Tulevased filmid, mis põhinevad Hollywoodi megaprodutsendi Harvey Weinsteini allakäigul


Harvey Weinstein
Harvey WeinsteinFoto: Brendan Mcdermid, Reuters/Scanpix

Hollywoodile on alati meeldinud lood iseendast, kuid enamjaolt on need olnud unistavad draamad nagu "La La Land" või "The Artist". Nüüd on kätte jõudnud hetk, mil tehakse lugusid hoopis filmitööstuse tumedast küljest ja hetkel on selle ehedaim näide seksuaalse ahistamise süüdistuste järel pildilt kadunud Harvey Weinstein, kellest on valmimas lausa viis filmi.

Dokumentaalfilmid

“The Reckoning: Hollywood’s Worst-Kept Secret” on Kanada režissööri Barry Avrich juba teine Harvey Weinsteini film. Esimene oli kaheksa aasta tagune "Unauthorized: The Harvey Weinstein Project". Avrich soovis oma esialgse dokfilmi ümber monteerida, kui selgusid Weinsteini kohutavad teod, aga levitaja selleks luba ei andnud, mistõttu asus lavastaja tegema täiesti uut dokumentaalfilmi “The Reckoning: Hollywood’s Worst-Kept Secret”, mis jõudis juba ka aprillis Hot Docs filmifestivalil linastuda. Film peaks jõudma oktoobris ka paljudele voogedastusplatvormidele, mille hulgas on loodetavasti ka Netflix.

Seotud lood:

Dokumentaalfilmiga “Man on Wire" parima dokfilmi Oscari võitnud stuudio Lightbox otsustas samuti Weinsteini teod dokfilmi vormi panna. Projekti "Weinstein" režissöör on doki "Charlie Hedbo” Ursula Macfarlane ning filmi võtetega alles alustati, mistõttu läheb selle kinodesse jõudmisega veel aega.

"Harvey Weinstein on Harvey Weinstein" on Weinsteini enda algatatud dokumentaalfilm, mis olevat The New York Timesi teatel tema enda katse teha film, mis oleks autobiograafiline ning näitaks megaprodutsendi tõusu, langust ja tagasitulekut. Tõenäoliselt ei näe me seda dokumentaalfilmi mitte kunagi, sest Weinsteinil pole kohtus käimise kõrvalt millekski muuks aega.

Filmid

Kõige huvitavam projekt on kindlasti "Carrie", "Scarface", "The Untouchables", "Carlito's Way", "Mission: Impossible", "Dressed to Kill" ja "Blow Out" režissöör Brian De Palma kavatsus teha Harvey Weinsteinist õudusfilm "Predator", mille peategelane ei kanna Weinsteini nime, kuid lugu leiab siiski aset filmitööstuses. Lugu leiab täpsemalt aset Toronto flmifestivali ajal, sest just seal olevat Weinstein teinud süüdistuste kohaselt näitlejale Mira Sorvinole ebameeldivaid ja kohatuid lähenemiskatseid. Võtted algavad alles järgmisel aastal, mistõttu läheb jälle kaua aega, enne kui seda kinodes näeme.

Megan Ellisoni Annapurna Pictures ja Brad Pitti Plan B Entertainment filmistuudiod teevad ühise projektina jällegi hoopis klassikalisema ajakirjandusliku filmi The New York Times ajakirjanikest Jodi Kantor ja Megan Twohey, kes avaldasid esimesed lood Weinsteini süüdistuste kohta. Plan B vastutas näiteks ajakirjandusliku draama "Päevavalgele" ("Spotlight") eest, mis võitis ka parima filmi ja stsenaariumi Oscari. Kvaliteetsetele draamadele keskenduv Annapurna tõi viimati kinodesse näiteks Paul Thomas Andersoni "Nähtamatu niidi" ("Phantom Thread"), mis kandideeris kuuele Osarile ning võitis ühe. Hetkel pole teada, kes hakkab mängima peaosi ja kes on režissöör, sest selleks on film veel liiga varajases arendusstaadiumis.

Kindlasti lisandub neile viiele filmile veel nii mõnigi juurde.

Allikas: IndieWire

KOMMENTEERI!