Kas märkasid, et superkangelasefilmis "Wonder Woman" lööb kaasa Eesti näitleja?Kas märkasid, et superkangelasefilmis "Wonder Woman" lööb kaasa Eesti näitleja?
"Wonder Woman"Ekraanitõmmis

Kodumaises seriaalis "Elu keset linna" ja "Kodu keset linna" Henrit kehastanud Marko Leht on Eesti mulla jalgadelt pühkinud, et jätkata tööd Hollywoodis ja mujal. Näitleja on näiteks osalenud tuntud Briti seriaalides "River" ja "The Silent Witness". Kinoveeb võttis Markoga eelmisel aastal ühendust pärast seda, kui tähelepanelik lugeja viitas meile, et Marko osales selle suve superkangelasefilmis "Wonder Woman".

Nimelt on näitlejal väike roll üsna filmi alguses, kui sakslased nimitegelase kodusaarele tungivad. Uurisime Markolt, kuidas on näitlejaelu teda kohelnud väljaspool Eestit ja palju muud.

Olite pikka aega tegev Eesti telesarjades. Kuidas leidis aset üleminek tuntud Briti seriaalidesse "River" ja "Silent Witness"?

Eks ma ole selle mõttega, et tahan kunagi ka inglise keelses keskkonnas erialast tööd teha, alati mänginud ja end ka vaikselt ette valmistanud. Siia tulles leidsin siinsete inimeste suhtumise, eneseväljenduse ja töökultuuri ikka väga sümpaatse olevat ja see kõik tegi ka ülemineku väga sujuvaks. Loomulikult on kohati keeruline, kas või juba siinne bürokraatia, aga õnneks jäävad kõik need raskemad ponnistused väljapoole erialast elu.

Marko Leht Foto: Brandon Bishop
Seotud lood:

Teie seni suurim film on kindlasti järgmisel aastal linastuv superkangelasefilm "Wonder Woman". Roll ise on küllaltki väike, aga siiski oluline osa iga näitleja karjäärist. Milline oli sellise suurfilmi kogemus?

Loe veel

Eelmisel suvel prooviti mind sellesse rolli, neile meeldis ja nii ta läks. Inimesed olid väga professionaalsed - kõik teadsid, mida nad sinna tegema olid tulnud ja seega oli kogu protsess väga efektiivne. Puhas rõõm on niimoodi tööd teha.

Wonder Woman (2017) Foto: Vida Press

Igapäevane töö näitlejana on juba Eestis raske, aga USA ja Briti filmitööstuses on see veelgi keerulisem. Kuidas käib rollide leidmine ja mida soovitaksite teistele, kes alles alusatavad?

Süsteem on fundamentaalselt teine. Näitlejat esindab agent, kes siis suhtleb casting agency’ga, kes omakorda on palgatud produktsiooni poolt vastavate osatäitjate leidmiseks. Kui agenti pole, siis ma ei kujutagi ette, mida seal väga teha saab. Ilma esinduseta ei jõua sa lihtsalt otsustavate inimestega ühte ruumi.

Soovitusteks on veel vara.

Millised on teie tulevikuplaanid? Kas naasete ka Eestisse?

Tulevikuplaanidest avalikult ei räägi - eelistan omaette vaikselt nokitseda. Pealegi säilib siis ka üllatusmoment.

Vaimses mõttes pole ma Eestist kunagi lahkunudki, siin on ikkagi mu kodu, mu lemmikinimesed ja lemmikkohad, hetkel pean lihtsalt füüsiliselt natuke kaugemal tööl käima.

Wonder Woman (2017) Foto: Vida Press

Kuidas näete Eesti filmi hetkeolukorda?

Eesti filmi puhul tundub küll, et see läheb suisa iga päevaga paremaks. Seda on näha kas või juba "Mandarinide" või "Vehkleja" edust. Tuleb seada endale suuri eesmärke. Ja siis need ületada. Eestis on palju häid näitlejad ja ka kaameratagust talenti tuleb aina juurde. Ja selleks, et teha kvaliteetset draamat, pole vaja ulmelist eelarvet. Vaatajat huvitab see, mis juhtub inimeste vahel, muu on lihtsalt garneering.

Eestil võiks olla näiteks oma “12 vihast meest” ("12 Angry Men", 1957). Enamus tegevustest toimub ühes ruumis, põhirõhk on inimestevahelistel suhetel ja neid näitlejaid, kes selle välja kannaksid, on siin küll.

Senised näitlejatööd:

"The Last Witness" - veel töös
"EastEnders" - TV (2017)
"Philip K. Dick's Electric Dreams" - TV (2017)
"Ripper Street" -TV (2017)
"Wonder Woman" (2017)
"Doctors" -TV (2016)
"Holby City" -TV (2016)
"Vaikiv tunnistaja" ("Silent Witness") -TV (2016)
"River" - TV (2015)
"Emmerdale Farm" - TV (2015)
"Inspector Banks" ("Inspektor Banks") - TV (2015)
"1944" (2015)
"Elavad pildid" (2013)
"Elu keset linna" -TV (2012)
"Kodu keset linna" -TV (2011)
"Kättemaksukontor" -TV (2011)
"Kelgukoerad" -TV (2008-2010)

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas