Ükski Soome linateos pole kolme päevaga kogunud nii palju vaatajaid – kokku 121 872. Varasem rekord kuulus 91 931 vaatajaga filmile "Matti – põrgu kuulub kangelastele". Koos eellinastustega oli "Tundmatu sõdur" eelmise nädala lõpuks kogunud juba 170 265 vaatajat.

23. novembril kinos Kosmos aset leidva eriseansi pühendab PÖFF Soome riigi sajandale sünnipäevale. Tallinna on oodata ka režissöör Aku Louhimiest.

"See lugu on kui meie rahvusliku mälu kristall ja ma usun, et selle taustal suudame ja oskame me paremini mõista ka neid kriise, mis praeguses maailmas meid mõjutavad," on režissöör ise öelnud Soome rahvusringhäälingule Yle.

"Tundmatu sõdur", mis jutustab soome meeste võitlusest Jätkusõjas, on juba kolmas Väinö Linna raamatu ekraniseering. Ligemale seitsme miljoni euro suuruse eelarvega film valmis Soome riigi sajandaks sünnipäevaks.

Soome riigi juubelile on pühendatud ka 24.-26. novembrini Tallinna Kinomajas aset leidev Soome kultusfilmide eriprogramm, mis toob 48 tunni jooksul ekraanile 23 klassikalist linateost sealse filmi varasalvest.

PÖFF leiab tänavu aset 17. novembrist 3. detsembrini.

Allikas: PÖFF