Alamo Drafthouse, Austin, Texas

See on kino, mis avati 1997. aastal. Sellest ajast saati on koha populaarsus lennanud kosmosesüstikuna tähtede suunas. Eelkõige on kinokett tuntud mugavuste poolest, mida nad klientidele pakuvad. Võib öelda, et see kinokett on esimene ja teised võtavad sellelt šnitti.

Külastajate käsutuses on ülimugavad istmed, mille ees on lauad, kuhu saab asetada söögi ja joogi. Kahtlemata on tegemist kohaga, mis pakub unustamatu kogemuse.

Alamo Drafthouse kinos on populaarsed väga rangete reeglite poolest, mille kohaselt on kinos rääkimine ja telefonis istumine keelatud Reeglite rikkujad visatakse kinodest välja.

Cineteca Matadero, Madrid, Hispaania

Tõenäoliselt ei mõtle Cineteca Mataderot külastav inimene, et enne asus selles majas tapamaja.

Nüüd näeb koht välja rohkem nagu kunstimaja, kus on ideaalne ja hubane valgustus. Kino filmivalikusse kuuluvad eksperimentaal- ja dokumentaalfilmid.

Cine-de Chef, Katmandu, Nepal


See Nepali kinoteater on koht, mis viib filmi- ja toiduelamuse käsikäes täiesti uuele tasemele: kinos töötab gurmeekokk, kes pakub külastajatele tõenäoliselt selle piirkonna kõige hõrgutavamaid roogasid.

Piletid pole odavad, ent selle eest on see väike summa kogemuse eest, mis kujutab endast tõelist filmielamust ülimugavas nahktoolis, mis justkui hellitab igast küljest. Muide, samal firmal on kino ka Lõuna-Korea pealinnas Soulis.

Castro Theatre, San Francisco, California


Tegemist on ajaloolise teatrihoonega, mis on üks San Franciscole iseloomulik sümbol.

Maja fassaad on omane hispaanialikule arhitektuurile. Niisiis on hoone välimus pigem euroopalik, mitte Põhja-Carolina osariigile iseloomulik. Kino mahutab 1400 inimest ja seal näidatakse peamiselt klassikalisi filme.

Cine Thisio, Ateena, Kreeka


Naudi filme ajaloolise linna välikinos.

Ateena on üks maailma vanimaid linnu, mille ajalugu ulatub rohkem kui 3400 aasta tagusesse aega. See on koht, kus elasid näiteks Platon ja Aristoteles. Koht, kus sündis demokraatia ja koht, mis pani aluse läänelikule tsivilisatsioonile. Ja need on vaid mõned vähesed faktid selle koha kohta.

Igal juhul on see välikino omanäoline koht nautimaks suurepäraseid filme heas ja soojas kliimas.

Cinémathèque Française, Pariis, Prantsusmaa


Väljast jätab kinohoone muuseumi mulje, ent sisse astudes avastad sealt hoopis midagi muud.

See on suurepärane kino, kus jooksevad filmid, mis kuuluvad kinokunsti koorekihti. Tegelikult pole aga hoone välimus sugugi petlik. Nimelt asub samas hoones ka Prantsuse filmimuuseum.

Colosseum Kino, Oslo, Norra


See on Põhja-Euroopa suurim kinoteater.

Selles kuppelhoones on lisaks suurepärasele filmivalikule ka märkimisväärselt hea heli. Võib-olla ongi just heli see, mis teeb selle kino nii heaks ja toob selle teiste seast esile? Lisaks on see üks lahedaima välimusega kinosid maailmas.

Electric Cinema, London, Inglismaa


Kino asub Londonis Notting Hilli linnaosas ja kujutab endast vanaaegse kino ilu, millele on lisatud nüüdisaegseid mugavusi.

Hoone ehitati 1910. aastal ja see läbis hiljuti põhjaliku renoveerimiskuuri. Kino on hästi mugav ja pakub külastajale mõnusa elamuse. Näiteks on seal suured ja mõnusad istmed. Iga tugitooli kõrval on pisike lauake, millel on väike lamp.

Neile, kes soovivad filmi lesides vaadata, on ka voodikohad saadaval. Kinos on ka hästi sisustatud baar ja puhvet, kust saab osta head ja paremat.

New Beverly Cinema, Los Angeles, California

See kino ise ei olegi vaatamisväärsus.

Eriliseks teeb selle hoopis see, et kino omanik on tuntud filmirežissöör Quentin Tarantino. Tema looming on näiteks “Pulp Fiction” ja “Vabastatud Django”. Paadunud kinofänn Tarantino ostis hoone 2010. aastal ja sellest ajast saati on New Beverly Cinema justkui filmifännide paradiis.

Nitehawk Cinema, Brooklyn, New York


Brooklyni Williamsburgi piirkonnas on Nitehawk Cinema, mis pakub külastajatele eklektilist segu tänapäevasest kunsti- ja kultusfilmidest, mis ei jätta mitte ühtegi külastajat külmaks.

Kinos on luksuslikud istekohad ja samuti pakutakse kohapeal sööke-jooke.

Raj Mandir Cinema, Jaipur, India


Mõned nimetavad seda kino lausa Aasia uhkuseks.

Raj Mandir näeb välja rohkem nagu uhke palee, mitte tüüpiline kino. See avati 1976. aastal ja kujundati moodsa kunsti stiilijoonte järgi. Tänapäeval leidub selliseid hooneid väga vähe.

Cine Acapulco, Havana, Kuuba

.Cine Acapulco. #marianamanina #cuba#movies#cinema#loves_habana_1_year

A post shared by MarianaManina (@marianamanina) on

See kino on avatud 1958. aastast ja kokkuvõttes pole see grammigi muutunud.

Sinna minek on justkui ajas tagasi rändamine. Huvitava faktina võib veel välja tuua, et seal näidatakse aeg-ajalt ka filme, mida näidati ka ajal, mil kino avati.

Sun Pictures, Broome, Lääne-Austraalia


Hoone ehitati 1913. aastal ja see on üks maailma vanimaid välikinosid.

Esimesed filmid, mida rahvale näidati, olid tummfilmid. Erinevalt teistest välikinodest näitab Sun Pictures mitut filmi korraga.

TCL Chinese Theatre, Los Angeles, California


See on kuulsamaid kinosid maailmas.

TCL Chinese on koht, kus on toimunud mõnede maailma kuulsaimate filmide esilinastused. Üheks selliseks filmiks on näiteks “Star Wars: Jõud tärkab”.

Samal ajal käivad filmifännid imetlemas ka käe- ja jalajälgi, mida kuulsad filmitähed on jätnud kino lähedal asuvale Hollywoodi kuulsate alleele.

Allikas: businessinsider.com