Viis näitlejat, keda me ei näe kunagi halbades filmides

 (4)

Kaldale uhutud, Cast Away, 2000
"Kaldale uhutud" ("Cast Away", 2000)Foto: Vida Press

Mõned näitlejad teevad karjääris ainult õigeid valikuid või vähemalt üritavad ning tulemuseks on rida filme, mis lähevad järjest paremaks. Selliseid näitlejaid pole palju, aga samas jällegi piisavalt ja tublisti rohkem kui me siin välja toome, aga siiski - teie ees on viis näitlejat, keda me ei näe kunagi halbades filmides

1. Tom Hanks

Kui vaadata filme, mis jäävad Tom Hanksi esimese ja seni viimase filmirolli vahele, siis üks asi on kindel - ta osaleb peamiselt suurepärastes filmides.

Jah, selle aasta sees ilmunud tehnothriller "Ring" oli ja eelmise aasta "Inferno" olid kehvad, aga enamjaolt saame teda ikkagi näha heades filmides nagu "Sully", "Hologramm kuningale", "Spioonide sild", "Härra Banksi päästmine", "Kapten Phillips", "Pilveatlas", "Charlie Wilsoni sõda", "Terminal", "Püüa kinni, kui suudad", "Roheline miil", "Teekond hukatusse" ja paljud teised.

Ta pole põhjuseta võitnud kahte Oscarit ("Forrest Gump", "Philadelphia") ja kandideerinud veel kolmele ("Reamees Ryani päästmine", "Big", "Kaldale uhutud").

2. Cate Blanchett

Blanchett hävitab praegu kinodes Thori elupaika Asgardi ja kuigi filmis on ta suhteliselt tüüpiline pahalane, siis on film ise ja ka tema roll ikkagi väga head. Lisaks saab teda praegu näha ka kunstilises filmis "Manifesto", mis jookseb kino Artise ekraanidel.

Seotud lood:

Cate Blanchett on võitnud 2 Oscarit ("Blue Jasmine", "The Aviator") ja kandideerinud veel neljale ("Carol", "Elizabeth: The Golden Age", "Notes on a Scandal", "Elizabeth").

Loe veel

3. Morgan Freeman

Öeldakse, et Morgan Freeman saab iga kord, kui midagi selgitab, juurde ühe tedretähni, aga pigem on ta jumalate seas, sest filmide kvaliteedist sõltumata on tema roll alati hea.

"Million Dollar Baby" eest Oscari võitnud ning "Invictuse", "The Shawshank Redemptioni", "Driving Miss Daisy" ja "Street Smarti" eest Oscarile kandideerinud Freeman on niivõrd meeldiva olekuga, et talle saab andeks anda ka möödunud aastal kolinal läbi kukkunud "Ben-Huri"

4. Tilda Swinton

Tilda Swintonit teab igaüks peaasjalikult maailma parima kameeleonina filmidest "Okja", "Doktor Strange", "Hail, Caesar!", "Päikesest pimestatud", "Nagu hunnik õnnetust", "The Grand Budapest Hotel", "Snowpiercer", "Armastajate igavene elu", "Moonrise Kingdom", "We Need to Talk About Kevin", "Narnia kroonikad", "Burn After Reading" ja tema karjääri seni ainus Oscari-rolli "Michael Clayton".

See on lausa kriminaalne, et niivõrd võimsa olekuga näitleja on seni kandideerinud ja võitnud ainult korra, kuigi terve tema karjäär on täis filme, mis oleks võinud Oscarile kandideerida.

5. Tom Hardy

Tom Hardy hakkas tuntust koguma alles 2008. aastal valminud Nicolas Winding Refni fimiga "Bronson", kuigi tal jagus meeldejäävaid rolle juba enne seda seriaalis "Relvavennad" ("Band of Brothers") ja 2002. aasta filmis "Star Trek: Nemesis".

2017. aasta seisuga on Hardy aga üks tuntumaid näitlejaid ja mitte ainult välimuse ja rollide poolest, vaid pigem ikka selle poolest, et ta ei tee halbu filme. Tema karjääri seni ainus Oscari nominatsioon tuli Leonardo DiCapriole lõpuks Oscari toonud filmist "Mees, kes jäi ellu" ("The Revenant"), kuid tal on suurepäraseid rolle olnud ka varemgi - näiteks "Locke", "Warrior", "Mad Max: Raevu tee" ja juba mainitud "Bronson".

Varsti näeme teda ka järgmises "Mad Maxi" osas, alahinnatud USA autorikino esindaja Andrew Dominiku järgmises teoses "War Party" ja Ämblikmehe hirmuäratava vaenlase Venomi rollis filmis "Venom".

Tom Hardy valib seltskonda väga hoolikalt ja see on ka põhjus, miks oleme teda näinud mitmes Christopher Nolani filmis. "Dunkirk", "The Dark Knight Rises" ja "Inception" näitasid suurepäraselt mehe näitlemisvõimekust ka olukorras, kus suurem osa tema näost oli kaetud.

Lisaks osaleb ta ka suurepärastes teleseriaalides nagu näiteks "Taboo" ja "Peaky Blinders".

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas