Veronikale on igapäevaselt toeks tema ustav rüütel Fred, kel ükskõik sellest, et tema südamedaam meest pussitada üritanud on või käitub temaga üldse kuidagi, noh… mitte kõige paremini. Niivõrd suur on mehe armastus Veronika vastu. Loomulikult ei ela need kaks siin ilmas üksi, Veronikal ja Fredil on sõpru, sugulasi ja joomasõpru ning põhimõtteliselt võikski öelda, et las inimesed elavad oma elu - tahavad ennast surnuks juua, lasku aga käia.

"Armastus..."

Teisalt võib alati küsida, et miks korralikust perekonnast noor andekas kunstitudeng on kõigele käega löönud? Miks ei huvita teda ei tema sündinud ega sündivad lapsed? “Tundub, et nad on ühiskonna traagelniidid juba ammu läbi näinud ega soovi süsteemis mutrikestena osaleda” pakub režissöör Sandra Jõgeva. Tõesti, miks ta peakski korraliku inimese kombel iga päev tööl käima, kui saab ka teisti. Kus on kirjas, et elu tuleb elada just niii, nagu teised sinult ootavad?

Sandra Jõgeva debüütdokk on ennekõike tähelepanuväärne tänu sellele, kui sügavuti on režissöör teemasse süüvinud. Filmivõtted kestsid kuuldavasti 2,5 aastat ning seda on filmi vaadates ka näha. Me näeme filmis lähedalt noore naise allakäigu spiraali ning kui keegi küsib, et milleks üldse selliseid filme teha, siis vastuseks võiks olla “teadvustamaks, et säärased asjad võivad juhtuda ka pariamtes peredes”. Pole kindel, kas see on just film, mida peaks tegema teismelistele kohtustuslikuks vaatamiseks, kuid ehk aitab “Armastuse…” nägemine nii mõnelgi mõista, kui olulised on need valikud, mida noores eas teeme.

"Armastus..."

Sünopsis: 29aastane Veronika on neljandat kuud rase ning kolmandat kuud joomatsüklis. Veronika armastatu Fred on endine kriminaal, keda ta ka joomingu käigus pussitanud on. Veronika teiseks heaks sõbraks on Ivo - homoseksuaalne mees, kes on kindel, et just see naine on tema elu armastus, kahjuks küll vales kehas. Nende kolme päevad mööduvad tsüklijoodikute seltsis, kellega koos ei näe nad siin ilmas millelgi suuremat mõtet ega pea vajalikuks seetõttu kellelegi ennast tõestada.

Dokumentaalfilm „Armastus...“ räägib loo 29-aastasest Veronikast, heast perekonnast pärit andekast kunstitudengist, kes on otsustanud kõigele siin maailmas käega lüüa. Küsimusele, millal, kus ja kuidas Veronika sellise tee valis, otsivadki filmi autorid nüüd vastust.

Režissöör: Sandra Jõgeva

Produtsent: Igor Ruus, Laterna OÜ

Filmi saab vaadata Coca-Cola Plazas ja kinos Artis, esimesed seansid 3. veebruaril.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid