"Kiired ja vihased 8" eelarve oli 250 miljonit ning kui film teenib esmaspäevaks üle 900 miljoni, mida see tõenäoliselt ka teeb, siis on suurem osa produktsiooni ja reklaamikampaania peale kulunud rahast juba tagasi teenitud. Võrdluseks nii palju, et 2015. aasta "Kiired ja vihased 7" valmis 190 miljoniga ning teenis kinos oldud aja jooksul tagasi 1.5 miljardit.

Pärast ülemaailmse avanädalavahetuse rekordi saavutamist ja "Star Wars: Jõud tärkab" troonilt tõukamist, pole vaja filmil enam kaua oodata, et 1 miljardi dollari tähis ületada, sest sel nädalavahetusel alustab film veel kolmel territooriumil.

"Kiired ja vihased 8" alustas kohe ka erinevalt eelmisest osast Hiinas ning on praeguseks teeninud seal 217 miljonit, mis omakorda tähendab, et Hiina on ainuke riik, kus film on olnud nii edukas.

Kõik rekordid pole siiski purustatud: USA avanädalavahetus oli siiski eelmisest osast tunduvalt nõrgem: "Kiired ja vihased 7" teenis üle 147 miljoni, kuid uus osa pea 100 miljonit.

Kõikide osade paremusjärjestuses maandus seeria värskeim osa 5. kohale.

Sünopsis: Maailma ühe armastatuima filmiseeria kiired ja vihased kangelased jätkavad oma pöörast teekonda nüüd juba 8. peatükis. Nüüd, kus Dom ja Letty on mesinädalatel, Brian ja Mia erru läinud ning ka ülejäänud tiim vabakäigul, paistab globaalse haardega superbande argielu juba üpriski normaalset elu meenutavat. Ühtäkki ilmub pilti aga müstiline naine, kes võrgutab Domi oma kuritegelikku maailma, millest mees kuidagi välja ei saa. Reetnud endale kõige lähedasemad ja kallimad inimesed on Dom silmitsi oma elu raskeimate katsumustega.

Kuuba rannikult üle New Yorgi tänavate kuni Barentsi mere jääväljadeni kulgeb lahutamatutest sõpradest eliitüksuse järeleandmatu amokk, et tuua tagasi mees, kes nad kunagi perekonnaks liitis ja tabada anarhist, kel võime külvata ülemaailmset kaost.

"Kiired ja vihased 8" eesotsas Vin Dieseliga toob ekraanile oma alalise staaride paraadi, kuhu kuuluvad Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky ja Kurt Russell. Lisaks Charlize Theronile (Mad Max: Fury Road) astuvad uustulnukatena üles Scott Eastwood (Suicide Squad) ja Oscari-võitja Helen Mirren (The Queen).

Filmi on lavastanud F. Gary Gray (Straight Outta Compton) ja produtseerinud taas Neal H. Moritz, Michael Fottrell ja Vin Diesel.

Allikas: ScreenDaily