Kui oled Elisa kasutaja


1. ”Elu tähtede keskel”

Elisa Elamuse videolaenutuse uus tulija on ulmefilm ”Elu tähtede keskel” peaosas Robert Pattinsoniga. Tegevus toimub sügaval kosmoses, kaugel pärast meie päikesesüsteemi. Monte ja tema väike tütar Willow elavad täielikus eralduses kosmoselaeva pardal. Erakust mees, kelle range enesedistsipliin on kaitseks ihade eest – tema enda ja ka teiste omade eest – Montest sai tüdruku isa vastu tema tahet. Tema spermat kasutati selleks, et viljastada Boyce’i, üht noort tütarlaste, kes sünnitaski tütre. Nad olid vangidest koosneva meeskonna liikmed: kosmosesüüdlased, surmamõistetud.

Nad on katsejänesed, kes saadeti missioonile Maale lähimasse musta auku. Nüüd on järele jäänud vaid Monte ja Willow. Ja nüüdseks on Monte muutunud. Oma tütre kaudu kogeb ta esimest korda kõikvõimsa armastuse sündi. Willow kasvab, temast saab noor tütarlaps, siis noor naine. Koos ja üksinda maailmas lähevad isa ja tütar vastu oma saatusele - musta auku, milles lõpetab eksisteerimise nii aeg kui ruum.

2. ”Vabatants”

Film ”Vabatants” on ilus, kaasahaarav ning romantiline film täis muusikat, tantsu ja tundeid. Frank Sinatra laulis kunagi New Yorgis: „Kui see õnnestub siin, õnnestub see ka igal pool mujal.“ Igal aastal sõidavad tuhanded noored edu lootes linna, mis kunagi ei maga. Barlow on andekas baleriin, kes otsustas Ameerika kunsti pühamus New Yorgis oma unistuse täita. Tütarlaps otsustab mitte alla anda ja läheb uue Broadway tantsulavastuse prooviesinemisele. Lavastaja Zander valib ta välja. Mõni päev hiljem ühineb trupiga andekas pianist Charlie, kes tuli nagu Barlow’gi New Yorki oma unistust teoks tegema. Noorte vahel tärkab vastastikune sümpaatia, kuid ka Zander pole Barlow’ vastu ükskõikne ja too avastab end armukolmnurgast.

Etenduse proovid lähevad aina pingelisemaks, koormus kasvab ning ei Charliel ega Barlow’l jää aega millekski muuks. Töö tähendab pidevat stressi, konkurentide reetlikkus ja halastamatu võitlus nõuavad mõlemalt lõivu. Filmi koreograafia on seadnud Emmy-võitja Tyce Diorio, tõsielusarja „Tantsi, kui oskad“ koreograaf, kes on töötanud ka niisuguste tähtedega nagu Janet Jackson, Jennifer Lopez ja Ricky Martin. Filmi leiad Elisa Elamuse videolaenutusest

3. ”Sissetungija”

Kolmas uus tulija videolaenutuses on põnevik ”Sissetungija”. Scott ja Annie Russell ei saaks olla õnnelikumad, kui ostavad oma unistuste maja Californias. Tõeline maapealne paradiis muutub peagi õudusunenäoks, kui eelmine omanik, üksik lesk, nende ukse taha ilmub. Olukord muutub järjest hullemaks, kui lesk nende elu hakkab häirima. Ja kui imelikust käitumisest saab kinnisidee, peavad noored leidma laheduse vägivaldsele olukorrale. Filmi ühte peaosalistest, majaomanikku, mängib Dennis Quaid.

4. "EnsV (Eesti nüüd siis Vabariik)"

Komöödiaserjaali „ENSV“ jätkusarja EnsV (Eesti nüüd siis Vabariik) fännidel on põhjust rõõmustada, sest Elisa Huubist saab ära vaadata juba tervenisti kaheksa osa seriaalist! Sarja tegevustik algab 1992. aasta viimastel päevadel, mil NSVLiit kaob maailmakaardilt. Kaasa saab elada juba tuttavate ja armastatute tegelaste käekäigule.


Kui oled Go3 kasutaja

Adrenaliinist pulbitseva märulisarja kolmandas filmis pakutakse supermõrtsuka John Wicki (Keanu Reeves) eest 14 miljonit dollarit ning teda asub jahtima terve pearahaküttide armee. John Wick võib ju olla pärast liikme tapmist salajasest salamõrvarite ühingust välja heidetud, kuid maailma armutuimad palgamõrtsukad on tal ikka kannul.

Osades: Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne

Režissöör: Chad Stahelski

Selleks kulus küll kümme aastat, kuid lõpuks ometi on komöödia unistustetiim Will Ferrell ja John C. Reilly taas kinoekraanidel ammu oodatud filmiga “Holmes ja Watson”.

Etan Coeni („Ole tugev!“) kirjutatud ja lavastatud film on hirmnaljakas austusavaldus igikestvatele ja populaarsetele Sir Arthur Conan Doyle’i tegelaskujudele. Geniaalse detektiivi Sherlock Holmesi rollis on Will ja John kehastab talle alati truud abilist dr Watsonit.

Osades: John C. Reilly, Ralph Fiennes, Rebecca Hall, Will Ferrell

Režissöör: Etan Cohen


Kui oled Telia kasutaja


1. "Kohtunik” (2019)

Draamakomöödia, mille stsenaariumi autor ja režissöör on Andres Puustusmaa ("Punane elavhõbe"). Filmi peategelane on kohtunik (Mait Malmsten, "Klassikokkutulek"), kes määrab oma töö käigus ühele naisele pikaajalise vanglakaristuse. Seepeale hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi, "Vehkleja") kohtunikku jälitama. Vend leiab, et langetatud otsus on ebaõiglane ning nõuab, et kohtunik oma otsust muudaks, mees jääb aga endale kindlaks. Nende vahel aset leidnud konflikti tagajärjel muutub aga mõlema osapoole elu igaveseks… Film valiti nii Shanghai, Rooma kui Varssavi filmifestivalide programmi.

2. "Pulmaöö peitusemäng” (“Ready or Not”, 2019)

Õudusfilmi elementidega draamakomöödia. Kaunile Grace'le teeb abieluettepaneku jõukast, ent väga veidrast suguvõsast pärit peigmees Alex. Enne, kui abielu lõplikult kehtima hakkab, palutakse Grace'il osaleda ühes perekonna traditsioonilises mängus – pulmaöö peitusemängus. Grace'il pole aga õrna aimugi, et selles segases perekonnas käib mäng elu ja surma peale… Mängivad Samara Weaving ("Kolm reklaamtahvlit linna servas"), Andie MacDowell ("Neli pulma ja üks matus") jt.

“Öös on asju” (“Posoki”, 2017)

Rahvusvaheliselt auhinnatud draama, mis kandideeris Cannesis ka Vaatenurga programmi auhinnale. Film viib meid tänapäeva Bugaariasse. Taksojuhtide ja klientide silmade kaudu näidatakse vaatajaile ühe ööpäeva sündmusi, mis sisaldavad muuhulgas ka enesetapukatset, väljapressimist ja mõrva. Kõiki neid pööraseid lugusid ühendab raadiosaade, mis esitab küsimusi, kuid ei anna vastuseid. See on lugu ühiskonna vajadusest uue suuna järele, kuid filmist kumab läbi ka lootuskiir, et tulevik võib olla helgem kui tänane päev… Vaata filmi tasuta.


Kui oled Netflixi kasutaja


1. "Dracula"

BBC "Sherlocki" loojate "Dracula" koosneb kolmest pooleteisetunnisest episoodist, mis annavad klassikalistele "Dracula" lugudele täiesti uue ja eriti verise tähenduse ja seda veel võrgutavas musta huumori kastmes.

2. "The Two Popes"

Kuldgloobustel neljale auhinnale kandideeriva Fernando Meirellesi ("City of God", "The Constant Gardener", "Blindness") uue filmi peaosades on Jonathan Pryce ja Anthony Hopkins.

3. "Medical Police"

Kas nad on arstid või politseinikud? Miks mitte mõlemat? Spioonipõnevike paroodia "Medical police" üritab kahte žanri kokku segada ja selle juures on abiks tuntud koomikud ja komöödianäitlejad Erinn Hayes ja Rob Huebel.

4. "The Irishman"

Martin Scorsese "The Irishman" põhineb Charles Brandti raamatul "I Heard You Paint Houses" ning jutustab palgamõrvar Frank Sheerani (Robert De Niro) silme läbi loo organiseeritud kuritegevusest ning asjasse on segatud ka legendaarne ametiühingu juht Jimmy Hoffa (Al Pacino), kes kadus jäljetult 1975. aastal.

5. "The Witcher"

Netflixi seriaal "The Witcher" põhineb mõjuka Poola fantaasiakirjaniku Andrzej Sapkowski suurepärastel "Nõiduri" ("The Witcher") romaanidel, millest omakorda tegi Poola mängustuudio CD Projekt RED kolm videomängu, millest viimane "The Witcher 3: Wild Hunt" kujunes üheks kõrgemini hinnatuks mänguks läbi aegade.


Kui oled Amazon Prime Video kasutaja

1. "A Million Ways to Die in the West"

Filmi tegevus toimub 1882. aasta USA Metsikus Läänes ja pajatab loo argpüksist farmer Albertist (Seth MacFarlane), kelle pruut (Amanda Seyfried) hülgab ta edukama ja nägusama habemeajamisäri omaniku kasuks. Albert naaseb oma üksildase argielu juurde, püüdes surma vältida, ent peatselt ratsutab linna müstiline Anna-nimeline naisterahvas ja röövib kiirelt Alberti südame. Ent kui naise abikaasa, kurikuulus relvakangelane, ootamatult linna saabub, peab Albert leidma endas julguse, mida tal siiani vaja pole läinud.

2. "The Report"

CIA piinamisraporti loomist kajastava filmi peaosas on Adam Driver.

3. "Lucy"

Noor ja muretu üliõpilane Lucy leiab end juhuse tahtel allmaailma hämarate tehingute keskelt narkomuulana. Vägisi peidetakse tema kehasse pakk tugevat sünteetilist kemikaali, mille lekkimise tagajärjel suudab Lucy aga olukorra ootamatult enda kasuks pöörata. Temast saab halastamatu võitleja, kes väljub tavapärase inimloogika raamidest. Lucy hakkab maailma järk-järgult uut moodi tajuma ning on aina tugevnevate üliinimlike võimete abil suuteline kogu end ümbritsevat mõjutama...

4. "The Warriors"

Legendaarse produtsendi, stsenaristi ja režissööri Walter Hilli ("48 Hrs.", "Streets of Fire", "Red Heat", "Another 48 Hrs.", "Last Man Standing", "Deadwood") kolmas lavastajatöö "The Warriors" on üks nendest oma aja filmidest, millest ei saa kunagi küllalt.

5. "The Aeronauts"

Kui Eddie Redmayne ja Felicity Jones viimati ühes filmis koos mängisid, siis oli selleks Stephen Hawkingi elu kujutanud "Kõiksuse teooria" ("The Theory of Everything"), mille eest sai Redmayne parima meespeaosa Oscari ning Jones kandideeris parima naispeaosa Oscarile. Nüüd on nad tagasi ajaloolises draamas "The Aeronauts".

"The Aeronauts" räägib loo piloodist Amelia Wren ja teadlasest James Glaisher, kes suunduvad 1862. aastal esimeste inimestena õhupalliga kõrgustesse, kus polnud seni keegi käinud.

Filmis teeb kaasa ka "Eile veel" staar Himesh Patel, kes liitus ka Christopher Nolani "Teneti" näitlejatega. Lisaks teeva kaasa Phoebe Fox, Vincent Perez, Anne Reid, Tim McInnerny, Tom Courtenay jpt.

Filmi režissöör on Tom Harper ("The Woman in Black: Angel of Death", "War Book", "Wild Rose") ning stsenarist Jack Thorne ("Enola Holmes", HBO "His Dark Materials").


Kui oled Apple TV+ kasutaja


1. "Truth Be Told"

Draamaseriaali peaosades on Octavia Spencer, Lizzy Caplan ja Aaron Paul.

2. "For All Mankind"

Ronald D. Moore ("Battlestar Galactica") loodud ulmeseriaal kujutab maailma, kus Nõukogude Liit jõudis esimesena Kuule ja kus kosmoseralli kunagi ei lõppenud.

3. "See"

Ülimalt verise ja vägivaldse postapokalüptilise seriaali peaosas on Jason Momoa ning loojaks Steven Knight ("Peaky Blinders").

4. "The Morning Show"

Draamaseriaali "The Morning Show" peaosades on Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ja Steve Carell.

5. "Servant"

M. Night Shyamalani ("Kuues meel", "Purunematu", "Lõhestunud", "Klaas") loodud õudusseriaal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid