TREILER | Aasta parim ulmefilm ja Oscari-soosik "Blade Runner 2049"Oscari võitnud režissöörilt Denis Villeneuve’ilt ("Saabumine") on valminud "Blade Runner 2049", mis on palavalt oodatud järg kultuslikule ulmefilmile "Blade Runner". Uus osa on kriitikute poolt niivõrd hea vastukaja saanud, et pea üheselt kinnitatakse, et tegu on ühe parima järjega läbi aegade, mis on parem kui originaal ning võib tänavu Oscaritel samuti laineid lüüa.

Teise osa lugu toimub 30 aastat pärast esimese filmi sündmusi. Uus blade runner (androidide jahtija) on LA politseinik K, kes avastab kaua varjul olnud saladuse, mis võib ühiskonna riismed veelgi suuremasse kaosesse paisata. K avastus sunnib teda otsima Rick Deckardi, endist LA blade runner’it, kes on kolmkümmend aastat kadunud olnud.

"Blade Runner 2049" peaosatäitjateks on Oscari nominent Ryan Gosling politseinik K rollis ja Harrison Ford, kes on taas Rick Deckardi osatäitja.

Korduvalt Oscari auhinnale kandideerinud Ridley Scott ("Marslane", "Gladiaator"), kes oli esimese "Blade Runneri" režissöör, on filmi tegevprodutsent. "Blade Runner 2049" on Villeneuve’i ja operaator Roger Deakinsi kolmas koostöö, eelnevateks filmideks on "Sicario" ja "Vangistatud", mille eest pälvis Deakins, kes on kuldmehikesele kandideerinud 13 korral, kaks Oscari nominatsiooni. Helilooja on Oscariga auhinnatud Hans Zimmer ja Benjamin Wallfish.

Loe veel

"Blade Runner 2049" linastub Forum Cinemas kinodes 6. oktoobrist.

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas