Vaata, kui julged: 10 filmi, mis panevad närvid proovileVaata, kui julged: 10 filmi, mis panevad närvid proovile
"Kurjad hinged"Forum Cinemas AS

Usutavasti leiab mõni filmisõber siit midagi endale vaatamiseks, kuid kindlasti pean ise veel ära mainima mõned filmid, mis ei mahtunud nimekirja ning jäid napilt välja: "Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father", "Vana poiss" ("Old Boy"), "Gummo", "Donnie Darko" ja "Antikristus". Milline film ei sobi siia nimekirja? Mis film peaks siin kindlasti olema?

10. "Lase see õige sisse" ("Let the Right One In",2008)

Film alustab vaikselt ning on õudusfilmilikult õõvastava olekuga. Tomas Alfredsoni ("Lumememm") teos annab pilguheite maailma, kus vampiirid on tõelised ning milline nende elu näeks välja kui nad oleksid igavesti noored tüdrukud. Film annab tugevaid vihjeid erinevatel teemadel, kuid kõige olulisemad ning jubedamad on noore vampiiri Eli elukaaslase kuritööd ning idee, et need kaks jagavad pidevalt omavahel voodirõõme. Väikene Oskar on järgmine inimene, kes satub Eli orbiidile ning kõige kummalisem on see, et ajal kui Oskar kannatab pideva kiusamise all, on kõige inimlikum temaga vereimejast vampiir.

Seotud lood:

9. "Reekviem unistusele" ("Requiem for a Dream", 2000)

Pole paremat reklaami narkootikumide mitte tarvitamiseks kui seda on Darren Aronovsky ainulaadne linateos. Selles tõeliselt suurepärases filmis on neli erinevat karakterit, kes võitlevad oma sõltuvustega ning satuvad tohutusse spiraali, mis järjest enam ja enam tõmbab neid endasse ja sügavamale musta auku. Tugev ja karm reaalsus, mis neid kõiki selles filmis ühel või teisel momendil tabab on tugeva šokeeriva efektiga iga filmivaataja jaoks. Täiesti legendaarse muusika saatel saabub filmile üks tumedamaid lõppe eksisteerival filmimaastikul, mis viisid mind endast täiesti välja. Paar tundi peale filmi on totaalne lootusetuse tunne.

Loe veel

8. "Tunnistajad" ("Martyrs",2008)

On väga palju vererohkeid ja raskesti vaadatavaid filme, kuid "Tunnistajad" on kindlasti üks ainulaadsemaid. Filmis on salapärane kultus, kes piinab noori naisi erinevatel viisidel. Nende uskumus on, et tehes naistest märterid enne nende surma, saavad nad teada elu tõelised saladused. See protseduur näitab filmivaatajale suurel hulgal piinamist, mis lõpuks paelub sellega, et üks nooruk on võimeline kõik nende julmused üle elama. Enne enda suremist sosistab noor naise elu saladuse kultuse juhi kõrva, peale mida teeb mees enesetapu. Heade eesmärkide nimel kurja tegemine on selle filmi väärastunud sõnumiks.

7. "Serbia film" ("A Serbian Film",2010)
See on selline film, et juba ainuüksi selle sisukirjelduse lugemine suudab tekitada rikutud tunde. Väga räige mainega filmi peetakse üheks haigemaks filmiks, mis eales tehtud. Film räägib vanaks jäänud pornostaarist, kes satub tegema täiesti uskumatut filmi nekrofiiliast ning pedofiiliast (leebelt öeldes). Olles filmi näinud, ei ole kindel, kas see rikutus ning trauma oli seda väärt. Eks igaüks oska ise seda hinnata.

6. "Kannibalide põrgu" ("Cannibal Holocaust, 1980)

Tänapäeval väga populaarne "leitud videomaterjali" õudusfilm oli omast ajast ees ning tekitas palju kära. Selle filmi teeb raskesti jälgitavaks ning valusaks selle tohutult reaalne tunnetus, mis vahel jätabki mulje, et see võibki olla dokumentaalne film. Lavastaja Ruggero Deodato sai isegi kriminaalsüüdistuse, et tegi sellise filmi. Nagu hiljem selgus, siis osa vägivallast ja rõvedustest olidki reaalsed (nagu loomade piinamised ja tapmised), mis teevad sellest tõelise šokifilmi klassika.

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas