HÕFF püstitas uue publikurekordi! Publiku lemmikfilmiks oli "Ülima seksi otsingul"


HÕFF püstitas uue publikurekordi! Publiku lemmikfilmiks oli "Ülima seksi otsingul"
HÕFFi publiku lemmikfilmi "Ülima seksi otsingul" seanss.Foto: Elar Kosseson

11. korda toimunud Haapsalu Õudus- ja fantaasiafilmide festival murdis oma eelmisel aastal püstitatud publikurekordi (3500), kogudes tänavu 3680 külastust. Festival meelitas sel korral vaatajaid lisaks Eesti erinevatele paikadele nii Suurbritanniast kui ka Soomest.

HÕFFil näidati tänavu 23 täispikka ja 18 lühifilmi. Kahel täispikal filmil – avafilmil "Varju all" (Jordaania-Suubritannia) ja “Johnny Frank Garretti viimane sõna” (USA) olid Euroopa esilinastused.

Publik hääletas oma lemmikfilmiks seekord prantsuse friigikomöödia “Ülima seksi otsingul”. Võidufilmile järgnesid populaarsuselt põhiprogrammis linastunud “Green Room” ja “Baskin”.

HÕFFi fookuses oli tänavu legendaarse tšehhi fantaasiakino pioneeri ja animaatori Karel Zemani looming. Zemani postuumselt pälvitud elutööpreemiat oli vastu võtmas Prahas asuva Karel Zemani muuseumi asutaja Marcel Kral.

Méliès Lühifilmide võistlusprogrammi auhinna Hõbedase Mélièsi (Méliès d’Argent) võitis film nimega “Must karu” (Prantsusmaa, Belgia, 2015), mille režissöörideks on Mèryl Fortunat-Rossi ja Xavier Seron. Žüriiliikme Can Evrenoli sõnul “võitis film tänu oma lihtsusele ja ootamatule vägivallale.” Film pääseb edasi lõppvooru Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni aastaõpu galale, kus ta hakkab koos teiste föderatsiooni kuuluvate liikmesfestivalide analoogsete programmide võidufilmidega Kuldse Mélièsi nimel võistlema. Žüriisse kuulusid Simon Rumley, Can Evrenol ning Timo Diener.

Seotud lood:

Heliose Kirjastusega koostöös toimunu Horrostöri õudusjutuvõistluse võitis Janar Saaron jutuga "Reiverid". Žüriisse kuulusid Peeter Helme, Helmut Jänes, Mihkel Seeder ja Joel Jans (ehk Metsavana).

HÕFF toimus 29. aprillst 1. maini Haapsalu kultuurikeskuses.