Esimest korda linastub Eestis ühe aasta jooksul filmide triloogia. 15. aprillil 2022 esilinastunud triloogia esimene osa „Apteeker Melchior“ on olnud Eesti kinodes äärmiselt edukas – filmi on kinos vaatamas käinud juba üle 123 000 inimese ja see linastub endiselt kinokavades üle Eesti. Kogu iseseisvunud Eesti 31 aasta jooksul toodetud Eestis üle tuhande filmi, millest vaid 11 ületas 100 000 vaataja piirii, nende hulgas „Apteeker Melchior“.

Teise mängufilmi „Apteeker Melchior. Viirastus“ pidulik esilinastus toimub 15. augustil algusega kell 18.30 Ülemiste Apollo kinos. Teine osa on ametlikult kinokavades üle Eesti alates 19. augustist.

Kolmanda mängufilmi „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ pidulik esilinastus toimub 10. oktoobril ja film on kinokavades alates 14. oktoobrist.

Apteeker Melchiori triloogia põhineb Indrek Hargla kirjutatud Apteeker Melchiori romaanidel. Seitsmest raamatust koosnev sari on trooninud juba aastaid Eesti raamatumüügi edetabelites ning võitnud lugejate südamed ka teistesse keeltesse tõlgituna. Raamatud on välja antud seitsmes keeles: eesti, soome, prantsuse, ungari, läti, saksa ja inglise.

Apteeker Melchiori keskaegne maailm on inspireerinud mitmeid Eesti muuseume looma uusi programme, mis võimaldavad tutvustada ajalugu noortele huvitavas formaadis. Näiteks avati augusti alguses Lääne-Virumaal, Vao tornlinnuses uus püsinäitus, mis räägib loo tornlinnuse ja Vao küla valitsejate ajaloost ning kus näeb fotograaf Gerli Toomingu jäädvustusi Vaos toimunud „Apteeker Melchiori“ triloogia filmivõtetelt. Täpsem info Kultuurkapitali toel valminud näituse külastamise kohta: shorturl.at/cegM3

Kevadel avas Tallinna Linnamuuseum koostöös „Apteeker Melchiori“ filmimeeskonnaga filmikunsti ja teadust siduva publikuprogramm „Apteeker Melchiori radadel“. Programmi on lisatud nii augustiks kui septembriks uusi Tallinna vanalinna ekskursioone, kus osalejad saavad kogeda, milline võis olla elu keskaegses Tallinnas ning kuulda lugusid filmitegemise telgitagustest. Arheoloogiasügise programmis toimub septembrist novembrini arheoloogiateemaliste loengute sari ja noortekonkurss gümnaasiumiõpilastele. Täpsem info: https://linnamuuseum.ee/cat-kiek-in-de-kok/apteeker-melchiori-publikuprogramm/

Filmivõtted toimusid ajaloolistes paikades mitmel pool üle Eesti, näiteks Kuressaare piiskoplinnuses, Narva linnuses, Vao tornlinnuses, Purtse vasallilinnuses, Saha ja Vilivalla kabeleis, Haljala kirikus, Pirita kloostris ja Katariina kloostris.

Sünopsis

APTEEKER MELCHIOR. VIIRASTUS

Keskaegse krimipõneviku teises filmis ehmatab öövahti kohutav viirastus – rikka kaupmehe traagiliselt uppunud tütar. Hommikuks on vahimees kõrgest tornist surnuks kukkunud ja kahtlastes õnnetustes kaotavad elu veel mitu inimest.

Neid sündmusi uuriva Melchiori teed ristuvad nii lõbutüdruku kui preestriga, nii võõramaa kunstniku kui hullunud ketseriga. Vihjed viivad ta Pirita kloostrisse, mille sünged võlvid varjavad unustusse maetud ohtlikku saladust.

Lisaks vaevab Melchiorit ta endise õpilase Keterlyni mõistatuslik päritolu, mis näib toimuvaga kuidagi seotud olevat…

Režissöör: Elmo Nüganen

Peaosades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Raivo Trass, Carmen Mikiver, Rain Simmul, Riina Maidre, Mait Malmsten

Tootjad: Taska Film, Nafta Films, Apollo Film Productions, HansaFilm

Kaastootjad: Maze Pictures (Saksamaa), Film Angels Productions (Läti), InScript (Leedu)

Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Kultuuriministeerium, Viru Filmifond, Saarte Fond, Tartu Filmifond, National Film Centre of Latvia, Riga Film Fund, Lithuanian Tax Incentive, Creative Europe MEDIA, Kanal2 ja Apollo TV.

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid triloogia teise filmi stsenaariumis raamatust „Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus“ tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen (Nimed marmortahvlil, 1944), produtsentideks on Taska Film (O2, Fred Jüssi. Olemise ilu, Talve, Klassikokkutulek, Nimed Marmortahvlil, 1944), Nafta Films (O2, Supilinna salaselts), Apollo Film Productions (Talve, Vanamehe film, Soo ) ja HansaFilm (Tõde ja õigus). Apteeker Melchiori film valmib Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks on Maze Pictures Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid