Tegemist on fantaasialooga, milles seotakse Peeter Paani ja Alice Imedemaal lood omavahel kokku. Filmis on nad vend ja õde, kes oma fantaasiamaailmadesse ei ole sattunud ning vaadatakse, et kuidas nad sinnani jõuavad.

Peeter, Alice ja David on kolm Littletoni perekonna last, kes elavad koos oma vanematega (Oscari-võitja Angelina Jolie ja David Oyelowo) imekaunist loodusest ümbritsetud kodus ning veedavad muretut lapsepõlve. Ema jutustab neile fantaasiaküllaseid lugusid ja isa meisterdab puidust laevu, mida Peeter imetleb. Ümberkaudsed metsad pakuvad lastele imelist võimalust seiklusteks ning mängimiseks.
Kui perre saabub raske aeg ning vanemad tegelevad omal viisil sellega ning üritavad probleemidest jagu saada, siis Alice ja Peeter hakkavad vaikselt liikuma oma fantaasiate poole. Peeter otsustab mitte kunagi suureks kasvada ning Alice’il paistavad ees seiklused Imedemaal.

Kõrvalosades teevad kaasa kahekordne Oscari-võitja Michael Caine, Gugu Mbatha-Raw (Kaunitar ja Koletis), Anna Chancellor (Neli pulma ja üks matus), Derek Jacobi (Gladiaator, Tuhkatriinu), David Gyasi (Tähtedevaheline, Pilveatlas) ja Clarke Peters (John Wick, Kolm reklaamtahvlit linna servas)

Filmi lavastaja, Brenda Chapman on Disney “kooli” kasvandik, kes liitus Disneyga 1987. aastal ning on olnud lugude järelvaatajaks ja kirjutajaks selliste filmide nagu “Väike merineitsi”, “Kaunitar ja Koletis”, “Lõvikuningas” ning “Fantaasia 2000” juures. Seejärel sai temast üks “DreamWorksi” stuudiole aluse panijaid ning oli esimene naine, kes lavastas täispika animafilmi suurstuudiole. Selleks oli 1998. aastal “Egiptuse prints”. Tema järgmine film “Vaprake” võitis talle Parima animatsiooni Oscari ja Kuldgloobuse. Tule eemale on tema esimene täispikk mitte-animafilm.

Kinodes alates 13. novembrist 2020