New Yorgi ja Pariisi kunstiringkondades mängleva kerglusega figureerivat noort Kaminskit kehastab Tambet Tuisk. Vana Kaminskit mängib kuulus taani karakternäitleja Jesper Christensen, keda kinokülastajad tunnevad viimastest James Bondi filmidest. See on road-movie isiklikest ambitsioonidest, sõprusest ja luhtunud armastusest.

Tuisk annab näo nägemist kaotavale noorele kunstnikule, kes kuulsusrikaste arhiivikaadrite läbi ellu äratatakse. Tema ja taanlase Christenseni loodud karakter nimega Manuel Kaminski on resoluutne, aga samas mänguline loojanatuur, kelles peituv jõulisus on eeskujuks igale inimesele. See tragikoomiline seiklusfilm pilab kunstiringkondade kõrkust, 21. sajandi pealiskaudset teotahtelisust ning sugulussidemete materialiseerumist.

"Mina ja Kaminski" linastub Eesti kinodes alates 6. maist. Tallinnas näeb filmi kinodes Artis ja Coca-Cola Plaza ja Tartus kinos Ekraan. Sel neljapäeval kell 18.45 toimub Artises filmi esilinastus, millele teeb sissejuhatuse Daniel Kehlmanni kirjutatud raamatu eesti keelde tõlkinud Kristel Kaljund.