Film põhineb rootslase Fredrik Backmani menuromaanil, mis on tõlgitud ligi 40 keelde ning aprilli lõpus avaldas kirjastus Tänapäev raamatu ka eesti keeles. Teosest on lavastatud ka näidend ning filmi on tänaseks päevaks Rootsis näinud üle 1,8 miljoni silmapaari.

Režissöör Hannes Holmi filmi peategelaseks on kõike muud kui võluv lesest vanamees Ove, kelle jaoks on tähtis, et tema kodukandi tänavad oleksid suitsukonidest puhtad, jalgrattad parklasse hoiule pandud ja laenatud tööriistad õigeaegselt tagastatud. Korralik inimene, kelle sarnast iga kogukond tunneb. Kui tema naabermajja kolib pärsia päritolu pereema Parvaneh koos kahe energiast pakatava tütrega ning käpardist abikaasa Patrikuga, saabub Ove ellu midagi täiesti ootamatut. Algselt täiesti vastu tahtmist saavad Parvanehist ning tema pisikestest tütardest Ove sõbrad, kes tema üksikusse ja totaalsesse organiseeritusse helget inimlikku segadust toovad.

"Mees nimega Ove"

"Mees nimega Ove" on mõnusa põhjamaise huumoriga vürtsitatud dramöödia inimlikust soovist tunda end vajalikuna ning sellest, kui magus võib olla jagatud rõõm. Rootsi Oscarite ehk Guldbagge’de jagamisel aasta parima meespeaosa laureaadiks valitud Ovet kehastanud Rolf Lassgård teeb elu loomulikust osast ehk vananemisest nauditava ja vaimuka vaatemängu. Tema ekraanikeemia Bahar Parsi kehastatud Parvanehiga on aga õpikunäide sellest, kuidas heanaaberlikud suhted ümbritsevate inimestega võivad maailma õnnelikumaks kohaks muuta.

Filmi režissöör Hannes Holm on Rootsis kuulus lavastaja-stsenarist komöödiažanris. Raamatu autor Fredrik Backman on tuntud blogija ja kolumnist. "Mees nimega Ove" on tema esimene raamat. Suur populaarsus on saatnud ka tema järgmisi raamatuid "Mu vanaema palus sulle öelda, et ta vabandab" ja "Mida minu poeg peaks maailmast teadma".

"Mees nimega Ove" linastub kinodes üle Eesti alates 20. maist. Filmi levitab Estinfilm.