Tuntud näitlejad, kes loobusid legendaarsetest filmirollidest


Pirates of the Caribbean 2: Dead Man s Chest
"Pirates of the Caribbean 2: Dead Man s Chest"Foto: Planet Photos, Scanpix

Leidub mitmeid tuntuid filmistaare, kes on erinevatel põhjustel ära öelnud mõnest tõsiselt heast filmirollist. Kusjuures on sageli selgunud, et rollist äraütlemine oli lõppude lõpuks ühel või teisel moel näitlejale isegi kasulik. Samas on ka filmirolle, mis said lausa legendaarseteks ja millest loobumisega tehti endale suur karuteene. Teie ees tuntud näitlejad, kes loobusid legendaarsetest filmirollidest

Tom Hanks loobus Andy Dufresne'i rollist draamas “Shawshanki lunastus” (“The Shawshank Redemption”, 1994)

Filmi tegevus toimub 1940. aastatel, kui edukas pankur Andy mõistetakse süüdi enda naise ja tolle armukese mõrvas. Ta saadetakse karmi Shawshanki vanglasse, mille asukad ei usu, et õbluke mees sealsetes tingimustes ellu jääb. Andy tõestab neile aga vastupidist.

Andy Dufresne rollis oli Tim Robbins. Algselt pakuti seda Tom Hanksile, kuid ta ütles osast ära, sest oli hõivatud “Forrest Gumpiga” (1994). Tim Robbins sai Dufresne osaga väga hästi hakkama. Samas tegi Hanks rollist loobumisega õige otsuse, sest sai “Forrest Gumpi” eest parima meespeaosa Oscari.

Seotud lood:

Daniel Day-Lewis loobus legendaarse Aragorni kehastamisest “Sõrmuste isandas”

"Sõrmuste isanda" triloogia režissöör Peter Jackson soovis väga palgata Daniel Day-Lewist Aragorni rolli. Ta proovis Day-Lewist mitmel korral veenda, kuid tulutult. Samas pole see mingi üllatust, et Day-Lewis rollist loobus, sest on teada, et rollide suhtes on ta äärmiselt valiv. Seetõttu ongi Day-Lewis kogu oma karjääri vältel mänginud vähem kui 20 filmis. Aragorni roll anti hiljem Viggo Mortensenile, kes sai sellega suurepäraselt hakkama ja praegu ei kujutaks rollis küll kedagi teist ette.

Meg Ryan loobus Vivian Wardi rollist klassikas “Kaunis naine” (“Pretty Woman”, 1990)

Kui Garry Marshall otsustas olla “Kauni naise” režissöör, oli ta kindel, et Vivian Wardi rolli peaks endale saama Meg Ryan. Tunnustatud näitleja loobus aga teadmata põhjusel filmirollist ja see anti hoopis Julia Robertsile. Viimase jaoks oli see loomulikult tee tähtedeni. Roberts kandideeris rolli eest isegi Oscarile. Kusjuures on Meg Ryan hiljem tunnistanud, et kahetseb rollist loobumist.

Michelle Pfeiffer loobus Clarice Starlingu rollist põnevikus “Voonakeste vaikimine” (“The Silence of the Lambs”, 1991)

Jodie Foster sai Clarice Starlingu mängimisega suurepäraselt hakkama. Ta kehastas FBI agenti, kes tegi koostööd kurikuulsa Hannibal Lecteriga, keda kehastas Sir Anthony Hopkins. Filmist sai täielik hitt ja see võitis viis Oscarit: parima film, režissöör, stsenaarium, meespeaosa eest ja parim naispeaosa. Viimase sai endale Jodie Foster. Nüüdseks meie hulgast lahkunud režissöör Jonathan Demme soovis Clarice Starlingu rolli saada esialgu hoopis Michelle Pfeifferit, kuid naine loobus, sest arvas, et film on liiga vägivaldne. Tõenäoliselt oli see aga suur viga, sest see filmiroll oleks tema karjäärile andnud kõva tõuke.

Michael Madsen loobus Vincent Vega rollist filmis “Pulp Fiction” (1994)

Loe veel

Michael Madsen oli esialgu Vincent Vega rolli jaoks esimene valik. Quentin Tarantino ja Madsen olid varem koostööd teinud “Marukoerte” (“Reservoir Dogs”, 1992) raames ja seetõttu oli Madsen ka uue filmi jaoks tema esimene eelistus. Madsen rollist ära, sest ta tahtis osaleda koos Kevin Costneriga filmis “Wyatt Earp”.

Niisiis sai rolli endale John Travolta ja filmirollist sai üks legendaarsemaid kogu filmiajaloos. Rollist loobumise tõttu ei rääkinud Tarantino ja Madsen omavahel mitu aastat, kuid lõpuks leppisid nad ära, sest Madsen mängis ka kättemaksufilmis “Kill Bill”. Madsen kahetseb siiani, et ütles Vega rollist ära, sest samal aastal linastunud “Wyatt Earpil” ei läinud nii hästi kui “Pulp Fictionil”. Samas ei teagi, kas Vincent Vega roll oleks olnud nii lahe, kui seda oleks mänginud Madsen?

Jim Carrey ütles ära kapten Jack Sparrowi rollist “Kariibi mere piraatides”

Esialgu pakkus režissöör Gore Verbinski Jack Sparrow rolli Jim Carreyle, kes sellest ära ütles, sest ta oli liialt hõivatud komöödiaga “Kõikvõimas Bruce” (“Bruce Almighty”, 2003). Kahtlemata oleks Jim Carrey saanud Jack Sparrow rolliga suurepäraselt hakkama ja see oleks kindlasti mõjunud hästi ka tema karjäärile. Osa pakuti aga seejärel Johnny Deppile, kes muutis rolli niivõrd omapäraseks ja meeldejäävaks, et ta kandideeris selle eest ka parima meespeaosa Oscarile ning on piraati kehastanud veel neljas järjes.

Jack Nicholson ütles ära Michael Corleone rollist maffiafilmis “Ristiisa” (“The Godfather”, 1972)

Michael Corleone roll tegi Al Pacinost Hollywoodi suurima staari, sest enne legendaarset "Ristiisa" triloogiat ei teadnud teda väga keegi. Esialgu pakuti rolli aga Jack Nicholsonile, kes sellest keeldus, sest arvas, et on liiga vana, et mängida Michael Corleonet. Selle asemel osales Nicholson hoopis 1973. aastal linastunud komöödiafilmis “Viimane lihv” (“The Last Detail”), millele tegi Richard Linklater eelmisel aastal mitteametliku järje "Last Flag Flying".

Allikas: thevintagenews.com

Vaata lisaks:
Need on 10 kõige vihatumat filmi läbi aegade.
VEDAMINE | 16 filmirolli, mis tõid näitlejatele rekordilised summad.

KOMMENTEERI!