1. Heath Ledger, 1979-2008

Paljud arvavad, et Ledger suri Christopher Nolani "Pimeduse rüütli" ("The Dark Knight") filmivõtete ajal, kuid tegelikult oli üheks parimaks koomiksifilmiks (parima Jokkeri osatäitmisega) kujunenud linaloo võtted juba läbi ning unerohtude üledoosi mõjul siit ilmast lahkunud näitlejal oli pooleli hoopis Terry Gilliami "The Imaginarium of Dr. Parnassus". Ledgeril oli filmis peaosa ning kuna tema lahkumine oli nii ootamatu ja filmi produktsiooni seiskav, otsustas Gilliam läheneda loominguliselt ning näitleja roll jagati Johnny Deppi, Jude Law ja Colin Farrelli vahel ära.

Ledger teenis postuumse näitleja Oscari "Pimeduse rüütli" Jokkeri rolli eest. Varasemalt kandideeris suurepärane karakternäitleja 2005. aasta draama "Brokebacki mäe" ("Brokeback Mountain") eest parima meespeaosa Oscarile. Ledgeri kuulsamad filmid olid veel "10 põhjust sind vihata" ("10 Things I Hate About You", 1999), "Patrioot" ("The Patriot", 2000), "Rüütli lugu" ("A Knight's Tale", 2001), "Koletise ball" ("Monster's Ball", 2001), "Dogtowni peremehed" ("Lords of Dogtown", 2005).

Sel aastal valmis Heath Ledgerist ka dokumentaalfilm "I Am Heath Ledger".

2. Paul Walker, 1973-2013

Paul Walker suri 2013. aastal autoõnnetuses keset "Kiirete ja vihaste" seeria 7. osa filmimist. Seni pole meediale avaldatud, kui suur osa Walkeri esitusest oli loodud tema vendade abil ja kui palju ta tegelikult jõudis ära filmida. Walkeri ootamatu surm rabas filmitegijaid, fänne ja meediat niivõrd ootamatult, et seda on siiani tunda iga kord kui uus "Kiirete ja vihaste" osa kinno jõuab.

Pärast Walkeri surma seiskas Universal "Kiirete ja vihaste" 7. osa filmimise, sest nüüd oli vaja välja mõelda, kuidas film ilma selle suurima staarita lõpetada. Lugu kirjutati ümber, stseenid filmiti uuesti ning appi kutsuti Pauli vennad Caleb ja Cody, kelle välimusest piisas, et teatud stseenid filmida nii nagu oleks Paul ise võtetel olnud. Muidugi võeti kasutusele ka arvutimaagia, et panna Paul viimast kord Vin Dieseliga ühte stseeni. Filmis jäi Pauli tegelaskuju ellu, sest nii režissöör James Wan kui ka stuudio ei arvanud, et karakter peaks sarnaselt reaalsuses toimunuga surema, vaid ta saadeti elama rahulikku pereelu.

3. Brandon Lee, 1965-1993

Enne Heath Ledgeri ja Paul Walkeriga juhtunut räägiti taolisi nimekirju kokku pannes alati ühest kindlast näitlejast ning muidugi oli see traagilise õnnetuse tagajärjel surnud legendaarse Bruce Lee poeg Brandon Lee, kelle elutee lõppes 1993. aastal 28-aastaselt nüüdse kultusfilmi "Vares" ("The Crow") võtetel, kui teda tabas kuul relvast, milles poleks tohtinud päris kuuli olla. Stseeni järgi pidi näitleja saama kuuli kõhtu ning tulistaja relvas pidid olema paukpadrunid, aga õnnetuse või kokkusattumuse tõttu sattus relva kuuli osake, mis tabas Leed surmavalt. Võtete lõpuni oli jäänud kõigest kaheksa päeva, kuid filmitegijate jaoks tähendas see siiski teatud stseenide ümber kirjutamist ja dublantide kasutamist vajalike stseenide üles võtmisel. "Vares" linastus postuumselt ning pühendati Brandon Lee ja tema kihlatule.

Kogu asja muudab veelgi veidramaks see, et Lee suri samas stseenis, milles suri filmi alguses ka peategelane Eric Draven. Nimelt filmiti "Varese" algus üsna võtteperioodi lõpus ja pärast Lee surma kirjutati algus ümber ning korteristseenide loomiseks kasutati ka arvutiefekte.

"Varesele" tehti ka kolm väga kehva järge ("The Crow: City of Angels", "The Crow: Salvation", "The Crow: Wicked Prayer") ning filmi põhjal valmis Kanada teleseriaal "The Crow: Stairway to Heaven".

4. River Phoenix, 1970-1993

Tänavusel Cannes'i filmifestivalil parima meesnäitleja auhinna pälvinud Joaquin Phoenixi vanem vend River Phoneix oli teismeliste iidol, milleks aitasid teda kujundada filmid "Stand by Me", "Indiana Jones and the Last Crusade", "My Own Private Idaho", "The Mosquito Coast", "Running on Empty". Viimase eest kandideeris Phoenix juba 18-aastaselt parima meeskõrvalosa Oscarile.

Näitleja viimaseks filmiks jäi 1993. aastal valmima pidanud "Dark Blood", kuid narkootikumide üledoosi tõttu igaveseks 23-aastaseks jäänud näitleja surma tõttu jäi film pooleli. Lõpuks see siiski linastus, kuid alles 19 aastat hiljem. Enne Phoenixi surma oli film 80% ulatuses valmis ning mitmed kriitilised stseenid jäid puudu. 2012. aastal linastunud versiooni jaoks luges režissöör Sluizer umbes 6 stseeni jaoks teksti peale, et lugu mõjuks arusaadavalt.

5. Marilyn Monroe, 1926-1962

Monroe surma ümber keerlevad mitmed teooriad: vandenõuteoreetikud arvavad, et tegu oli John F. Kennedy, Robert Kennedy, Jimmy Hoffa ja maffiaboss Sam Giancanaga seotud mõrvaga, kuid ametlikult oli tegu siiski üledoosiga, mis võiski olla Monroe eesmärk, sest tegemist oli ka tõenäolise enesetapuga.

Monreol oli surma hetkel pooleli "Something's Got to Give", mis ei saanudki kunagi valmis. Filmist jäi alles 9 tundi monteerimata materjali, mida hiljem kasutati dokumentaalfilmides "Marilyn: Something's Got to Give" ja "Marilyn Monroe: The Final Days".