1. "Blade Runner 2049"
"Blade Runner 2049" on otsene järg filmiklassikasse kuuluvale 1982. aasta ulmefilmile "Blade Runner". Teise osa lugu leiab aset 30 aastat pärast esimese sündmusi. Uus blade runner (replikantide/androidide jahtija) on LA politseinik K (Ryan Gosling), kes avastab kaua aega peidus püsinud saladuse, mis võib ühiskonna riismed veelgi suuremasse kaosesse lükata. K avastus sunnib teda otsima 30 aastat kadunud olnud endiset blade runner'it Deckardi (Harrison Ford).

"Blade Runenr 2049" linastub 6. oktoobril. Vaata ka treilerit.

2. "Alien: Covenant"
"Alien: Covenant" viib vaatajad uue kosmoselaeva Covenant meeskonnaga fantastilisele reisile kosmose süngeimatesse paikadesse. Meeskond avastab planeedi, mida nad arvavad olevat tõeline paradiis, kuid avastavad seda lähemalt uurides hoopis sünge ja ohtliku uue maailma, mille ainus elanik on Prometheuse meeskonna ainus ellujääja android David.

"Alien: Covenant" linastub 19. mail. Vaata ka treilerit.

3. "Annihilation"
"Annihilation" on filmiadaptsioon kolmeosalise romaaniseeria "Southern Reach" esimesest osast. "Annihilation" on lugu bioloogist, kes suundub eluohtlikule missioonile, et mõista tema abikaasa kadumise tagamaid. Otsingud muudab keerulisemaks Ameerikas asuv suletud piirkond, kus loodusseadused enam ei kehti.

"Annihilation" linastub 2017. aastal veel kinnitamata ajal. Loe filmi kohta pikemalt SIIT.

4. "Tume torn" ("The Dark Tower")
Idris Elba on Roland Deschain ja Matthew McConaughey on mees mustas ehk Walter suureoonelise raamatuseeria filmiadaptsioonis "Tume Torn" ("The Dark Tower"). Stephen Kingi "Tumeda torni" raamatuseeria koosneb seitsmest põhiosast ja ühest lisaosast. Raamatud segavad kokku fantaasia, ulme ja vesterni.

"Tume torn" linastub 28. juulil. Loe filmi kohta lähemalt SIIT.
Card

5. "Ghost in the Shell"
Maailma tulutoovaim naisfilmistaar Scarlett Johansson naaseb järgmise aasta kevadel kinodesse ulmefilmiga "Ghost in the Shell", mille esimest õrritajat nägime juba aprillis. Filmi tabasid küll suured probleemid, kuid sellele vaatamata ootavad filmi tuhanded manga -, anime- ja ulmefännid.

"Ghost in the Shell" linastub 31. märtsil. Vaata ka treilerit.

6. "Kong: Pealuu saar" ("Kong: Skull Island")
Warner Bros. Picturesi ja Legendary Picturesi toodetud „Kong: Pealuu saar“ esitab selles Jordan Vogt-Robertsi ("Suvekuningad") lavastatud seiklusfilmis uue versiooni müütilise King Kongi päritolust.

"Kong: Pealuu saar" linastub 10. märtsil. Vaata ka treilerit.

7. "Elu" ("Life")
Jaanuaris filmiga "Ööloomad" Eesti kinosid külastav Jake Gyllenhaal ja "Deadpooli" staar Ryan Reynolds kehastuvad rahvuvahelise kosmosejaama (ISS) meeskonnaliikmeteks, kes teevad uskumatu avastuse: Marsi missiooni käigus leitakse punaselt planeedilt elusorganism. Rõõm asendub koheselt hirmuga, sest see organism pole sugugi ohutu.

"Elu" linastub 24. märtsil. Vaata ka treilerit.


Vaata lisaks:
Tänavuste Oscarite suurimad tegijad: 20 filmi, mida peab kindlasti nägema.
13 PÖFFil linastunud filmi, mis jõuavad varsti Eesti kinodesse.

8. "Star Wars: Episode VIII"
Veel ametliku alapealkirjata "Star Wars: Osa VIII" võtted algasid veebruaris ning kestsid umbes 6 kuud. Hetkel on käimas postproduktsioon, et film saaks valmis järgmise aasta 15. detsembriks.

"Star Wars: Episode VIII" linastub 15. detsembril. Loe filmi kohta lähemalt SIIT.

