Lühifilmide põhivõistlusprogrammis linastuvad Chintis Lundgreni "Toomas teispool metsikute huntide orgu", Kristjan Holmi "Elu24" ning Morten Tshinakovi ja Lucija Mrzljaki "Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses". Esimene neist, "Toomas teispool metsikute huntide orgu", teeb Annecy filmifestivalil rahvusvahelise esilinastuse. Chintis Lundgrenilt on festivalil lisaks Ottawa rahvusvahelise animafilmide filmifestivali jaoks tehtud reklaamklipp.

"Toomas teispool metsikute huntide orgu" tootjad on Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio Eestist, Adriatic Animation Horvaatiast ja Miyu Productions Prantsusmaalt. „Elu24“ taga on Eesti stuudio Karabana. Horvaatia-Eesti koostöös valminud "Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses" Eesti tootjaks on Eesti Joonisfilm.

Erivõistlusprogrammis "Perspektiivid“ linastub Anu-Laura Tuttelbergi "Talv vihmametsas". Sürreaalse alatooniga nukufilm võeti üles Mehhikos, Chiapase osariigis ning Peruus, Amazonase vihmametsas. Film on valminud Eesti, Leedu ja Mehhiko ühistööna. Filmi Eesti poolseks tootjaks on Nukufilm.

Tudengifilmidest valiti festivalile Sander Joone "Sounds Good“, Jung Hyun Kim’i "Sweet Sweat“ ning Mari Kivi ja Liis Koka ühistööna sündinud "Toiduahel“. Kõik kolm filmi on valminud EKA animaosakonnas. Filmid osalevad tudengifilmide võistlusprogrammis.

Paralleelselt festivaliga toimub MIFA filmiturg. Igal aastal toovad festival ning turg kokku üle kümne tuhande animavalla professionaali – produtsendid, levitajad, režissöörid ning ajakirjanikud.

Tänavune Annecy filmifestival toimub 10.-15. juunini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid