistmoodi. Nimekirjas on välja toodud 8 näitlejat, kes olid võtetel nii väljakannatamatud, et režissöörid on keeldunud nendega edasisest koostööst.

1. Sean Young

Sean Young Shutterrstock


Pärast kultusliku ulmefilmi "Blade Runner" tohutut edu sai replikant Rachaeli kehastanud Sean Youngist Hollywoodi jaoks väga ihaldatud staar, kuid ometi ei säranud tema täht kaua. Youngi järgmiseks suureks läbimurdeks oli Oliver Stone'i "Wall Street" Michael Douglasega peaosas, milles naine kehastus Gordon Gekko abikaasaks. Roll pidi algselt olema suur osa filmist, kuid Youngi osalus läks siiski suures osas kaduma, sest režissöör lihtsalt lõikas ta rolli peaaegu välja. Põhjus seisnes selles, et Young ei soovinud olla mitte Gordon Gekko abikaasa, vaid hoopis tema armukese rollis. Young üritas igal võimalusel Stone'ile seletada, et miks on tema rolli jaoks parem. Seda isegi siis kui Daryl Hannah oli armukese rolli juba valitud. Stone'il sai Youngi käitumisest küllalt ning ta lõikas näitleja põhimõtteliselt filmist välja. Youngi halb õnn sellega ei lõppenud. Ta soovis endale saada ka Vicki Vale'i rolli Tim Burtoni "Batmanis", kuid see ei läinud läbi, sest murdis hobusega sõites jala. Hiljem üritas ta saada Burtoni "Batmani" järjeloos Kassnaise osa, aga tegi seda väga kummaliselt - ta ilmus Burtoni ette kodus valmistatud Kassnaise kostüümis. Sellest ajast peale pole Young saanud ühtegi rolli ei Burtoni ega Stone'i filmides.

Seotud lood:

2. Julia Roberts

Julia Roberts Forum Cinemas AS


Roberts mängis Steven Spielbergi Peeter Paani filmis "Kapten konkskäsi" ("Hook") Tinkerbelli. Algselt oli Tinkerbellil palju suurem roll, aga seda vähendati oluliselt pärast mitmeid konflikte esimese päeva võtteplatsil. Roberts ilmus võtetele silmnähtavas stressis, ta nuttis kogu aeg ja käitus meeskonnaga kohutavalt. Põhjus oli muidugi palju traagilisem, kui võis arvata. Roberts oli kihlatud Kiefer Sutherlandiga, kuid loetud päevad enne võtteid oli ta kihluse lõpetanud ning elas ennast võtetel välja. Spielberg olevat pärast esimese päeva võtteid Robertsi rolli oluliselt vähemaks kirjutanud.

3. Faye Dunaway

Loe veel

Faye Dunaway Shutterrstock


Roman Polanski "Chinatowni" võtete ajal olevat režissöör palunud Dunaway'l ühe väga emotsionaalse stseeni ajal WC külastamisega oodata, sest tahtis stseeni purki saada. Dunaway urineeris selle peal tassi ja viskas sellega Polanskit. Pärast seda ei ole nad enam koostööd teinud.

4. Bruce Willis

Bruce Willis Forum Cinemas AS


Bruce Willise ja režissöör Kevin Smithi verbaalsed kähmlused 2010. aasta filmi "Visad võmmid" ("Cop Out") võtete ajal olid toona iga kõmuajakirja lemmikteemaks. Willis olevat käitunud üleolevat ja nägi Smithi vääritu amatöörina.

"Ma olen Bruce Willis ja ma olen seda teinud väga edukalt juba 25 aastat. Kui kaua oled sina olnud Silent *****? Ära lase oma luuseri lõhna mulle ligi," olevat Willis režissöörile võtete käigus öelnud. Oma memuaarides kirjutas Smith, et tema arvates on Willis üks kõige õnnetuimaid ja õelamaid emo *****, keda ta on oma karjääri jooksul kohanud.

5. George Clooney

George Clooney Forum Cinemas AS

David O. Russelli ("Võitleja", "Õnneteraapia", "Ameerika afäär", "Joy") karjääri üks esimesi suurimaid filme oli "Kolm kuningat". Filmi peaosaline George Clooney tundis võtete ajal korduvalt, et Russell käitub meeskonnaga ülbelt ja ebaviisakalt. Ühe sellise situatsiooni ajal ei suutnud Clooney enam pealtvaataja rollis olla ning ta oli valmis Russelliga lausa kaklema. Režissöör lõi näitlejat vastu pead, mille peale haaras Clooney tal kaelast, aga meeskonnakaaslased lõid kraaklejad siiski viimasel hetkel lahku. See jäi ka Clooney ja Russelli viimaseks ühiseks filmiks.

6. Edward Norton

Edward Norton Forum Cinemas AS


Nortoni karjääris on "Ameerika ajalugu X" üks kurikuulsamaid filme, sest filmi režissöör Tony Kaye lasi oma nime hiljem filmist eemaldada. Norton ja Kaye ei saanud juba võtete ajal läbi, aga kui režissöör esitas postproduktsiooni käigus stuudiole 90 minuti raamidesse jäänud versiooni filmist, otsustas Norton asjad enda kätte võtta. Nii stuudio kui ka Norton leidsid, et Kaye versioon rikub filmi ära. Kaye jäi montaažiruumist välja ning valmis sai film, millest režissöör ei tahtnud enam midagi kuulda. Ta nimetas hiljem Nortonit nartsissistlikuks diletandiks, kes vägistas tema filmi.

7. Gene Hackman

Gene Hackman Shutteerstock


Režissöör Wes Anderson on alati suutnud oma filmidesse kaasata igat sorti staare. Näiteks Bill Murray, Anjelica Huston, Jason Schwartzman, Bruce Willis, Owen Wilson, Edward Norton ja Ralph Fiennes. Ühes režissööri varasemas filmis "Tenenbaumid" oli peaosas ka vanameister Gene Hackman, kes olevat režissööriga käitunud väga ebameeldivalt. Ta olevat käskinud Andersonil püksid üles tõmmata ja meheks hakata ning nimetas teda sõnadega, mida ma siin kordama ei hakka. Hackman kinnitas, et "Tenenbaumid" jääb tema karjääri viimaseks filmiks, kuigi osales hiljem veel kolmes.

8. Val Kilmer

Val Kilmer Shutterrstock


Kaadritaguse draama poolest legendaarne "Doktor Moreau saar" ei pääsenud ka upsakatest staaridest. Marlon Brando ei õppinud näiteks oma teksti pähe, vaid kasutas hoopis kõrvasisest raadiosaatjat, et siis korrata meeskonnaliikme poolt talle ette öeldud teksti. Val Kilmer olevat aga olnud palju hullem - ta osales filmis ainult Marlon Brando pärast. Lisaks ei meeldinud talle filmi algupärase režissööri Richard Stanley nägemus ning nägi kurja vaeva, et režissöör lahti lastaks ja see õnnestuski. Võtted peatati pool nädalat pärast algust ning Stanley vahetati John Frankenheimeri vastu välja. Stuudio lootis, et uuel režissööril õnnestub staare kontrollida, aga see tal siiski ei õnnestunud. Frankenheimer on hiljem öelnud, et ta ei salli Val Kilmerit ning ei taha temaga enam kunagi koos töötada.

Vaata lisaks:
15 uut filmi, millest sa tõenäoliselt midagi ei teadnud.
3 tüütut asja, millest oleme kõik Hollywoodi puhul tüdinenud.

KOMMENTEERI!