1. Mel Gibson

Mel Gibson Foto: Vida Press


Gibson siia nimekirja enam ei kuulu, kuid režissöör ja näitleja naases Hollywoodi alles eelmisel aastal filmiga "Hacksaw Ridge'i lahing". Gibson oli eelnevalt orbiidilt väljas umbes 10 aastat. Miks? Loe SIIT lähemalt.

2. John Belushi

Dan Aykroyd ja John Belushi. Foto: Vida Press


Öeldakse, et surnutest ei tohi halvasti rääkida, kuid geniaalne komöödianäitleja Belushi oleks siiani elus ja meid naerutamas, kui ta poleks kuulsuse tipus olles hakanud segama alkoholi, heroiini ja kokaiini.

Sketšisaate "Saturday Night Live" esimeses versioonis kaasa löönud Belushi oligi põhjus, miks seriaal üldse populaarseks sai ja siiani eetris püsib. Belushi kuulsamateks filmideks jäid "Animal House" ja"The Blues Brothers".

3. Macaulay Culkin

Macaulay Culkin Foto: Vida Press

"Üksinda kodus" staar on lausa omaette nähtus. Lapsnäitlejana edu saavutanud Culkin ei suutnud sama teha hiljem. Ta kehastas Kevinit kahes "Üksinda kodus" filmis ning lõi kaasa sellistes tuntud filmides nagu "Uncle Buck" (1989), "My Girl" (1991), "The Good Son" (1993), "The Pagemaster" (1994) ja "Richie Rich" (1994), kuid Culkin jäigi Hollywoodi silmis lapsnäitlejaks ning suureks kasvades ei soovinud teda enam keegi palgata. 9 aastat pärast "Richie RIchi" linastus "Party Monster" (2003), mis kustutas igasuguse ettekujutuse Culkinist kui lapsnäitlejast, kuid see teda ei päästnud. Vahepeal end erinevate mõjuainete maailma kaotanud Culkin on aga taaskord väga noorusliku ja terve ilmega välja ilmunud ja lausa nõuaks rolli, mis tõestaks maailmale, et polnud kõigest nunnu nägu.

4. Haley Joel Osment

Haley Joel Osment Vida Press

Kunagine lapsnäitleja pole senini suutnud täiskasvanuna leida filme, mis tõestaksid, et ta polnud andekas vaid noorena. "Kuuenda meele" ("The Sixth Sense") staari karjäär pole küll peatunud, aga pole enam ammu just väga huvitav ega põnev. Asi on võib olla selles, et lapsena nägi ta välja väga armas, kuid teismeeas muutus ta filmitööstuse jaoks pehmelt öeldes ebatraktiivseks. 2006. aastal põhjustas Osment autoavarii ning ta mõisteti hiljem narkootiliste ainete omamise ja alkoholi mõju all auto juhtimise eest süüdi. Karistus polnud karm: 3 aastat katseaega, 60 tundi alkoholi taastusravikeskuses ja 1500 dollarit trahvi ning 26 kohtumist Anonüümsete alkohoolikute kokkusaamistel.

Osmenti viimane tuntud film oli "Edges of the Lord" ning pärast seda pole ta saanud lapseea välimuse kadumise ja alkoholi ning narkootiliste ainetega vahele jäämise pärast ühtegi olulist rolli.

5. Judy Garland


Klassikalise 1938. aasta filmiga "The Wizard of Oz" maailmakuulsaks saanud Judy Garland polnud ainult Dorothy: tal olid rollid ka mitmetes teistes maailmakuulsates filmides nagu "Meet Me in St. Louis" (1944), "The Harvey Girls (1946), "Easter Parade" (1948), "A Star Is Born"(1954) ja "Judgment at Nuremberg" (1961). Tal oli edukas lauljakarjäär ning naine kandideeris aastate jooksul nii Emmy'le, Kuldgloobustele ja Oscaritele. Ta oli kõige noorem (39) näitleja, kes sai Kuldgloobuste elutöö auhinna (Cecil B. DeMille Award), kuid juba noorest east kuulsuse tipus olemine mõjus tema psühholoogilisele tervisele halvasti: Garland käis tihti psühhiaatri juures, kannatas finantsilise ebastabiilsuse pärast ning võitles ka alkoholismi ja narkosõltuvusega. Ta suri kõigest 47-aastaselt.