TREILER: Stephen Kingi magnum opuse ekraniseering "Tume torn"Idris Elba on Roland Deschain, Matthew McConaughey on mees mustas ehk Walter ning Tom Taylor on Jake Chambers maailmakuulsa õudus - ja fantaasiakirjaniku Stephen Kingi magnum opus'ks peetava romaaniseeria filmiversioonis "Tume Torn" ("The Dark Tower").

Stephen Kingi "Tumeda torni" raamatuseeria koosneb seitsmest põhiosast ja ühest lisaosast. Raamatud segavad kokku fantaasia, ulme ja vesterni nii eepilisse vormi, et filmi oli aastaid võimatu töösse saada.

Film on olnud töös 2007. aastast. Algselt olid sellega seotud stsenarist Damon Lindelof ("Lost", "Prometheus", "The Leftovers") ja režissöör J.J. Abrams ("Super 8", "Star Wars: Jõud tärkab"), kes pidi istuma ka lavastajatooli, kuid mõlemad langesid projektist välja. Seejärel võttis ohjad üle Ron Howard ("Piinatud geenius", "Apollo 13", "Võidu nimel"), kes soovis teha filmiks raamatuseeria esimesed kolm osa, tuua ülejäänud rahvale telesarja kujul ning palgata Rolandi rolli Javier Bardemi.

Ka see versioon vajus kokku, sest kolme filmi ja telesarja tootmine viis eelarve liiga suureks ning filmistuudiod ei näidanud seetõttu ka projekti vastu huvi. Õigused liikusid kogu aeg erinevate stuudiote, stsenaristide ja režissööride vahel käest kätte, kuni Sony ja Media Rights Capital lõid käed filmi rahastamise osas. Filmi esialgne linastusaeg oli 17. veebruar, seejärel 28. juuli ning nüüd on selleks Eestis 11. august.

"Tume torn" Ekraanitõmmis

Loe veel

Seotud lood:

Augustis linastuv "Tume torn" pole otsene adaptsioon, sest vähemalt Kingi enda sõnul otsustasid filmitegijad läheneda raamatule teise nurga alt. Režissööri sõnul on filmi puhul tegu järjega kogu raamatuseeriale ja kuigi fännid polnud sellise otsusega rahul, sest soovisid filmiversiooni igast raamatust, on "Tume torn" siiski selle aasta üks oodatumaid filme.

Hetkel pole teada, et kas filmis astuvad üles ka raamatuseerias olulised tegelased Eddie Dean ja Susannah Dean ning muidugi ka teleedu Oi.

"Tumeda torni" režissöör on taanlane Nikolaj Arcel (parima võõrkeelse filmi Oscarile ja Kuldgloobusele kandideerinud "A Royal Affair"), kes oli ka "Lohetätoveeringuga tüdruku" algupärase filmiversiooni stsenarist.

Arceli käe all on valminud küll raamatute põhjal valminud filmid ja madala eelarvega kostüümidraama, kuid tal puudub kogemus suureeelarveliste filmide haldamisega: "Tumeda torni" eelarve on erinevate allikate kohaselt üle 60 miljoni dollari ning ajalugu on näidanud, et väiksemate filmidega harjunud režissöörid võivad suurstuudiote heaks teha nii suurepäraseid üllatushitte kui ka viletsaid harjutusi.

Loodame, et Arceli "Tume torn" langeb esimesse kategooriasse.

Sünopsis: Viimane laskur Roland Deschain uitab mööda müstilist maailma. Roland püüab leida salapärast Tumedat torni, et päästa kogu maailm.

"Tume torn" jõuab kinodesse 11. augustil.

"Tume torn" Foto: Columbia Pictures

KOMMENTEERI!

Täna kinos
Forum Cinemas