ASC Spotlight Award’i andis Mart Tanielile üle filmioperaator ja ASC president John Bailey, kes kirjeldas “Novembrit" kui harukordse täpsusega läbikomponeeritud ilu igas kaadris, mis peaks meid kõiki puudutama.

Mart Taniel lõpetas oma tänukõne meelolusid kokkuvõtvalt: “Now, if you’ll excuse me, I’ll go home and have a heart attack.”


ASC Spotlight auhinnale kandideerisid tänavu kolm operaatorit – Máté Herbai filmi eest “Ihust ja hingest” (On Body and Soul, lavastaja Ildikó Enyedi), Mikhail Krichman filmi eest “Armastuseta” (Loveless, lavastaja Andrei Zvjagintsev) ja Mart Taniel “Novembri” eest (lavastaja Rainer Sarnet). Auhinna nominendid valiti operaatorite hulgast, kes ei ole Ameerika Operaatorite Liidu liikmed ning filmide hulgast, mis on valminud väljaspool Ameerikat.

“Juba kandideerimine oli auasi, arvestades kellega ma seal maid jagan. Nii et rõõmu teeb see muidugi. Aga ka puhtalt operaatoritööle antud auhinna puhul tuleb osa aust anda Sarnetile, kes on sellist maailma ette kujutanud ja andnud mulle seda kirjeldades võimaluse vaimustuda.” ütleb Taniel

2017. aastal võitis “November” parima operaatoritöö auhinna ka New Yorgis Tribeca filmifestivalil.
Filmi Põhja-Ameerika õigused omandas levifirma Oscilloscope Laboratories ning “November” jõuab Põhja-Ameerika kinodesse 23. veebruaril 2018.

Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “November” on muinasjutufilm täiskasvanutele, selle peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming. “Novembri” operaator on Mart Taniel, produtsent on Katrin Kissa ja kunstnikutöö tegid Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu.

Filmi saab Eestis vaadata Telia kodukino teenuse kaudu, samuti on kauplustes saadaval DVD.

“November” on valminud Eesti-Hollandi-Poola koostööfilmina.

"Novembri" USA treiler.