"Valitsus toetas täna minu ettepanekut suurendada 2022. aastal ühekordselt tagasimakse fondi Film Estonia mahtu 3,4 miljoni euro võrra. Seega on Film Estonia 2022. aasta maht kokku 5,4 miljonit eurot," teatas kultuuriminister Tiit Terik.

"Tänases keerulises poliitilises olukorras pole maailm enam endine ning peame ka kultuuri abil kindlustama euroopalikke väärtusi. Filmikunst on üks tõhusamatest kultuurilise dialoogi tekitamise vahenditest. Samuti on film olemuslikult väga rahvusvaheline. See, et välistootjad on otsustanud tulla Eestisse filmima ja huvi meie riigi vastu on hüppeliselt tõusnud, näitab seda, et Eestis on turvaline. Me peame seda sõnumit kõikide vahenditega võimendama. Film Estonia aitab seda teha, luues kõrgetasemelisi töökohti ja tuues Eesti majandusse välisinvesteeringuid, mida on kriisidest väljumisel hädasti vaja," kirjutas Terik.

"Kui kõigi juba järjekorras olevate filmide ja telesarjade Eestisse tulek õnnestub, toob see Eesti majandusse täiendavalt 11,4 miljonit eurot. Kaugem mõju on muidugi veel oluliselt suurem," kommenteeris rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Valitsus otsustas erakorraliselt suurendada kultuuriministri ettepanekul Film Estonia nn cash rebate’i ehk tagasimakse programmi 2022. aastaks 3,4 miljoni euro võrra.

2022. aastaks ette nähtud tavapärane fondi maht 2 miljonit eurot oli 2022. aasta jaanuari seisuga väljamaksekohustusega kaetud. Erakorraline fondi suurendamise vajadus tekkis rahvusvaheliste suurprojektide huviga Eestisse tulla ja sellest tuleneva nõudluse hüppelise kasvuga. Paljuski on see seotud rahvusvahelise filmitööstuse taaskäivitumisega pärast koroonapandeemiast tingitud madalseisu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid