FOTOD: Pentsik vaatepilt Tallinna südames - ajamasin tõi 1950ndad tagasi


Kevadiselt soojal emadepäeval kogunes Moonika Siimetsa debüütmängufilmi "Seltsimees laps" võttegrupp kino Sõpruse ette, et üles võtta olulised stseenid peategelase Leelo ja tema isa Feliksi vahel. Selleks taastati hetkeks 1950ndate Eesti ning vaatepilt võis möödujate jaoks olla päris kummaline: kohal olid ajastuhõngulistes rõivastuses lapsed, daamid ja härrad ning muidugi ka autod

Täna päeval võeti kino Sõprus ees üles mängufilm "Seltsimees laps" stseene, milles Feliks (Tambet Tuisk) on tulnud Leelole (Helena Maria Reisner) järgi juuksurisalongi ja nad jooksevad bussi peale. Juuksurisalongis andis Makajeva Leelole kommi, mida Leelo näitab tänaval Feliksile, kes pahandab Leelo peale, et ta võtab võõrastest asju - eriti venelannalt.

"Seltsimees laps" on Eesti riigi 100. sünnipäeva filmikonkursi võidufilm, mis põhineb Leelo Tungla autobiograafilistel raamatutel "Seltsimees laps" ja "Samet ja saepuru".

Filmi sünopsis: 1950. aasta Nõukogude Eestis. Stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel. Kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse ta koolidirektorist ema Helmes ja saadetakse Siberi vangilaagrisse. "Ole hea laps, siis tulen varsti tagasi" on ema viimased sõnad, enne kui ta püssimeeste saatel kongautosse pannakse. Leelo hinge sugeneb hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi, sest polnud piisavalt hea. Samal ajal piiravad kodu NKVD uurijad, raadiost kostuvad helged propagandalaulud ja söögilaual on küpsised "Õnnelik lapsepõlv". Leelole usaldatakse suurte inimeste hirme ja saladusi metsavendadest, küüditamisest ja „vabast maailmast“. Kahepalgeline ja ülekohtune täiskasvanute maailm tekitab siiras lapsehinges protesti ja segadust ning ta astub sellele omal moel vastu. ...

Seotud lood:

Leelo rollis on Helena Maria Reisner, tema isa kehastab Tambet Tuisk ja ema Eva Koldits. Õpetaja Ljudmilla osas on Eesti päritolu vene näitleja Julia Aug.

1,5 miljoni euro suuruse eelarvega filmi produtsent on Riina Sildos, operaator Rein Kotov ja kunstnik Jaagup Roomet.

"Seltsimees laps" jõuab ekraanidele 23. märtsil.

KOMMENTEERI!