Kogu Euroopas, aga ka Austraalias kogunevad noored filmihuvilised üheks päevaks kinosaalidesse, et samaaegselt vaadata ära kolm Euroopa noortefilmi, mille on välja valinud laste- ja noortefilmide festivalide korraldajatest koosnev žürii.

Sel aastal osutusid valituks Itaalia liigutav teekonnafilm "Tüdruk jooksus" ("La Fuga", rež. Sandra Vannucchi), Prantsusmaa ja Burkina Faso koostöös valminud mängufilm "Wallay" (rež. Berni Goldblat) teismelise poisi kultuurišokist Aafrikas ning Eestis juba DocPointi festivali raames linastunud lõbus Soome dokumentaalfilm "Kepphobuste revolutsioon" ("Keppihevosten vallankumous", rež. Selma Vilhunen) tüdrukute toredast hobist, mis aitab neil eluga toime tulla.

Kõigi kohalike noortežüriide hääletustulemused edastatakse videopildis Erfurti Saksamaal, kus kuulutatakse välja parim Euroopa noortefilm. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb otse siit. Samalt aadressilt leiab ka infot kõigi osalevat maade ja kandideerivate filmide kohta.

Seni paljuski ainult noortežürii liikmetele näidatud filmid on sellest aastast kättesaadavad ka laiemale publikule VOD platvormidel üle Euroopa. Samuti on käimas projekt, mille raames saavad noortele Euroopa filmihuvilistele kättesaadavaks ka eelmistel aastatel EFA Noore Publiku Auhinnale kandideerinud filmid.

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimise korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

Eestis on teist aastat EFA Noore Publiku Auhinna ürituse korraldajaks MTÜ Kinobuss. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis ning Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film.

EFA Noore Publiku Auhinna žüriisse on oodatud osalema 12-14-aastased noored. Filmipäev toimub pühapäeval, 6. mail Tallinna kinos Artis kell 10 - 18. Kõik filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Žüriiliikmed peavad kinos kohal olema kogu päeva ja vaatama ära kõik kolm filmi. Filmide vaheaegadel toimuvad otselülitused teistesse Euroopa linnadesse, kus täpselt samasugused žüriid oma tööd teevad. Filmidele järgnevad arutelud, mida viib läbi Just Filmi juht Mikk Granström. Žürii töös osalemiseks tuleb oma soovist teada anda sellel aadressil.