"Saksa kevad“ pakub kultuuriprogrammi lastele ja noortele


"Saksa kevad“ pakub kultuuriprogrammi lastele ja noortele
Goethe-Institut Tallinn

Tallinna Goethe Instituudi ja Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna korraldatud iga-aastane üritustesari “Saksa kevad” hõlmab enam kui 50 sündmust, mille hulgas on ka mitmeid tegevusi lastele nii Tallinnas kui ka Tartus. Nooremad kultuurihuvilised saavad tutvuda saksa keele ja kultuuriga teatri ning noortefilmi kaudu. Maikuus toimub ka kohtumisõhtu tuntud Saksa lastekirjaniku Sabine Zettiga, muusikahuvilised poisid ja tüdrukud saavad kaasa elada lauluvõistluse „Lautstark“ finaalkontserdile.

Saksamaa liidumaale Baden-Württembergile pühenduv „Saksa kevad“ noorteprogramm kestab 10. maini, pakkudes üritusi nii lastele, noortele kui peredele Tallinnas ja Tartus.

Juba praegu saab näha Tallinna kinos Artis Florian Schnelli 2016. aasta filmi „Offline – elu ei ole arvutimäng“. Film räägib noormehest, kes veedab suurema osa ajast Fenrise-nimelise sõdalasena internetis. Et päästa oma digitaalne identiteet, on ta sunnitud reaalsesse maailma naasma ning seal pärisvõitlusi maha pidama. Film on pikitud tuntud arvutimängu „Risen 3“ elementide ja efektidega. Linateos on oma kategoorias pärjatud mitmete auhindadega. „Offline – elu ei ole arvutimäng“ linastub Tallinnas kinos Artis ning Tartus kinos Cinamon kokku kolmel korral.

VAT Teater toob 3. mail kell 18 lavale tuntud saksa dramaturgi Kristo Šagori südamliku näidendi „Patricku trikk“, mida loevad ette Markus Habakukk ja Jürgen Gansen, lavastuse autor on Sander Pukk. Lugu räägib 11-aastasest Patrickust, kes püüab mõista miks tema kurt väikevend rääkida ei saa. Kuni vanemad nõu peavad, kuidas seda selgitada, asub Patrick iseseisvalt oma küsimustele vastuseid otsima. Ta võtab ette seikluse, et teada saada, kuidas inimene rääkima õpib ja mis see keel üldse on. Ettelugemine toimub eesti keeles, sissepääs on prii.

Goethe-Institut Tallinn
Seotud lood:

Traditsiooniliselt toimub ka sel aastal väikestele saksa keele õppijatele üle Eesti lauluvõistlus „Lautstark“. Muusikakonkurss toob kokku lasteaialapsed ja 1.–6. klassi õpilased, kes läbi saksa muusika õpivad tundma saksakeelset kultuuri. Parimad pääsevad läbi eelvoorude avalikule finaalkontserdile, mis sel korral rõõmustab publikut 6. mail kell 15 Eesti Rahvusraamatukogus.

„Saksa kevade“ programm päädib toredate kohtumisõhtutega Saksa armastatud laste- ja noorteraamatute autori Sabine Zettiga. Kirjanik ootab kõiki väikeseid ja suuri 9. mail kell 14.30 Eesti Lastekirjanduse Keskuses ja 10. mail kell 12 Tartu Linnaraamatukogus. Kohtumisel tutvuvad kuulajad südika koolipoisi lõbusate seiklustega ka eesti keelde tõlgitud raamatutest „Hugo V. tegutseb“ (2016) ja „Hugo V. salaplaan“ (2017).

Üritustesari “Saksa kevad” algab 25. aprillil ning kestab 25. maini. Programmi kureerivad Tallinna Goethe Instituut ja Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond koostöös seekordse partneri, liidumaaga Baden-Württemberg. Tänavune programm hõlmab enam kui 50 sündmust, nende hulgas kontserte, näitusi, filmiprogrammi ja teatrilavastusi aga ka sündmusi teaduse ja majanduse valdkonnast. Üritustesari toimub alates 2010. aastast eesmärgiga tutvustada Saksamaad, luua siinsete organisatsioonidega uusi kontakte ning elavdada Eesti-Saksa koostööd.

KOMMENTEERI!