Kokku 13 Oscarile kandideerinud "Vee puudutus" ("The Shape of Water") polnud sugugi parima filmi Oscari peamine favoriit, sest selleks oli seitsmele kuldmehikesele kandideerinud ja neist kaks naispeaosa (Frances McDormand) ja meeskõrvalosa (Sam Rockwell) eest võitnud "Kolm reklaamtahvlit linna servas" ("Three Billboards Outside Ebbing, Missouri").

"Kolm reklaamtahvlit linna servas" peaosaline Frances McDormand palus parima naispeaosa Oscarit vastu võttes kõikidel naistel saalis püsti tõusta, ringi vaadata ning kutsus kõiki omavahel koostööd tegema. Ta lõpetas kõne sõnapaariga "inclusion rider", mis on punkt A kategooria näitlejate lepingutes, mida kasutades saavad nad tagada selle, et nii ekraanil kui ka ekraani taga oleks võimalikult mitmekesine meeskond. See on loodud selleks, et vähemused oleksid filmiprojektide juures alati esindatud.

"Vee puudutus" tõi ka parima filmimuusika auhinna Alexandre Desplatile, kes võitis eelmine kord 2015. aasta "The Grand Budapest Hotel" eest.

"Vee puudutuse" järel oli oluline võitja veel Gary Oldman, kes sai lõpuks kätte ammu välja teenitud parima meespeaosa Oscari "Süngeima tunni" eest, milles Oldman kehastab Winston Churchilli. Auhinda vastu võttes tegi Oldman kummarduse ka Churchillile ning mainis lõpetuseks ära ka oma 99-aastase ema, kes vaatas kodus ülekannet ning palus emal tee sooja panna, sest ta tuleb Oscariga koju.

"Kao ära" ("Get Out") võitis neljast nominatsioonist ainult ühe, kuid seegi oli väga oluline - filmi režissöör ja stsenarist Jordan Peele võitis parima originaalstsenaariumi auhinna.

Jordan Peele, Oscar

Allison Janney tõi aga tõsielul põhinevale filmile "Mina, Tonya" (“I, Tonya”) kolme nominatsiooni seast ühe Oscari ja selleks oli muidugi parim naiskõrvalosa.

Neljale Oscarile kandideerinud "Kutsu mind oma nimega" ("Call Me by Your Name") tõi parima mugandatud stsenaariumi auhinna 89-aastasele James Ivory, kes on nüüd kõige vanem Oscari-võitja.

Parima võõrkeelse filmi Oscari võitis Tšiili film "Fantastiline naine" ("A Fantastic Woman"), parima dokumentaalfilmi Oscari viis koju "Icarus" ning karjääri jooksul 14 nominatsiooni kogunud legendaarne operaator Roger A. Deakins sai lõpuks auhinna, mis oleks pidanud talle kukkuma juba väga ammu ehk siis selleks oli muidugi parim operaatoritöö ja filmiks "Blade Runner 2049", mis võitis kokku viie nominatsiooni hulgast kaks Oscarit, sealhulgas ka parimad visuaalefektid.

Christopher Nolani teistlaadi sõjafilm "Dunkirk" võitis kaheksa nominatsiooni hulgast kolm - parim montaaž, helimontaaž ja helirežii.

Vahest kõige üllatavam oli aasta ringi hea sõnaga ringi liikunud ja koheselt Oscari-soosikuks kujunenud Greta Gerwigu "Lady Birdi" null võitu, kuigi film kandideeris viiele Oscarile - parim film, režissöör, originaalstsenaarium, naispeaosa ja naiskõrvalosa.

"Lady Birdi" kahjuks rääkis, et tänavune konkurents oli küllaltki tugev ning seeläbi ka väga ettearvatav. "Lady Birdi" võitu nimetatud kategooriates oleks nimetatud poliitiliseks, kuigi tegu pole sugugi halva ega ka poliitilise filmiga. See on tore indie-film, mis lihtsalt ei küündinud "Vee puudutuse" ega "Kolm reklaamtahvlit linna servas" seatud latini, kuigi debüüdi kohta on tegu muljetavaldava saavutusega.

