The New York Timesi artiklis kinnitavad nimetuks jäänud allikad, et Weinstein on varem jõudnud ahistamisjuhtumite asjus kaheksal korral kaheksa erineva naisega kohtuvälisele kokkuleppele.

Peale artikli ilmumist palkas Weinstein mitmed advokaadid ja konsultandid, kes kohe loos esitatud süüdistuste vastu võitleksid. Mees esitas veel New York Timesile avalduse, milles vabandas ja lubas end parandada.

Lisaks märkis ta, et paljud artiklis toodud väited on alusetud ja ähvardas laimamise eest kohtusse kaevata.

Weinstein märkis, et õppis maailma tundma 1960-70ndatel, mil valitsesid hoopis teised käitumismallid ja teistsugune kultuur. Ka Advokaat Lisa Bloomi sõnul on Weinstein nagu dinosaurus, kes alles õpib moodsate aegadega kaasas käima.

Harvey Weinstein otsustas pärast loo avalikustamist The Weinstein Company juhi kohalt ajutiselt lahkuda. Firma juhatuse liikmed kogunesid aga enne nädalavahetust oma mõjuka kolleegi saatuse üle arutama.

(Muuseas, juhatus koosneb ainult meestest ning kolmandik neist astusid šokeerivast loost kuuldes oma ametikohalt tagasi.)

Arutelu päädis sellega, et Weinstein sai omaenda loodud firmast vallandamisteate ja on alates möödunud pühapäevast ehk neli päeva pärast juhtumi avalikkuse ette jõudmist vaba mees. Talle endale teatati vallandamise kohta pühapäeva õhtul e-kirja teel.

Harvey Weinstein pole veel seisu ametlikult kommenteerinud, tema vend ja filmifirma kaasasutaja Bob Weinstein aga esialgu keeldub seda tegemast.

Filmitööstusega seotud naised võivad aga juhtunu üle rõõmustada. Menuka HBO seriaali "Girls" peaprodutsent Jenni Konner võtab selle ilmekalt kokku nii: "Ma näen seda murdepunktina, kus kõik muutuma hakkab. Omaenda firmast vallandatud saamine hirmutab iga meest Hollywoodis, kes kasutab oma võimu muuks kui filmide ja tele tegemine."