Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade kandidaadid


Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade kandidaadid
Foto: Karli Saul

24. märtsil jagatakse teist korda välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, kokku kandideerib auhindadele 245 tööd ja valdkonna tegijat. Filmiauhindadele konkureerib 119 kandidaati, teleauhindasid asub püüdma 126 kandidaati.

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp on rõõmus, et žüriil on niivõrd palju kandidaate, kelle seast parimad välja sõeluda. “Mul on väga hea meel, et konkursil osaleb väga suur hulk filmi- ja televaldkonna töid. Just tegijate jaoks me auhinnagalat teemegi ja on suur au, et EFTAsid peetakse oluliseks,” lausus Sepp ja lisas, et žüriil saab kahtlemata olema keeruline valida välja just need, kellest saavad nominendid. “Häid töid ja inimesi on niivõrd palju ja see teeb žürii töö positiivselt keeruliseks. Just nende õlul lasub vastutusrikas ülesanne sõeluda 245 kandidaadi seast esmalt välja nominendid ja seejärel teha ka lõppotsus võitjate osas. Soovin žüriile jõudu selleks suureks tööks,” sõnas Sepp.

Pidulik auhinnagala toimub 24. märtsil Nordea kontserdimajas ning esmakordselt toimub ülekanne paralleelselt kolmes telekanalis – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s.

Nominendid kuulutatakse välja 26. veebruaril kell 12.00 Coca-Cola Plazas toimuval pressikonverentsil.

Professionaalne žürii selgitab mõlemas kategoorias välja nominendid, kelle seast selguvad 24. märtsil võitjad. Kokku antakse välja 29 auhinda, millest 15 filmikategoorias ja 14 telekategoorias. Mõlemas kategoorias on žürii töö kahevooruline.

Filmivaldkonna kandidaadid

Seotud lood:

PARIM MÄNGUFILM

"Keti lõpp"

"Mehetapja/Süütu/Vari"

"Minu näoga onu"

"November"

"Rohelised kassid"

"Sangarid"

PARIM DOKUMENTAALFILM

"14 käänet"

"Armastus…"

"Eesti muld ja Eesti Ruja"

"Lumi punasel lagedal"

"Naine pildil"

"Nõukogude hipid"

"Sõda"

"Tartu Video kroonikad"

"Tuhamäed"

PARIM ANIMAFILM

"Lahtilaskmise lugu"

"Manivald"

"Maria ja 7 pöialpoissi"

"Miriami kana unistus"

"Miriam järve ääres"

PARIM LÜHIFILM

"Heleni sünnipäev"

"Jää"

"Kolm päeva augustis"

"Lembri Uudu"

"Õuemängud"

"Rändavad juured"

"Vaata rändajat"

"Zoopark"

PARIM NAISNÄITLEJA

Evelin Võigemast ("Minu näoga onu")

Maiken Schmidt ("Keti lõpp")

Mari Abel ("Heleni sünnipäev")

Maria Sid ("Sangarid")

Rea Lest ("November")

Rea Lest ("Mehetapja/Süütu/Vari")

PARIM MEESNÄITLEJA

Hendrik Toompere jr ("Keti lõpp")

Jörgen Liik ("November")

Karl-Andreas Kalmet ("Sangarid")

Märt Pius ("Sangarid")

Rain Tolk ("Minu näoga onu")

Roman Baskin ("Minu näoga onu")

Tõnu Kark ("Rohelised kassid")

Veiko Porkanen ("Sangarid")

PARIM REŽISSÖÖR

Aljona Surzhikova ("Lumi punasel lagedal")

Andres Maimik & Katrin Maimik ("Minu näoga onu")

Andres Puustusmaa ("Rohelised kassid")

Anna Hints ("Jää")

Ivar Murd ("Tuhamäed")

Jaak Kilmi ("Sangarid")

Priit Pääsuke ("Keti lõpp")

Rainer Sarnet ("November")

Sulev Keedus ("Mehetapja/Süütu/Vari")

Tanno Mee ("Heleni sünnipäev")

Tarvo Mölder ("Eesti muld ja Eesti Ruja")

PARIM STSENARIST

Andres Maimik & Katrin Maimik ("Minu näoga onu")

Lauri Hermann & Erkki Ergma ("Tartu Video kroonikad")

Martin Algus ("Sangarid")

Paavo Piik ("Keti lõpp")

Rainer Sarnet ("November")

Sandra Jõgeva & Igor Ruus ("Armastus...")

Sulev Keedus ("Mehetapja/Süütu/Vari")

Tanno Mee ("Heleni sünnipäev")

PARIM OPERAATOR

Aigars Sērmukšs ("Sangarid")

Erik Põllumaa & Ivar Taim ("Mehetapja/Süütu/Vari")

Heiko Sikka ("Lembri Uudu")

Igor Ruus ("Armastus...")

Madis Luik ("Tuhamäed")

Mart Raun ("Heleni sünnipäev")

Mart Taniel ("November")

Meelis Veeremets ("Keti lõpp")

Mihkel Soe ("Minu näoga onu")

PARIM HELILOOJA

Endamisi Salamisi ("Tuhamäed")

Jacaszek ("November")

Karl Petti ("Õuemängud")

Martynas Bialobžeskis ("Mehetapja/Süütu/Vari")

Priit Pajusaar ("Rohelised kassid")

Rainer Jancis & Ann Reimann ("Keti lõpp")

Samuli Erkkilä & Joni Suhonen ("Sangarid")

Sten Sheripov ("Minu näoga onu")

Tanel Kadalipp ("Lembri Uudu")

PARIM FILMIKUNSTNIK

Eugen Tamberg ("Keti lõpp")

Jaagup Roomet & Matis Mäesalu ("November")

Katrin Sipelgas ("Sangarid")

Kristina Lõuk ("Minu näoga onu")

Toomas Hõrak & Anna Liisa-Liiver ("Mehetapja/Süütu/Vari")

PARIM HELIREŽISSÖÖR

Ann Reimann ("Keti lõpp")

Horret Kuus ("Minu näoga onu")

Kristo Kotkas ("Eesti muld ja Eesti Ruja")

Loe veel

Marco Vermaas ("November")

Markku Tiidumaa ("Tuhamäed")

Saulius Urbanavičius ("Mehetapja/Süütu/Vari")

PARIM MONTEERIJA

Andreas Lenk ("Rohelised kassid")

Helis Hirve ("Minu näoga onu")

Jarosław Kamiński ("November")

Jette-Krõõt Keedus ("Lembri Uudu")

Katri Rannastu ("Õuemängud")

Martin Männik ("Nõukogude hipid")

Tambet Tasuja ("Armastus…")

Tambet Tasuja ("Sangarid")

Valter Nõmm/Meel Paliale/Priit Pääsuke/Margo Siimon ("Keti lõpp")

PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK

Anu Lensment ("Sangarid")

Eugen Tamberg ("Keti lõpp")

Eve Gutmann-Valme ("Minu näoga onu")

Jaanus Vahtra ("November")

Reet Aus & Tiiu-Ann Pello ("Mehetapja/Süütu/Vari")

AASTA TEGIJA

15 kandidaati (võitja avalikustatakse EFTA galal, 24. märtsil 2018)

Televaldkonna kandidaadid

PARIM TÕSIELUSAADE (FACTUAL/REALITY)

"Eesti parim pagar"

"Heureka"

"Kodutunne"

"Meie aasta Austraalias"

"Minu imeline muutumine"

"Osoon"

"Pealtnägija"

"Reis Siberi südamesse: Baikal"

"Roaldi nädal: Süstlaorjad"

PARIM TELESERIAAL

"ENSV"

"Kättemaksukontor"

"Lotte lood"

"Merivälja"

"Nukumaja"

"Padjaklubi"

"Pilvede all"

"Siberi võmm"

"Õnne 13"

PARIM MEELELAHUTUSSAADE

"Eesti laul"

"Hommik Anuga"

"Kaks kanget Kagu-Aasias"

"Nädalalõpp Kanal 2ga"

"Rahvabänd"

"Ringvaade"

"Su nägu kõlab tuttavalt"

"Suure tähe väike täht"

"Väikesed hiiglased"

PARIM UUS SAADE

"112 – saatuslik hetk"

"KMD klubi"

"Meie Eestid"

"Rahvabänd"

"Suud puhtaks"

"Suure tähe väike täht"

"Wend Weis"

"Väikesed hiiglased"

"Üllata Eestit"

PARIM ERISAADE

"Aasta hitid 2017"

"Eesti Meedia Tennis Cup: Kontaveit vs Kanepi"

"Eesti meelelahutusauhinnad 2017"

"Eesti muusikaauhinnad 2017"

"EL eesistumine"

"EV100 Pidu algab"

"Inglite aeg"

"Kes tahab saada Tallinna linnapeaks?"