Auhinnagala jooksul viidati mitmeid kordi USA president Donald Trumpile, avaldati toetust immigrantidele ja vähemustele.

Jimmy Kimmeli avakõne katsus samuti erinevad teemad läbi.

Seksuaalse ahistamise skandaalide järel pildilt kadunud Hollywoodi megaprodutsenti Harvey Weinsteini mainiti küll ainult avakõne ajal, kuid naisnäitlejad võtsid igal võimalusel sõna, et casting couch ajastu on läbi ning #metoo ja #timesup liikumised pole sugugi ajutised, vaid endiselt tugevad jõud, mis jäävad pikaks ajaks filmitööstust iseloomustama ja seda seestpoolt muutma.

Samas näitas ka Guillermo del Toro võit, et üle piiri saabub Ameerikasse meeletu hulk talenti. Guillermo del Torost sai öösel neljas Mehhiko režissöör, kes on viimase viie aasta jooksul võitnud parima režissööri Oscari. Del Toro tuletas laval olles meelde, et ka tema on immigrant ning innustas kõiki noori režissööre kaugele unistama ja jõudma.

Lavale jõudis ka tšerokii Wes Studi (astus hiljuti üles filmis "Vaenulikud"), kes juhatas enne parima operaatoritöö kategooria võitja välja kuulutamist sisse sõjafilmidelele ja USA sõjaväele pühendatud klipi, milles käisid läbi näiteks "American Sniper", "The Hurt Locker", "Saving Private Ryan" ja "Zero Dark Thirty". Wes Studi on ka ise Vietnami sõja veteran, mistõttu oli antud hetk tema jaoks ka väga isiklik.

Gala jooksul meenutati ka neid filmitegijaid, kes meie hulgast möödunud aastal lahkusid nagu näiteks Roger Moore, Martin Landau, Harry Dean Stanton, Sam Shepard, Jeanne Moreau ja John Heard. Videoklippi saatis muusikaga ei keegi muu kui Pearl Jami ninamees Eddie Vedder, kes esitas oktoobris lahkunud Tom Petty pala "Room at the Top".

Ühtlasi võitis Oscari ka USA korvpallur Kobe Bryant, kes kirjutas lühianimatsiooni "Dear Basketball", mis võitiski parima lühianimatsiooni Oscari.

Kobe Bryant, Dear Basketball, Oscar

Kõik võitjad kategooriate kaupa.

PARIM FILM

"Kutsu mind oma nimega"

"Süngeim tund"

"Dunkirk"

"Kao ära"

"Lady Bird"

"Nähtamatu niit"

"Salajased paberid"

"Vee puudutus" - VÕITJA

"Kolm reklaamtahvlit linna servas"

PARIM REŽISSÖÖR

Christopher Nolan, "Dunkirk"

Jordan Peele, "Kao ära"

Greta Gerwig, "Lady Bird"

Paul Thomas Anderson, "Nähtamatu niit"

Guillermo del Toro, "Vee puudutus" - VÕITJA

PARIM MEESPEAOSA

Timothée Chalamet, "Kutsu mind oma nimega"

Daniel Day-Lewis, "Nähtamatu niit"

Daniel Kaluuya, "Kao ära"

Gary Oldman, "Süngeim tund" - VÕITJA

Denzel Washington, "Roman J. Israel, Esq."

