Veebilehekülje Page Six andmetel on filmi tabanud lausa kriis ning suve jooksul võetakse ette kallid lisavõtted, sest stuudio polnud režissöör Gareth Edwardsi versiooniga rahul. "Rogue 1: Tähesõdade lugu" on esimene põhisaagast eemale liikuv film, mis leiab aset enne kõige esimese "Star Warsi" filmi sündmusi, milles grupp mässulisi asuvad missioonile varastada Surmatähe plaanid. Peaosades on seekord Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker ja Diego Luna. Filmis võib üles astuda ka noor Han Solo, keda mängib seekord Alden Ehrenreich ning isegi Darth Vader ise, kuigi see kõik on hetkel veel kinnitamata.

"Rogue 1: Tähesõdade lugu" olevat Page Sixi allikate sõnul hea Gareth Edwardsi film, kuid jääb suuruse, seikluslikkuse ja tooni poolest alla J.J. Abramsi hitile "Star Wars Jõud tärkab" ning ei oma ühist stiili ka saaga ülejäänud filmidega. See olevatki peamine põhjus, miks otsustas Disney maksta kinni kallid lisavõtted. Stuudio ei saa lasta ühel režissööril teha mis ta tahab, vaid nad peavad olema kindlad, et film oleks ustav fännidele ja tervele senisele seeriale.

Disney allikas kinnitas, et stuudio oli lisavõtetega juba ammu arvestanud. Suurte filmide juures on see täiesti tavaline praktika. Sellest ei pääsenud ka näiteks "Jõud tärkab".

The Hollywood Reporter kinnitas eile neile olemasolevate andmete põhjal samuti, et lisavõtete tegelik eesmärk on muuta film lõbusamaks, humoorikamaks ja seikluslikumaks. Lugu polevat samuti hetkel veel nii eriline ja silmapaistev. ""Rogue 1: Tähesõdade lugu" peaks lõppema hetkel, mil esimene "Star Wars" algab. Kaks filmi peaksid seetõttu stiililt klappima, et üleminek oleks loomulik.

"Rogue 1: Tähesõdade lugu" tundus huvitav eelkõige sünge ja teistsuguse lähenemise poolest ning minu ja võib olla ka paljude fännide silmis ei peagi film olema sama lõbus ja meelelahutuslik kui kõik varasemad osad. Tõde selgub juba 7 kuu pärast.