9. "Galaktika valvurid 2" ("Guardians of the Galaxy Vol. 2")
Star-Lord, Gamora, Drax, Baby Groot ja Rocket on tagasi, et viia kosmoseseiklused taaskord uuele ja veelgi võimsamale tasemele. Seekord löövad kaasa ka legendaarsed Kurt Russell ja Sylvester Stallone. Sarnaselt 2014. aasta Marveli hittfilmile "Galaktika valvurid", jagub ka teises osas elutervet huumorit, armsaid momente ning suurepäraselt valitud näitlejate imetabaselt head dünaamikat.

"Galaktika valvurid 2" linastub 28. aprillil. Vaata ka treilerit.

10. "Ahvide planeedi sõda" ("War for the Planet of the Apes")
"Ahvide planeedi sõda" jätkab sealt, kus teine osa pooleli jäi: sõda on käes. Caesar ja tema kaaslased peavad hakkama võitlema inimeste armeega, mida juhib halastamatu kolonel (Woody Harrelson).

"Ahvde planeedi sõda" linastub 14. juulil. Vaata ka treilerit.

11. "Valerian ja tuhande planeedi linn" ("Valerian and the City of Thousand Planets")
Visionäärist stsenarist/režissöör Luc Besson on võtnud loo aluseks klassikalise koomiksisarja "Valerian ja Laureline" ning loonud tänapäevase, ainulaadse ja eepilise ulmesaaga.

Valerian (Dane DeHaan) ja Laureline (Cara Delevingne) on kogu universumis korda hoidvad inimterritooriumite valitsuse eriagendid.

Valeriani ja Laureline’i ülemus (Clive Owen) saadab nad missioonile vapustavasse galaktikatevahelisse linna Alpha, mis on kõikjalt universumist pärit tuhandetest liikidest koosnev üha kasvav metropol. Alpha 17 miljonit elanikku on aja jooksul segunenud. Nad on ühendanud oma anded, tehnoloogia ja ressursid kõigi hüvanguks. Kuid kahjuks ei ole kõigil samad eesmärgid. Tegutsema on asunud nähtamatud jõud, mis me rassi suurde ohtu seavad.

"Valerian ja tuhande planeedi linn" linastub 4. augustil.

12. "The Circle"
Emma Watsoni ja Tom Hanksi põnevik "The Circle" põhineb David Eggersi samanimelisel raamatul, milles noor hakkaja Mae Holland asub tööle üle kogu maailma tuntud tehnoloogiafirmas. Kõik tundub täiuslik, kuid siis avastab naine firma kohutava saladuse: kõik jälgivad kõiki ja nende käest pole pääsu.

"The Circle" linastub 19. mail. Vaata ka treilerit.

13. "Okja"
"Okja" on USA ja Lõuna-Korea ulmeline seiklusfilm, mis valmib Lõuna-Korea modernse kino ühe parima režissööri Bong Joon-ho valvsa käe all. Filmis üritab noor tüdruk Mija päästa tema parimat sõpra, kelleks on hiiglaslik olend, mõjuvõimsa korporatsiooni käest. Bongi jaoks pole koletised, olendid ja ulme võõrad elemendid: 2013. aasta "Snowpiercer" ja 2006. aasta "The Host" on esmaklassilised ulmefilmid. Bongi parimad filmid on siiski "Memories of Murder" ja "Mother". "Okja" peaosades on Ahn Seo-hyun, Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Steven Yeun ja Lily Collins.

"Okja" linastub suvel.
Card

14. "God Particle"
"God Particle" on viimase aja ühe kõige kummalisema frantsiisi kolmas osa: selleks on 2008. aastal alguse saanud "Cloverfieldi" seeria, kuhu praegu kuuluvad "Cloverfield" ja tänavuse aasta "Cloverfieldi tee 10".

"God Particle" linastub 27. oktoobril.

15. "Mute"
Režissöör Duncan Jonesi karjäär algas suurepärase minimalistliku ulmefilmiga "Kuu" ("Moon"), millele järgnesid "Lähtekood" ("Source Code") ja "Warcraft". Selle asemel, et kohe "Warcrafti" järg ette võtta, toob lavastaja kinodesse "Kuu" spirituaalse järje: ulmefilm "Mute".

"Mute" linastub 2017. aastal veel kinnitamata ajal.

Vaata lisaks:
32 tulevast koomiksifilmi, mida peaks iga fänn nägema.
Üle 60 filmi, mida peaks kindlasti sellel ja järgmisel aastal nägema.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid