"Kuigi PÖFF Shorts on pigem tuntud oma ebaharilike linastuspaikade poolest, tekib harva võimalus näha auhinnatud lühifilmikino väljaspool festivali," ütles PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

Režissöör Kerli Kirch Schneideri "Virago", mis kandideerib Ameerika filmiakadeemia auhinnale lühifilmide kategoorias, esilinastus Eestis eelmisel aastal PÖFF Shortsil ning Eesti kinodes lühifilmide kogumikus "Värske veri: Parimate kavatsustega". Lõuna-Eesti eluolust ja inimestest inspireeritud hoogsas mustas komöödias mängivad peaosalisi Tiina Tauraite ja Juhan Ulfsak. Filmi tootjad on Nafta Films ja Tugev Tuul Films.

Lisaks "Viragole" näeb bussides Sundance'il žüriipreemiaga pärjatud Dylan Holmes Williamsi humoorikat õudusmuusikali "Saatana harmoonia" (Suurbritannia) ning Jorma Kaulaneni "Hällilaulu vanglat" (Soome). Animatsioonidest jõuavad ekraanile Martin Smatana "Tuulelohe" (Tšehhi, Slovakkia, Poola), Natasza Cetneri "Nigel" (Suurbritannia) ja Fokion Xenose "Kuumalaine" (Suurbritannia). Kõik valikusse kuuluvad filmid on linastunud PÖFF Shortsi 2019. aasta võistlus- ja kõrvalprogrammides.

Lux Expressi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Sander Sõõrumaa sõnul on lühifilmivalik heaks ja põnevaks vahelduseks. “Meie filmivalikus on täna 133 täispikka linateost ja lisanduvad lühifilmid on kindlasti avastamisväärt vaatamine kõigile ja mõnusaks vahelduseks püsireisijatele. Oleme rohkem kui 4500 ekraaniga Eesti suurim kinokett, millega saab muuhulgas ka linnadevahel reisida. See tähendab, et viime võimaluse avastada väärtfilme igasse Eestimaa nurka.”

Filme saab Lux Expressi bussides vaadata kuni 22. novembrini.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 17.-25. novembrini. Filme saab tänavu vaadata nii kinosaalis kui virtuaalselt.