1. Michael Hernandez ja "Ameerika psühho" ("American Psycho")

2004. aastal läks 8. klassi õpilane Jaime Rodrigo Gough oma kooli tualetti, kus teda ootas ees 14-aastane Michael Hernandez, kes pussitas Goughi üle 40 korra. Pärast vahi alla võtmist tunnistas Hernandez, et teda mõjutasid filmid "Voonakeste vaikimine" ("The Silence of the Lambs") ja "Ameerika psühho" ("American Psycho"). Viimane neist on musta komöödia elementidega õudusfilm investeerimispankur Patrick Batemanist, kes peidab töökaaslaste eest oma tõelist palet: nimelt on ta külmavereline psühhopaat.

2. Thierry Jaradin ja "Karje" ("Scream")

Wes Craveni "Karje" on väga mõjukas õudusfilm, mis on mõjutanud õudusžanri niivõrd palju, et filmist valmisid ka mitmed paroodiad, nagu näiteks "Õudne film" ("Scary Movie"). Edvard Munchi maalist "Karje" inspireeritud mõrvari Ghostface'i mask kujunes omamoodi kultuslikuks esemeks, mida hakati kandma kõikidel järgnevatel Halloweeni õhtutel.

Kahjuks sai esialgsest "Karje" filmitriloogiast inspiratsiooni ka 24-aastane Thierry Jaradin, kes ründas oma naabrit, 15-aastast Alisson Cambieri. Jaradin pani endale Ghostface'i kostüümi selga ning võttis kaasa kaks kööginuga. Ta tappis oma naabri pussitades teda 30 korda ehk umbes täpselt samamoodi nagu esimese "Karje" filmi alguses juhtus Drew Barrymore'i karakteriga. Jaradin tunnistas mõrva üles ning väitis, et seda motiveeris sooritama just esialgne "Karje" triloogia.

3. Sarah Edmondson ja Ben Darras ning "Sündinud tapjaks" ("Natural Born Killers")

1995. aastal suundusid Sarah Edmondson ja tema poiss-sõber Benjamin James Darras vägivaldsele reisile läbi Mississippi ja Louisiana. Neid olevat selleks innustanud Oliver Stone'i vastuoluline film "Sündinud tapjaks" ("Natural Born Killers"). Edmonson tulistas Louisiana poodi röövides kassapidajat Patsy Byersit, kes jäi ellu, kuid halvatuks. Ta kaebas kohtusse nii filmitegijad kui ka kurjategijad, süüdistades seejuures kõiges filmi. Kohus loobus süüasjast 1997. aastal, kuid Byers oli juba mitu kuud varem vähki surnud.

4. Andrew Conley ja "Dexter"

"Dexter" oli seriaal politsei heaks töötanud psühhopaadist, kes tappis ainult kurjategijaid, mistõttu oli kummaline avastada, et 17-aastane Andrew Conley arvas, et oma 10-aastase venna surnuks kägistamine läks kuidagi kokku seriaali teemadega. Conley olevat ülekuulamisel tunnistanud, et tahtis end tunda nagu seriaali nimitegelane Dexter.

5. Daniel Sterling ja "Intervjuu vampiiriga: vampiirikroonikad" ("Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles")

Neil Jordani "Intervjuu vampiiriga" kandideeris 2 Oscarile ning filmi peaosades olid Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Slater ja Kirsten Dunst. Tegemist oli Anne Rice'i 1976. aasta samanimelise vampiiriromaani eduka ekraniseeringuga.

Daniel Sterling ei tapnud otseselt kedagi, aga üritas mitu korda. Mees olevat pärast filmi öelnud oma tüdruksõbrale, et kavatseb ta tappa ning naise verd juua ning mitu tundi hiljem pussitas mees naist, kellega oli 8 aastat koos olnud, 7 korda ning imes tema haavadest verd. 1994. aasta The New York Timesi artikli alusel väitis mees, et muidugi mõjutas teda film, sest talle meeldis see väga, aga ise ei süüdistanud juhtunus filmi.

Allikas: Blumhouse