Kell 19 kinos Coca-Cola Plaza algaval tseremoonial tuleb ettekandele audiovisuaalne lavastus „Äike“, kus kohtuvad Gustav Suitsu luule, duo Maarja Nuut ja RUUM muusika ning Alyona Movko visuaalid. Lavastaja on Ingmar Jõela.

Välja kuulutatakse Bruno O´Ya stipendiumi saaja. Õhtut juhib näitleja Tambet Tuisk.

Festivali avafilm on Saksa režissööri Oskar Roehleri „Enfant terrible”, mille peategelaseks on skandaalne filmilavastaja Rainer Werner Fassbinder, kes saanuks tänavu 75-aastaseks.

Viimased piletid on saadaval.

Kokku on 12.–29. novembrini toimuva festivali põhiprogrammis 172 pikka filmi 63 riigist. 26 filmi võistleb festivali 10 000 euro suurusele peaauhinnale. Neljas võistlus- ja 11 eriprogrammis on 33 maailma- ja 29 rahvusvahelist esilinastust. Festivali fookuses on Saksamaa filmikunst.

Esimest korda saab PÖFFi filme vaadata nii kinodes kui ka veebis üle terve Eesti. Virtuaalse kino kavas on veidi üle saja pika ja ligemale 200 lühifilmi.

Festivalile on oodata 80 väliskülalist.

Kinodes rakendatakse koos terviseametiga välja töötatud ohutusreegleid, et tagada külastajatele turvaline kinoskäik. Maskid on kohustuslikud, festival varustab nendega kõiki vaatajaid tasuta. Kõik väliskülalised peavad Eestisse jõudes tegema koroonatesti ja jääma tulemuse selgumisena isolatsiooni.

Samal ajal PÖFFiga leiavad aset ka noorte- ja lastefilmide festival Just Film, lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts ja uute vene filmide festival KinoFF.

PÖFFi avatseremoonia otseülekanne on jälgitav veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid