TREILER: Parim koomiksifilm "Logan" näeb mustvalgena palju parem väljaMärtsis linastunud "Logan" läheb ajalukku kui üks parimaid koomiksifilme ja seda põhjusega: film vaatas superkangelasefilmidest kaugemale ja tõi meile tõelise karakteridraama vananevast kangelasest ja maailmast, mis teda enam ei vaja. 20th Century Fox avalikustas "Logan Noir" treileri ning nii nagu pealkiri viitab, on see versioon filmist mustvalge ning näeb ausalt öeldes välja palju parem kui värviline versioon.

"Logan" ei märgi esimest korda, kui stuudio või režissöör laseb filmist välja mustvalge versiooni. Seda tegi ka Frank Darabont õudusfilmiga "Udu" ("The Mist"), Lõuna-Korea meister Park Chan-wook filmidega "Mother" ja "Sympathy for Lady Vengeance", Steven Soderbergh mustvalge versiooniga Spielbergi "Indiana Jonesi" esimesest osast ning George Miller mammutteosega "Mad Max: Raevu tee".

James Mangoldi "Logani" noir linastus valitud USA kinodes ning see versioon jõuab ka 4K ja Blu-ray plaatidele.

Mustvalge versioon muudab tavaliselt kogu filmi: värvi kaovad ning oluliseks muutuvad ainult valguse ja varjude mäng, kontrast ning siluetid. See omakorda näitab, kui hea tööga on filmitegijad hakkama saanud, sest kui film omandab peale uue visuaalse tooni ka teistsuguse emotsionaalse mõõtme, siis on eesmärk saavutatud. Mustvalge versioon ei tähenda lihtsalt värvide kaotamist, vaid see eeldab, et film on juba valgustatud ja lavastatud tagamõttega, et mustvalge versioon üldse töötaks.

Seotud lood:

Light

A post shared by @wponx on

Loe veel