Rammsteini lood, mida armastatakse filmides kasutadaRammsteini kontsert Tallinna Lauluväljakul
Rammsteini kontsert Tallinna LauluväljakuFoto: Karli Saul

Mida kuulsamaks sai möödunud nädalavahetusel Eestis esinenud Rammstein, seda rohkem tundsid bändi vastu huvi ka filmitegijad. Asi polnudki tegelikult kasvavas kuulsuses, vaid hoopis bändi unikaalses stiilis ja omapärases muusikas, mis sobis hästi nii treileritesse kui ka valitud stseenidesse. Teie ees on Rammsteini lood, mida on kasutatud filmides.

1. Muusik Trent Reznor valis bändi kaks lugu "Heirate mich" ja "Rammstein" David Lynchi filmi "Lost Highway" jaoks.

Filmi muusikaalbum ilmus USA-s 1996. aastal ja Euroopas 1997. aastal. Albumil oli esindatud veel näiteks David Bowie, Reznori enda Nine Inch Nails ja tema komponeeritud lood, Lou Reed ning The Smashing Pumpkins.

2. Rammsteini üks kuulsamaid lugusid "Du Hast" oli esindatud "Matrixi" ametlikul muusikaalbumil.

Seotud lood:

3. 2002. aasta Vin Dieseli film "xXx" läks isegi nii kaugele, et Rammstein kutsuti Praha võtetele, kus filmi algusstseeni jaoks esitab bänd laval "Mutteri" albumilt pärit lugu "Feuer frei!". Lugu anti hiljem välja ka filmi muusikaalbumil.

4. Lars von Trier kasutas "Nümfomaani" ("Nymphomaniac") alguses bändi seni viimaselt 2009. aasta albumilt "Liebe ist für alle da" pärit pala "Führe mich".

5. "Resident Evil" filmiseeria 2002. aasta esimese osa muusikaalbumile lisati ka "Mutteri" albumilt pärit lisalugu "Halleluja", kuigi lugu ennast filmis polegi.

6. "Resident Evil" filmiseeria 2004. aasta teise osa "Resident Evil: Apocalypse" muusikaalbumile lisati ka "Reise, Reise" albumilt pärit "Mein Teil".

Loe veel

7. Inimkaubandusest kõneleva draama "Lilya 4-ever" esimeses ja viimases väga kõnekates stseenides kasutati lugu "Mein Herz brennt".

8. Bändi teiselt albumilt "Sehnsucht" pärit väga populaarne lugu "Engel" jõudis ka kaklusmängudel põhineva filmi "Mortal Kombat: Annihilation" muusikaalbumile.


9. "Mein Herz brennt" on tegelikult üks populaarsemaid Rammsteini lugusid, mille muusikat kasutatati vanasti ka kogu aeg treilerites.

10. Palju on kasutatud ka "Engeli" muudetud versioone. Viimati tegi seda õudusfilmi "Kurjast vaevatud" ("The Possession") treiler.

Vaata lisaks:
10 maailma suurima avanädalavahetuse kassatuluga filmi.
5 mõrva, mida inspireerisid õudusfilmid.

KOMMENTEERI!