Valitsuselt saadud eriloa alusel Eestisse saabuvatel väliskülalistel tuleb esitada tõend, mis kinnitab enne kodukohariigist lahkumist tehtud negatiivset koroonaviiruse testi tulemust, teha kohe pärast Eestisse jõudmist uus koroonatest ja olla kuni tulemuse selgumiseni eneseisolatsioonis. Täpne tegutsemisjuhis on välja töötatud ka selleks puhuks, kui testi tulemus osutub positiivseks.

Reegleid aitavad PÖFFil täita kolm meditsiinipartnerit: külalistelt võtab proove Medicum, proove analüüsib SYNLABi labor ja haigusjuhtumi puhul annab abi Sinu Arst Terviseteenused. Festivali külalisi ollakse valmis teenindama ööpäev läbi.

„Soovime panustada sellesse, et kultuurielu jätkuks, inimesed saaksid turvaliselt kinno tulla ja PÖFF ei tooks kaasa ühtki uut koroonaviiruse juhtumit,” ütles SYNLABi ja avaliku testimise kommunikatsioonijuht Gerly Kedelauk.

Koroonapandeemia tõttu on väliskülalisi tänavu oodata tunduvalt vähem. Kui 2019. aastal oli neid umbes 1500, siis sel aastal on tulemas umbes 80 külalist.

Kõigil festivali seanssidel ja üritustel on maski kandmine kohustuslik. Maskid on külastajatele tasuta. Kõik peod jäetakse ära. Kinodes ja festivali infopunktides on desojaamad. Festivalialal kehtib 2+2 reegel. Seansside vaheajal kinosaale puhastatakse ja desinfitseeritakse. Oma istekohta saalis muuta ei tohi. Saali sisenemisel võidakse valikuliselt mõõta kehatemperatuuri. Pileti ostmisel infopunktist või kassast tuleb olla valmis selle isikustamiseks.

„Me teeme kõik endast oleneva, et festival toimuks ja külastajatel oleks seal võimalikult ohutu,” ütles PÖFFi juht Tiina Lokk.

24. Pimedate Ööde filmifestival avatakse täna õhtul, filme näeb 13. novembrist 29. novembrini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid