1. Grace Kelly
Vahest üks kuulsamaid Hollywoodi staare Grace Kelly teenis maailma tähelepanu, kui mängis Gary Cooperi kõrval üheks parimaks vesterniks peetavas filmis "High Noon". Hiljem võitis naine Oscari 1954. aasta filmi "The Country Girl" eest. Temast sai legendaarse Alfred Hitchcocki lemmiknäitleja: Kelly osales sellistes klassikalistes Hitchcocki filmides nagu "Dial M for Murder" ja "Rear Window". Tema ekraanipartneriteks olid näiteks James Stewart, Cary Grant, Frank Sinatra ja Bing Crosby. Kelly karjäär õitses ning kõik uksed olid valla, kuid siis juhtus see, mis alati juhtub: armastus.

Ta kohtus Monaco printsi Rainieriga, nad abiellusid ning Kelly loobus 1956. aastal näitlemisest. Temast sai Monaco printsess, mis kahjuks lõppes 1982. aastal, kui Kellyt tabas autot juhtides insult. Ta suri autoõnnetuses saadud vigastuste tagajärjel, jättes maha abikaasa ja kolm last ning ühe kõige põnevama Hollywoodi karjääri.

Kelly elust on valminud mitmeid filme, kuid vahest kõige kuulsam neist on "Grace of Monaco", milles kehastas nimitegelast Nicole Kidman. Filmi ei kiidetud heaks: seda materdasid nii kriitikud kui ka Monaco kuninglik perekond. Siiski soovitan filmi vaadata.

Grace Kelly Foto: Pressifoto

2. Joe Pesci
Martin Scorsese "Raging Bull", "Goodfellas" ja Casino", Sergio Leone "Once Upon a Time in America", Richard Donneri kolm viimast "Surmarelva" filmi, Chris Columbuse "Üksinda kodus" esimesed kaks osa, Oliver Stone'i "JFK": need filmid iseloomustavad kõige paremini Joe Pesci karjääri. Ta teenis Oscari nominatsiooni "Raging Bulli" eest ning "Goodfellas" tõi talle parima kõrvalosa Oscari. Pesci loobus näitlemisest 1999. aastal, sest talle ei meeldinud enam see, mis rolle kippus Hollywood talle pakkuma.

Ta oli selles osaliselt ise süüdi, sest varasemalt vägivaldsete gängsterite kehastamise eest tuntud Pesci näitas "Surmarelva" filmidega, et ta on ka suurepärane komöödianäitleja. Pesci loobus küll näitlemisest, kuid naases 2006. aastal sõbra Robert De Niro palvel filmis "The Good Shepard" ning 2010. aastal filmis "Love Ranch".

Nüüd aga tundub, et 73-aastane veterannäitleja on valmis naasma: järgmises aastal alustatakse Martin Scorsese "The Irishman" võtetega ning filmis lööb väidetavalt kaasa ka ei keegi muu kui Joe Pesci. Filmis löövad kaasa veel Robert De Niro, Al Pacino ja Harvey Keitel. Näitleja võis tagasi meelitada tõsiasi, et tegu on Scorsese filmiga, kus löövad kaasa samad näitlejad, kellega ta tegi kunagi oma parimad filmid ning muidugi ka see, et tegu on gängsterifilmiga. Scorsese uusim film "Vaikus" linastub 17. veebruaril.
Card