TREILER | Kas üks film saab olla liiga hirmus? Sundance'i õudushitt "Hereditary" paneb vaatajad proovileIndie-filmide kullaauguks kujunenud Sundance'i filmifestival sai läbi ja kuigi seekord ei jooksnud levitajad filmidele tormi, paistsid mitmete esilinastuste seast siiski mõned pärlid silma ja üheks neist on isegi liiga hirmsaks nimetatud "Hereditary".

Sundane'i filmifestivalilt on pärit mitmed suurepärased õudusfilmid, mis ei mahu peavoolu kinodesse jõudva horrori seatud raamidesse, nagu näiteks "The Babadook", "It Comes at Night" ja "The Witch", kuigi neist jõudis Eesti kinodesse ainult viimane. "The Babadook" linastus siiski ka 2014. aasta Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festivalil, mis saab 13. korda alguse 27. aprillil.

"Hereditary" kohta on juba öeldud, et film kujuneb selle põlvkonna "Vaimude väljaajajaks" ("The Exorcist"), mis on muidugi William Friedkini legendaarne 1973. aasta õudusfilm.

Filmi peaosas on Toni Collette ning kaasa teevad veel Gabriel Byrne, Alex Wolff, Ann Dowd ja Milly Shapiro. Tegu on režissöör Ari Asteri debüütmängufilmiga.

USA kinodes linastub film küll 8. juunil, aga võibolla näeme seda ka HÕFF-il. Tuleb vaid oodata, mil filmiprogramm avalikustatakse.

Filmi levitab A24, mis on viimastel aastatel silma paistnud väga julgete valikute poolest, nagu näiteks juba mainitud "It Comes at Night" ja "The Witch", aga ka "Room", "Ex Machina", "Spring Breakers", Oscaritel ilma teinud "Moonlight", legendaarne nii-halb-et-hea "Room" ning selle loomisel põhinev "The Disaster Artist", "Swiss Army Man", "A Ghost Story", "The Florida Project", "The Killing of a Sacred Deer", "Lady Bird" jpt.

KOMMENTEERI!