Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” puudutab maagiliselt ja julgustab elamaAlejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia” puudutab maagiliselt ja julgustab elama
"Lõputu poeesia"Foto: Kino Sõprus

Kino Sõpruses esilinastub neljapäeval Alejandro Jodorowsky “Lõputu poeesia”, mis on Jodorowsky kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava "Tants reaalsusega" (2013) järg.

Film jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940-1950ndate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes.

“Tundlik, naljakas, mõtlik, ilus. Üks väheseid filme, kus maagiline realism pole pastakast imetud, vaid tegelase alateadvuse ja elusündmustega sujuvalt seotud.” (Kadri Kõusaar)

Jodorowsky elu- ja kunstifilosoofia sihiks on panna meid tegelikkust teisti nägema, meie maailmatunnetust ümber kujundada.

Filmilinale astuvad juba tuttavad tegelaskujud, kes tantsivad reaalsusega, katsuvad piire, armastavad ja pettuvad, kuid kohtuvad endaga päriselt. Jodorowsky pöördub taas sügavale noorusaega, kogeb armastuse ja loominguga seotud vastasseise, mis viivad teadmiseni, et kõige olulisem on siiski elada iseenda sisemise hullusega heas harmoonias.

“Lõputu poeesia” linastub alates 6. juulist Sõpruses ja Artises.

Jodorowsky üks ambitsioonikamaid filme "Dune" on üks nendest filmidest, mis kunagi valmis ei saanud.

Loe veel