Selline alažanr nagu superkangelaste õudusfilmid on tegelikult juba ammu olemas, aga kuna sinna kuulunud näiteks "Venom", "Blade", "Hellboy", "The Crow", "Ghost Rider", "Constantine" ja "Spawn" (varsti ka "The New Mutants"), siis võib tõesti öelda, et ükski neist pole otseselt õudusfilm, sest on ikkagi pigem lood superkangelastest, kes võitlevad kurjusega.

"Brightburn" tutvustab meile esmapilgul klassikalist superkangelase sünnilugu: keegi kukub taevast Maale ning elab kohalike hulgas seni, kuni tema võimed muutuvad silmnähtavaks, aga ta ei hakka inimesi päästma, vaid hoopis terrorit külvama. Kui reklaamklipp meenutab 2013. aasta "Terasmehe" (Zack Snyderi versioon Supermanist) treilerit, siis te ei eksi, sest see on tehtud nii täiesti teadlikult, et püüda peale õudukasõprade ka superkangelasefilmide fänne.

Filmi režissöör on varasemalt ühe täispika õudusfilmi lavastanud David Yarovesky. Stsenaariumi kirjutasid Marveli "Galaktika valvurid" ja "Galaktika valvurid Vol. 2" lavastanud James Gunni vend Brian Gunn ja nõbu Mark Gunn. Seekord produtsendi rollis olev James Gunn alustas oma lavastajakarjääri samuti õudusfilmiga, milleks oli 2006. aasta "Slither", kus oli sarnaselt "Brightburnile" ühes peaosas Elizabeth Banks.

Gunn oli alles hiljuti ka "Galaktika valvurid Vol. 3" režissöör, kuid Disney otsustas ta lahti lasta, kui sotsiaalmeedias läksid liikvele aastatetagused kõlvatud naljad, mis ei läinud ettevõtte väärtustega kokku. Need ropud naljad tehti enne Marveli filme lavastama asumist ja nende eest oli Gunn ka juba varem vabandanud, aga kuna pahameeletorm oli niivõrd häälekas, siis otsustati Gunn siiski projektilt eemaldada.

"Brightburn" linastub Eesti kinodes 24. mail.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid