Nagu õudusfilm: kaks teismelist eksisid kolmeks päevaks Pariisi katakombidesseNagu õudusfilm: kaks teismelist eksisid kolmeks päevaks Pariisi katakombidesse
Pariisi katakombidShutterstock

2014. aastal linastus Eesti kinodes üsna kesine, aga asukoha tõttu väga hirmutav õudusfilm "Nagu ülal / nõnda all" ("As Above / So Below"), milles grupp noori sisenes Pariisi all asuvatesse katakombidesse. Kui fiktiivne lugu tundus õudne, siis reaalsus on veelgi jubedam: kaks teismelist poissi ekslesid kolm päeva kottpimedas maaaluses labürindis, kus nende seltsiks olid ainult 6 miljoni inimese kondid.

The Guardianis ilmunud uudise kohaselt eksis üks 16-aastane ja teine 17-aastane poiss kolmeks päevaks Pariisi all olevatesse katakombidesse. Päästemeeskond asus koos koertega neid otsima ning õnneks leiti noored üles. Nad saadeti kohe alajahtumise tõttu haiglasse. Pariisi tuletõrje esindaja sõnul leiti poisid ainult tänu koertele.

Särava linna all on umbes 250 kilomeetri jagu tunneleid ja kuigi osa nendest on ka rahvale avatud, on seal ka väga palju käike ja avausi, mille kaudu saavad kõik julged huvilised omapäi uudistama minna sellesse ossa, mis on avalikkusele suletud. Katakombides on väidetavalt ligi 6 miljoni sinna maetud inimeste kondid. Tunnelid täideti 18. sajandll surnuaedadest välja kaevatud kontidega, kui Pariisi surnuaiad ei mahutanud enam kadunukesi ära.

Väike pilguheit Pariisi katakombidesse:

Loe veel

KOMMENTEERI!