PARIM NAISPEAOSA

Sally Hawkins, "Vee puudutus"

Frances McDormand, "Kolm reklaamtahvlit linna servas" - VÕITJA

Margot Robbie, "Mina, Tonya"

Saoirse Ronan, "Lady Bird"

Meryl Streep, "Salajased paberid"

PARIM MEESKÕRVALOSA

Willem Dafoe, "Florida projekt"

Woody Harrelson,"Kolm reklaamtahvlit linna servas"

Richard Jenkins, "Vee puudutus"

Christopher Plummer, "Kogu maailma raha"

Sam Rockwell, "Kolm reklaamtahvlit linna servas" - VÕITJA

PARIM NAISKÕRVALOSA

Mary J. Blige, "Mudbound"

Allison Janney, "Mina, Tonya" - VÕITJA

Lesley Manville, "Nähtamatu niit"

Laurie Metcalf, "Lady Bird"

Octavia Spencer, "Vee puudutus"

PARIM ORIGINAALSTSENAARIUM

"The Big Sick"

"Kao ära" - VÕITJA

"Lady Bird"

"Vee puudutus"

"Kolm reklaamtahvlit linna servas"

PARIM MUGANDATUD STSENAARIUM

"Kutsu mind oma nimega" - VÕITJA

"The Disaster Artist"

"Logan"

"Molly mäng"

"Mudbound"

PARIM ANIMATSIOON

"Boss beebi"

"The Breadwinner"

"Coco" - VÕITJA

"Ferdinand"

"Loving Vincent"

PARIM VÕÕRKEELNE FILM

"Fantastiline naine" - VÕITJA

"Ihust ja hingest"

"Solvang"

"Ruut"

"Armastuseta"

PARIM DOKUMENTAALFILM

"Abacus: Small Enough to Jail"

"Faces Places"

"Icarus" - VÕITJA

"Last Men in Aleppo"

"Strong Island"

PARIM OPERAATORITÖÖ

"Blade Runner 2049" - VÕITJA

"Süngeim tund"

"Dunkirk"

"Mudbound"

"Vee puudutus"

PARIM MONTAAŽ

"Põgenemise rütm"

"Dunkirk" - VÕITJA

"Mina, Tonya"

"Vee puudutus"

"Kolm reklaamtahvlit linna servas"

PARIM KUNSTNIKUTÖÖ

"Kaunitar ja koletis"

"Blade Runner 2049"

"Süngeim tund"

"Dunkirk"

"Vee puudutus" - VÕITJA

PARIM FILMIMUUSIKA

"Dunkirk"

"Nähtamatu niit"

"Vee puudutus" - VÕITJA

"Star Wars: Viimased jedid"

"Kolm reklaamtahvlit linna servas"

PARIM LAUL

"Mighty River" filmist "Mudbound"

"Mystery Of Love" filmist "Kutsu mind oma nimega"

"Remember Me" filmist "Coco" - VÕITJA

"Stand Up For Something" filmist "Marshall"

"This Is Me" filmist "Maailma suurim showmees"

PARIMAD VISUAALEFEKTID

"Blade Runner 2049" - VÕITJA

"Galaktika valvurid Vol. 2"

"Kong: Pealuu saar"

"Star Wars: Viimased jedid"

"Ahvide planeedi sõda"

PARIM GRIMM

"Süngeim tund" - VÕITJA

"Victoria ja Abdul"

"Väike ime"

PARIM HELIREŽII

"Põgenemise rütm"

"Blade Runner 2049"

"Dunkirk" - VÕITJA

"Vee puudutus"

"Star Wars: Viimased jedid"

PARIM HELIMONTAAŽ

"Põgenemise rütm"

"Blade Runner 2049"

"Dunkirk" - VÕITJA

"Vee puudutus"

"Star Wars: Viimased jedid"

PARIM LÜHIANIMATSIOON

"Dear Basketball" - VÕITJA

"Garden Party"

"Lou"

"Negative Space"

"Revolting Rhymes"

PARIM LÜHIMÄNGUFILM

"DeKalb Elementary"

"The Eleven O'Clock"

"My Nephew Emmett"

"The Silent Child" - VÕITJA

"Watu Wote / All of Us"

PARIM LÜHIDOKUMENTAALFILM

"Edith+Eddie"

"Heaven Is a Traffic Jam on the 405" - VÕITJA

"Heroin(e)"

"Knife Skills"

"Traffic Stop"

PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK

"Kaunitar ja koletis"

"Süngeim tund"

"Nähtamatu niit" - VÕITJA

"Vee puudutus"

"Victoria ja Abdul"

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid