"Ristiisa", Francis Ford Coppola, 1972

Mario Puzo menuromaanil põhinev Francis Ford Coppola lavastatud maffiadraama, mis esitati 1972. a Oscarile kümnes kategoorias ja mis võitis kolmes, kaasa arvatud aasta parim film ning parim meesosatäitja (Marlon Brando). See on lugu perekond Corleone, Sitsiilia klanni, tõusust New Yorgi võimsaimaks maffiaperekonnaks ja selle langusest.

Osades: Al Pacino, James Caan, Robert Duvall

"Ristiisa II", Francis Ford Coppola, 1974

Ristiisa triloogia 2 osa, mis räägib osalt noore Vito Corleone (Robert De Niro) karjääri algusaegadest. Vito kasvas 20. sajandi alguses Sitsiilias ja läks lõpuks New Yorki. Samuti näitab film, kuidas Vito poeg, Michael (Al Pacino), perekonna äri 50nendatel juhib ning Las Vegases ja Kuubas kanda üritab kinnitada

Osades: Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton, Robert De Niro

"Goodfellas", Martin Scorsese, 1990

"Juba varases nooruses tahtsin ma gangsteriks saada," ütles Henry Hill 1955. aastal. Tema unistus teostus. Maffiapere jooksupoisiks värvatud Henry sai peagi ameti selgeks ja ta edutati reagangsteriks, kellele usaldati väike äri. Noormees õppis enda eest seisma, varastama ning elu väärtust rahas mõõtma. Kõik ta sõbrad olid omad poisid, abielusid sõlmiti ja perekonniti suheldi ainult omade seas. Henryle osutus saatuslikuks põhitegevuse kõrvalt oma narkoäri ajamine. Kui see teatavaks sai, heideti ta maffiast välja.

Osades: Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco

"Pulp Fiction", Quentin Tarantino, 1994

Film räägib kokku neljast teineteisest sõltumatust, kuid samas üksteisega põimuvast loost.

Pumpkin (Tim Roth) ja Honey Bunny (Amanda Plummer) on otsustanud röövida restorani, milles nad hetkel söövad. Kuid mingil imelikul kombel ei ole selle tavalise söögikoha röövimine sugugi niisama lihtne nagu nende eelmised vargused.Jules (Samuel L. Jackson) ja Vincent (John Travolta) töötavad suure maffiabossi Marcellus Wallace'i ihukaitsjatena. Marcellus on panustanud hulga raha tuleva poksimatši peale ning ka ühe osapoole, Butch Coolidge'i (Bruce Willis), ära ostnud, et too meelega kaotaks. Kuid Butch ei täida käsku. Ta võtab Marcelluse raha endale ning on nüüd sunnitud eelpoolnimetatud löömameeste eest põgenema. Marcellus on hetkel viibimas välismaal. Ta on määranud Vincenti enda naise eest hoolitsema. Vincent peab temaga väljas käima ning tema aega mõnusalt sisustama.

Osades: John Travolta, Tim Roth, Amanda Plummer, Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Uma Thurman

"Arminägu", Brian De Palma, 1983

Aastal 1980 lubab Kuuba president Fidel Castro kuubalastel USAsse reisida, et külastada seal sugulasi. Väljareisijate hulgas on ka Tony Montana (Al Pacino), noor kurjategija, kes unistab võimust ja rahast Ameerikas. Esialgne töö taldrikupesijana vahetub peagi töökoha vastu gangster Frank (Robert Loggia) juures ja peagi on ta oma unistusteni jõudnud. Kuid selles äris on vaenlasi palju ja unistused pole kuulikindlad.

Osades: Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer

"Ükskord ammu Ameerikas", Sergio Leone, 1984

David Aaronson (Robert De Niro) ja Maximilian Bercovicz (James Wood) on teineteisele parimateks sõpradeks olnud juba lapsepõlvest saadik. Täiskasvanuks saades peavad nad mõlemad kogema traagilisemaid hetki. Film keskendub ka New Yorgi juudi maffia tekkele ning selle kiirele kasvule.

Osades: Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern

"Kasiino", Martin Scorsese, 1995

Tõestisündinud lool põhinev film, mis jutustab 70-ndate alguse kasiinoärist. Sam Rothstein (De Niro) on mängur, kelle käes kõik justkui kullaks muutub. Itaallastest kasiinoomanikud otsustavad tema panna ühte allakäinud mängupõrgut juhatama. Julgestuseks antakse karmikäelisele Sam'ile väike ning temperamentne Nicky Santoro (Pesci). Koos Santoroga, aga, tulevad kaasa ka probleemid, mis ei valmista rõõmu ei juhatusele ega ka Sam'ile.

Osades: Robert De Niro, Sharon Stone, Joe Pesci

"Ameerika Gangster", Ridley Scott, 2007

Frank Lucasest (Denzel Washington) saab läbi õnne ja kavaluse New Yorki uus narkoparun, kes pakub kõige kõrgema kvaliteediga kaupa terves linnas. Politseinik Richie Robertsile (Russell Crowe) ei jää aga märkamata, et linnas on maffiavõim vahetunud. On vaid aja küsimus, kui kahe, eri seadusepoolel asuva, mehe teed põrkuvad. Peale saab neist jääda vaid üks.

Osades: Denzel Washington, Russel Crowe, Cuba Gooding Jr., Josh Brolin

"Kahe tule vahel", Martin Scorsese, 2006

Filmi tegevus toimub Bostoni tänavatel, kus Iiri maffia ja politsei on lõputus võitluses ülemvõimu eest. Maffiboss Frank Costello ("Jack Nicholson") on alati politseist ühe sammu ees pool, mis viib olukorrani, kus politsei ainus võimalus on saata Frank´i kaaskonda " nuhk ". Ja nii võib alata pingeline olukord, kus võitjat ennustada on võimatu. "

Osades: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen

"Bugsy", Barry Levinson, 1991

Warren Beatty kõige jõulisem etteaste kogu karjääri jooksul on Benjamin "Bugsy" Siegel, legendaarne ning ekstsentriline gangster, kel õnnestus muuta Las Vegas selleks, millisena ta praegu tuntud on: maailma suurim ning võimsaim õnnemängude linn. Põnev jutustus sellest, kuidas see võimalikuks sai ning mismoodi kõik algas.

Osades: Warren Beatty, Annette Bening, Harvey Keitel, Ben Kingsley

"Vägivaldne minevik", David Cronenberg, 2005

Tom Stall (Viggo Mortensen) on väikelinnas elav sööklapidaja, kes on õnnelikus abielus ning kasvatab kahte last. Mehe elu aga muutub kui ta peatab ohtlikud röövlid ning temast tehakse meedias kangelane. Nüüd hakkab maffia tema vastu huvi tundma, kuna teda peetakse kellekski teiseks ...

Osades: Viggo Mortensen, Ed Harris, Maria Bello, William Hurt

"Billy Bathgate", Robert Benton, 1991
Loren Dean kehastab draama nimitegelast Billy Bathgate'i, kes üritab end maksma panna ja kuulsaks saada 1930. aastate ühe New Yorgi kõige võimsama maffia kuninga Dutch Schultzi (Dustin Hoffman) jõugus. Bathgate'i ülesandeks saab Schultzi uue daamikese, Drew Prestoni (Nicole Kidman) eest hoolitsemine senikaua, kui boss tegeleb rivaalidega, nagu Lucky Luciano (Stanley Tucci) või endiste äripartneritega (Bruce Willis).

Osades: Dustin Hoffman, Nicole Kidman, Stanley Tucci, Bruce Willis