Samal aastal linastunud filmid, mis olid üksteisele kahtlaselt sarnased

 (1)
Armageddon, 1998, Bruce Willis
"Armageddon" (1998)Foto: ZUMAPRESS.com

Kokkusattumusi juhtub ikka, kuid mõnikord jääb mulje, et filmistuudiod lausa võistlevad omavahel, et kes saab enne samasisulise filmi esimesena kinodesse tuua. Möödunud aastal valmis lausa kaks Winston Churchilli filmi - "Churchill" ja "Darkest Hour". Teie ees on samal aastal linastunud filmid, mis olid üksteisele kahtlaselt sarnased.

"Dante’s Peak" ja "Volcano" - 1997

Roger Donaldsoni ("The Bounty", "Cocktail", "Species", "The Recruit") "Dante's Peak" ja Mick Jacksoni ("The Bodyguard") "Volcano" räägivad mõlemad ootamatult purskavast vulkaanist, aga selle erinevusega, et 116 miljoniga valminud ja 97. aasta veebruaris linastunud "Dante's Peak" pakub meile tavapärast nägemust vulkaani purskamisest, aga 90 miljoniga valminud ja 97. aasta aprillis linastunud "Volcano" sarnaneb juba Roland Emmerichi ("The Day After Tomorrow", "2012") stiilis ulmele, sest filmis tekib keset Los Angelest vulkaan ning laava asub mööda tänavaid voolama.

Mõlemas filmis olid oma aja staarid - Paramounti "Dante's Peak" tõi meieni selleks hetkeks uba James Bondi rolli asunud Pierce Brosnani ja "Terminaator 2" hiilguses veel rolle saanud Linda Hamiltoni.

Foxi "Volcano" peaosas olid aga Tommy Lee Jones, kelle jaoks oli 1997 eriliselt hea aasta, sest siis ilmus ka esimene "Men in Black" ja umbes sel ajal Hollywoodi tuntuimate näitlejate hulka tõusnud Anne Heche, keda sai 1997. aastal näha koos Johnny Deppi ja Al Pacinoga maffiadraamas "Donnie Brasco".

Seotud lood:

Mõnes mõttes on mõlemad filmid üsna sarnased järgmistele näidetele "Deep Impact" ja "Armageddon", sest "Dante's Peak" on ka rohkem karakteripõhine draama ja realistlikum samal ajal kui "Volcano" on väga efektirohke ja ulmelisem, aga samas ka mõjuv ja meelelahutuslik.

KOMMENTEERI!