10. "Ürghirm" ("Primal Fear",1996)

Olen kohtufilmide suur austaja, sest need filmid kipuvad pakkuma just seda ootamatut lõppu, mis muudaks vaataja jaoks kõike ning suu vajuks lahti. Richard Gere on edukas advokaat, kes võtab vastu juhtumi, kus aeglasema taibuga hea südamega altaripoissi süüdistatakse preestri jõhkras mõrvas. Pealtnäha lihtne protsess muutub järjest enam ja enam sügavamaks ning hakkab pinnale tulema asju, mille jaoks ei ole keegi selles filmis valmis. Tõeline maiuspala, sest lõppu on väga raske ette näha.

9. "Ahvide planeet" ("Planet of the Apes",1968)

Tänapäeval juba äärmiselt tuntud lõpplahendus, mis tollel ajal oli totaalne pomm. Isegi praegu, kes ei ole seda filmi näinud või sellest kuulnud, ei oota midagi sellist. Uus versioon koos Mark Wahlbergiga lõpeb natukene teisiti, kuid idee jääb samaks. Film räägib grupist astronautidest, kes õnnetuse tagajärjel eksivad kosmosesse ära ning satuvad planeedile, kus domineerivad inimese moodi rääkivad ja mõtlevad ahvid. Äärmiselt põnev ja hästi tehtud film pakub lahenduse, mis jääb kinomaailmale meelde veel väga pikaks ajaks.

8. "Seitse" ("Se7en",1995)

"Mis on kastis?" on see suur küsimus, millele see film peab vastama. Kas vaataja on selle jaoks valmis? Väga dramaatiline ja huvitav film, mis oli kaua aega minu üks lemmikuid filme üldse. Film räägib kahest detektiivist, üks algaja ja teine karjääri lõpetav. Natukene enne pensionile minekut ilmub välja väga jõhker sarimõrvar, kes tapab seitsme surmapatu järgi erinevaid inimesi. See David Fincheri meistriteos hoiab algusest kuni lõpuni põnevil ning kaasa elamas, vaikselt kerides selle salapärase lahendusi. Tunnistan, et ei oodanud seda lahendust kohe üldse mitte, sest film ei anna mitte mingisuguseid vihjeid. Kes veel ei ole seda filmi näinud, siis pole enam mõtet oodata.

7. "Kuu" ("Moon",2009)

See Duncan Jones'i ("Warcraft: Algus") film räägib üksikust astronaudist kuul, kes on olnud oma töökohal juba peaaegu kolm aastat. Iga hetk on täis saamas tema lepinguline töömaht ning on saabumas aeg minna koju. See film on totaalne ulmefilmide pärl, kus Sam Rockwelli sooloesinemine on tõeline tase ja nauding. Tunnistan, et filmi lõpp on arusaadav, kuid piisavalt masendav, et peale esimest korda suutis mind endast välja viia. Imeliselt üles ehitatud film, mida kindlasti peaks vaatama iga ulmefilmide sõber.

6. "Psühho" ("Psycho",1960)

Kes ei teaks sellist filmi nagu "Psühho"? See Alfred Hitchcocki filmiklassika on niivõrd tuntud sisuga, et isegi inimesed, kes ei ole seda (või mõnda uuemat versiooni) näinud, teavad selle šokeerivat lahendust. Film räägib sekretärist, kes varastab oma tööandjatelt suure summa raha. Ta põgeneb selle rahaga kõrvalisse motelli, mida juhib noor mees ning tema domineeriv ema. Mis sündmuselt sealt edasi arenevad, jätan iga inimese vaadata, kuid kindlasti olge valmis üllatuma kui mingisugusel põhjusel veel ei ole kuulnud selle filmi lõpust.