"Talvik, Eesti Televisioonist"

PARIM AJAKIRJANDUSLIK LUGU

Fentanüüli tappev võidukäik – "Roaldi nädal: Süstlaorjad", autorid Roald Johannson

ja Margus Sikk

Haigekassale võltsarvete esitamine – "Pealtnägija", autor Kristjan Pihl

Kassivabriku paljastamine – "Kuuuurija", autor Katrin Lust

Kataloonia referendumi kajastamine – "Aktuaalne kaamera", autor Epp Ehand

Korruptsioon Tondiraba Jäähallis – "Insight", autorid Ilja Dotšar, Artur Zahharov ja

Dmitri Pastuhhov

Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine – "Seitsmesed", autor Keili

Sükijainen

Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana – "Radar", autor Jüri

Butšakov

Pedofiilide võrgustiku paljastamine – "Kuuuurija", autor Katrin Lust

Veel pikantseid seikasid Rõivase skandaalist: EAS avas Malaisias kahtlase äri –

"Radar", autor Marii Karell

PARIM NAISNÄITLEJA

Elina Reinold ("Kättemaksukontor")

Elisabet Reinsalu ("Pilvede all")

Helena Pruuli ("Lotte lood")

Laine Mägi ("ENSV")

Lauli Otsar ("Merivälja")

Liina Vahtrik ("Naabriplika")

Luule Komissaarov ("Õnne 13")

Maarja Jakobson ("Nukumaja")

Piret Kalda ("Papad mammad")

PARIM MEESNÄITLEJA

Andres Lepik ("Merivälja")

Harry Kõrvits ("Naabriplika")

Mait Malmsten ("ENSV")

Mart Kampus ("Lastetuba")

Raivo E. Tamm ("Papad mammad")

Robert Annus ("Siberi võmm")

Sepo Seeman ("Lotte lood")

Tõnu Kark ("Kuum jälg: Kärbikud ja hamburger")

Tõnu Oja ("Papad mammad")

PARIM NAISSAATEJUHT

Eve Kallaste ("Minu imeline muutumine")

Grete Lõbu ("Ringvaade")

Ines ("Me armastame Eestit")

Katrin Lust ("Kuuuurija")

Katrin Viirpalu ("Terevisioon")

Margit Kilumets ("OP!", "Jõulutunnel")

Marii Karell ("Radar")

Signe Lahtein ("Kodutunne")

Tuuli Roosma ("Meie aasta Austraalias")

PARIM MEESSAATEJUHT

Kristjan Jõekalda ja Teet Margna ("Kaks kanget Kagu-Aasias", "Nädalalõpp Kanal 2ga")

Kristo Elias ("Osoon")

Marko Reikop ("Ringvaade")

Mart Mardisalu ("Seitsmesed")

Mihkel Raud ("Kolmeraudne")

Märt Avandi ("Su nägu kõlab tuttavalt")

Roald Johannson ("Roaldi nädal")

Tambet Tuisk ("Väikesed hiiglased")

Urmas Vaino ("Suud puhtaks")

PARIM REŽISSÖÖR

Ain Prosa ("Kättemaksukontor")

Eva-Katariina Taimre ("Eesti laul", suurprojektid)

Gerda Kordemets ja Martin Korjus ("Siberi võmm")

Maire Radsin ("Plekktrumm")

Margus Raid ("Padjaklubi")

Margus Sikk ("Roaldi nädal")

Märten Vaher ("Töörööbikud", "Ajujaht")

Triin Ruumet ("Merivälja")

Villem Tarvas ("Kaks kanget Kagu-Aasias")

PARIM STSENARIST

Andra Teede ("Õnne 13")

Andrus Kivirähk/Janno Põldma/Heiki Ernits/Elo Selirand ("Lotte lood")

Eleonora Berg ("Pilvede all")

Gerda Kordemets ("Siberi võmm")

Indrek Hargla ("Merivälja")

Katrin Pauts ("Nukumaja")

Martin Algus ja Silvia Soro ("Padjaklubi")

Mihkel Ulman ("Kättemaksukontor")

Villu Kangur ja Gert Kiiler ("ENSV")

PARIM TOIMETAJA

Anne Mäns ("Kaks kanget Kagu-Aasias", "Nädalalõpp Kanal 2ga")

Anne-Mari Müller ("Eesti selgeltnägijate tuleproov", "Me saime lapse")

Hannes Sarv ("Radar")

Imre Kaas ("112 – saatuslik hetk")

Kaidi Klein ("Kolmeraudne")

Kajar Kase ("Ringvaade")

Kertu Sikk ("Eesti parim pagar", "Üllata Eestit")

Kristjan Pihl ("Pealtnägija")

Õie Arusoo ("Osoon")

PARIM OPERAATOR

Ergo Kuld ("Nukumaja")

Ergo Treier ("Wend Weis", "Lotte lood")

Hans Ulman ("Siberi võmm")

Karl-Jonatan Karits ("Padjaklubi")

Madis Reimund ("Merivälja")

Margus Malm ("Inglite aeg", "Eesti parim pagar")

Raul Priks ("Eesti laul")

Tauno Sirel ("Töörööbikud", "Ajujaht")

Villem Tarvas ja Janar Volmer ("Kaks kanget Kagu-Aasias")

Allikas: Eesti Filmi Instituut

KOMMENTEERI!